Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада комби -> Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада комби -> Лада Нива

    Възможно ли е на лада комби /4-ка/, да се монтира окаване от Нива, а също така и раздатка, задвижване на преден мост? Идеята е, на базата на 4-ката да се направи нещо по-високо и проходимо с чаркуляци от Нива. Също така ще издържили коструктивно? Има ли нужната съвместимост или ще трябва много сериозно преправяне на всичко. Не искам да става монстър, по-скоро да се повдигне и да може да се кара с по-големи гуми /но не и огромни/ и да има задвижване и на предния мост... Ако монтирането на раздатка е прекомерно сложно, то поне нивовото окаване би ли паснало? Ако да, колко неща се сменят, "А" раменете отпред, може би са по-къси при 4-ката?

  • #2
    До: Лада комби -> Лада Нива

    Няма смисъл много работа.Отзаде може лесно да стане ама отпред всичко трябва да се смени с целия мост.Като се има впредвид че комбито ще е поизгнило доста заварки .Поне месец работа.

    Коментар


    • #3
      До: Лада комби -> Лада Нива

      Не е изгнило, 1-ви собственик, запазена е. Заварките по предното окачване изобщо не ми допадат, искаше ми се да стане работата по мотирането на нови рамена само с болтове, но ако не е възможно се отказвам. Заварките си ги представям само за закрепянето на раздатка /ако е възможно/. Месец не е много принципно. Процедурата я мисля за есента, та време за проучване има бол. Принципно и в това си състояние се справя с доста лош терен, но с по-големи гуми, 4х4 и бавни ще е звяр. Нивата определено не е алтернатива, много е малка, пък ладата се товари. Окаването и обаче май си е за смяна, та от там почнаха да изкачат тези нивови идеи. Някой знае ли за подобен проект, може би в Русия? Аз ли не търся правилно или няма, но нищо не намирам в гугъл...

      Коментар


      • #4
        До: Лада комби -> Лада Нива

        Става да се направи, само дето трябват много пари.Трябва да унищожиш 1 Нива за да направиш класика 4х4.С леки преправяния може да се направи.

        Коментар


        • #5
          До: Лада комби -> Лада Нива

          Насов,едно към едно е ясно,че не може.Иска си бачкане,но според мен е възможно.Не се сещам защо да не е.Дерзай !
          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
          имат право да гласуват на избори.

          Коментар


          • #6
            До: Лада комби -> Лада Нива

            Тя ладата е на приятел, та ще мине време така и така, докато узрее. Обаче аз питам за да знам, да се оглеждам ли за Нива-донор .
            Благодаря за мненията.

            Коментар


            • #7
              До: Лада комби -> Лада Нива

              Аз мисля че няма никакъв смисъл от два гнилоча да направиш един при положение че за парите които ще вложиш ще си вземеш читава Нива например,че ако не и нещо по-скъпо/хубаво
              M.P.

              Коментар


              • #8
                До: Лада комби -> Лада Нива

                Бихте могли да ползвате само купето и да го "накатерите" върху рама на УАЗ.

                Коментар


                • #9
                  Лада комби t Лада Нива

                  Според мен УАЗ и Лада Нива я бива но не чак толкова.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X