Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.1td на Cherokee спрямо 4.0l '+' и '-'...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2.1td на Cherokee спрямо 4.0l '+' и '-'...

    Тема произлиза оттук:
    Продавам си Черокито


    А помеждудругото този хамерикански красавец какъв разход дава на нафтичка? Преди време пътувахме с един такъв, но беше 4.0 бензин (Чероки спорт?) и София - Банско - х. Демяница и обратно, даде среден разход 20 л бензин

  • #2
    Карал съм такова Чероки малко и май не харчи повече от 7-8 на сто.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Yordan Kolev
      Карал съм такова Чероки малко и май не харчи повече от 7-8 на сто.
      7 на сто дава астрата на приятелката ми 1.7 атмосферен дизел Ама е напълно възможно да си е до задкормилното устройство и други такива условности
      Двигателят на Черокито е на Рено, нали? В смисъл не трябва да е много сложен откъм консумативи и поддържане като цени и части? Уффф... Аз с тая муха за разни джипки дето ми е влязла в главата и ограничения бюджет и по какво ли не вече взех да се заглеждам... Остава сега да поискам сравнение с Фронтера и Фероза и съвсем за луд ще ме вземете...

      Коментар


      • #4
        Лично аз Чероки с тоя мотор не бих си купил никога. То верно че харчи малко но пък изобщо не върви. Пълна трагедия. Един ден ми скъса нервите зловещо на един никакъв баир. Забелязах че има много лоша скоростана кутия от към предавателни числа. Получаваше се ефекта 2-ра е бавна 3-та идва бърза и нема минаване. И това на бавни. Полудях и се върнах.
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #5
          Определено 4.0 бензин е правилното Чероки, но този разход 20 на извънградско е абсурден. Моя Гранд 5.2 с автоматик и перманентно 4Х4 гори толкова градско.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от quadra
            Определено 4.0 бензин е правилното Чероки, но този разход 20 на извънградско е абсурден. ...
            E онзи разход 20/100 не беше само извънградско, горе от Банско до хижа Демяница е доста як офроуд, половината джипки се отказват по пътя... Не че е толкова непроходимо, но си е голяма мъка с 5 км/ч по големите камъни и реката да подбираш пътя...





            Та това беше лето господне 2002-ро... язе съм вториот от десно на леву...

            Коментар


            • #7
              Приема се, макар че пак ми се вижда множко.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от quadra
                Приема се, макар че пак ми се вижда множко.
                Пък и човекът със синия полар има малко тежичък десен крак... то не че аз не съм с перманентен гипс де... За това и така се плаша от разходи. Леле, днеска комшията с Омега 2.0и 115 коня като ми каза че му харчи 17-18/100 газ градско и направо изтръпнах относно идеите ми за Фронтера...
                Ама извинявам се, доста се отклонихме от темата и я нафлуудихме, ама това Чероки добре ме подбъзна...

                Коментар


                • #9
                  Абе к`ви са тия разходи бре, я да вземат да си оправят газовите и да си регулират джаджите, аз на газ правя 22-24 зимата и то с моя дзвер...
                  Яро нали търсеше джипка, сега как се спотайва, а после ще каже "Абе що не казвате бре!"
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от quadra
                    Абе к`ви са тия разходи бре, я да вземат да си оправят газовите и да си регулират джаджите, аз на газ правя 22-24 зимата и то с моя дзвер...
                    Яро нали търсеше джипка, сега как се спотайва, а после ще каже "Абе що не казвате бре!"
                    За 4-литров мотор не ми се мисли.. Разкошни са, да, но...
                    Сигурно Jeep-овския е много хубав, Ровер-ския принципно същон, но не пада под 20, цял свят го казва..

                    Коментар


                    • #11
                      Има решение и то се казва газ. Скоро се продаде едно 4 литрово което харчеше 12 на 100 газ. Беше с малък изпарител и не вдигаше бързо високи обороти, но си имаше сила на ниски. А за гората това трябва.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        Доста съм се интерисувал и в крайна сметка положението е танто за кукуриго
                        При бензина плащаш за гориво а при дизела плащаш ремонти.

                        Коментар


                        • #13
                          Возил съм се много на Чероки 2,1 дизел за съжаление все още не съм се возил на 4,0 бензин,но мога да кажа мнението си за 2,1 това си е жива скръб на равно ускорява ма адски бавно Уазката е по бърза даже много е шумно не че за един баш джип това е от значение но все пак предполагам ще се ползва и за в града преди две години отиваики към състезанието в Габрово имахме следната ситуация на прохода Шипка сме катерим и изведнъж абе не върви бе не върви викамам какво става леле то верно слабо ама, а то какво бяхме забравили климатика влкючен и това явно му се отразяваше защото при изключването му се усети веднага като цяло до колкто знам всички които се знаимават с тази марка казват че дизелите са си насадени за да може да е вървежно в Европа но явно не са се справили добре знам за 2,5 VM Моtori че вървяло добре но пък там двигателя е италянски с незнам си клолко глави и незнам си колко дефекти така че на дали е добър избор
                          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                          тел.088четири 9едно9 4нула4
                          -------------------------------------------------------

                          Коментар


                          • #14
                            До колкото съм на ясно, Черокитата с 2,1 дизел са много спънати! Аз карам с 4.0 и да си кажа чесно - става ! Голям въртящ момент в ниските обороти! Аз така свикнах на този двигател, че ако се кача на нормална кола, ще почна да гасна, да ми глъхне мотора и т.н.! Двигателя е много здрав и ако си го поддържаш, няма убиване! За разхода - за този двигател хич не е голям (10-12 извън и 16-18 градско )!
                            RB Patrol Team

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Асен Василев
                              За разхода - за този двигател хич не е голям (10-12 извън и 16-18 градско )!
                              Абсолютно вярно, не знам Яро откъде ги измисли тези негови литри. Ако на Диското и Рейнджа двигателите правят такива разходи, не значи че и всички останали са същите.
                              20 е разхода на 5.2 Гранд на градско при все че е автоматик и е перманентно 4Х4. 4.0 Чероки с ръчни скорости едва ли ще се храни с повече от 14-16 на градско при спокойно каране - просто тягата му стига да се движиш в плътния градски поток без да си даваш зор. Друг е въпросът че като усетиш под педала толкова можене и почваш да натискаш.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X