Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cruiser

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cruiser

    Здравейте колеги! Отдавна съм регистриран във форума,но за първи път ще Ви помоля за вашето компетентно мнение.Касае се за избор между горепосочените марки,като добавям и Паджеро 2,8 ТДИ.Предпочитанията ми са за дълга база,дизел.Джипа ще е основен автомобил,ще се ползва на асфалт-70%,извън пътя-30%.Производство след 1999-2000 година.Ще добавя само че съм сменил 2 Витари и в момента съм с Чероки 2,5 ТД с ВМ двигател и както сами разбирате не съм въодушевен от мотора който ми създава постоянно ядове,в същност и това е причината да сменя джипа.Ще бъда благодарен за вашите мнения!


  • #2
    До: Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cru

    Land rover Discovery 2 TD5 е много добар избор поведението на пътя е като на лека кола макар че сам пристрастен
    но като цяло е разкошна машина малак разход не скъпа подръжката има и добри оff road качества мисля че за около 15000 20000лв може да се намери перфектен 2000 2001г.
    С колегата Пеев от габрово имаме един но е скапичак за около29000лв.
    защото е със сичко сложено по него окачване джанти спортен кулер гарнета и филтар и вапреки че е вдигнат много пак е страхотно стабилен

    Коментар


    • #3
      До: Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cru

      Тойотата не е лош избо, но е по-скъп. Паджерото не е лош вариант, като цена-качество. Лендровъра е проблемен с подръжката-части и обслужване. Аз съм като цяло за японските.
      Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

      Коментар


      • #4
        До: Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cru

        Имал съм TLC70 а сега имам Discovery I 2,5-200tdi,доволен съм и от двата автомобила но на Тойота-та мястото и е в гората в съотношение 80%OFF-20%ON, При Rover-а нещата са точно в обратна посока 20%OFF-80%ON.Двата автомобила са на цели мостове и са с пружинно окачване което е много добре.Тойота-та е с по-бавна трансмисия и не бих тръгнал на дълъг път с нея.При Дискаварито нещата са малко по-добри откъм ходови качества,много добре се държи на магистрала и по-черно се справя отлично.Единствения недостатък на Дискавари е, че немога да му прежаля още ламарините. По горе писаха, че Ровъра е проблемен с подържането ,ами не е така с японските нещата са на кантар само дето на едното частите идват от Англия а на другите от третия свят и качеството е съмнително.Попитай какви са цените на Нисан и ще разбереш разликата.
        Терано не съм имал но съм участвал в състезание като навигатор с такова и успяхме да изминем 10км докато не му счупихме предния диф. като солета. С Паджеро съм си изкарвал много добре в гората но бе с 2,3td,за 2,8 нямам впечетления.
        Ами това мога да ти кажа,желая ти приятен избор на автомобил.
        Последно редактирано от banjo; 06-03-09, 05:44.
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • #5
          До: Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cru

          Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
          Тойотата не е лош избо, но е по-скъп. Паджерото не е лош вариант, като цена-качество. Лендровъра е проблемен с подръжката-части и обслужване. Аз съм като цяло за японските.
          Не съм съгласен колега... Цените на частите са в пъти по-евтини в Англия, от тези на японските. Вижте PADDOCK! И ги доставят на супер прилична цена в срок от една седмица! Изпробвано е!

          Коментар


          • #6
            До: Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cru

            Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
            Лендровъра е проблемен с подръжката-части и обслужване.
            Какви са твоите критерии за проблеми с подръжката-части и обслужване?
            Нека не прозвучи като заяждане (защото не е такова), но ако се дефинират точно проблемите ще бъдат по-лесно преодолявани от собствениците на Ленд Ровъри.
            Колега от къде са ти впечатленията за Ленд Ровър?
            Дискавъри 300 тди ръчка
            Витара тди автомат
            XT660R

            Коментар


            • #7
              До: Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cru

              Първоначално публикуван от jumbo1 Преглед на мнение
              Какви са твоите критерии за проблеми с подръжката-части и обслужване?
              Нека не прозвучи като заяждане (защото не е такова), но ако се дефинират точно проблемите ще бъдат по-лесно преодолявани от собствениците на Ленд Ровъри.
              Колега от къде са ти впечатленията за Ленд Ровър?
              Откъде ли? Сега карам втория си LR - Disco 200. Преди няколко години имах и Disco 300. С единия съм минал 30 000 км. С другия бяха към 20 000 км. Пропуснах да кажа, че се налага да карам и Grand Cherokee и Nissan Terano II. Ама не е хвалба, а пътуване по работа.

              Коментар


              • #8
                До: Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cru

                Имах предвид поста на nikita66. Колега ivied лятото ако мина към Велинград ще ми е приятно да се запознаем и да обърнем по някоя бира(може и повече).
                Дискавъри 300 тди ръчка
                Витара тди автомат
                XT660R

                Коментар


                • #9
                  До: Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cru

                  Първоначално публикуван от jumbo1 Преглед на мнение
                  Имах предвид поста на nikita66. Колега ivied лятото ако мина към Велинград ще ми е приятно да се запознаем и да обърнем по някоя бира(може и повече).
                  Ама разбира се! И нека да не е ако, а непременно! Наоколо има страхотни места за каране, разходка, барбекю и т.н.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cru

                    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                    Имал съм TLC70 а сега имам Discovery I 2,5-200tdi,доволен съм и от двата автомобила но на Тойота-та мястото и е в гората в съотношение 80%OFF-20%ON, При Rover-а нещата са точно в обратна посока 20%OFF-80%ON.Двата автомобила са на цели мостове и са с пружинно окачване което е много добре.Тойота-та е с по-бавна трансмисия и не бих тръгнал на дълъг път с нея.При Дискаварито нещата са малко по-добри откъм ходови качества,много добре се държи на магистрала и по-черно се справя отлично.Единствения недостатък на Дискавари е, че немога да му прежаля още ламарините. По горе писаха, че Ровъра е проблемен с подържането ,ами не е така с японските нещата са на кантар само дето на едното частите идват от Англия а на другите от третия свят и качеството е съмнително.Попитай какви са цените на Нисан и ще разбереш разликата.
                    Терано не съм имал но съм участвал в състезание като навигатор с такова и успяхме да изминем 10км докато не му счупихме предния диф. като солета. С Паджеро съм си изкарвал много добре в гората но бе с 2,3td,за 2,8 нямам впечетления.
                    Ами това мога да ти кажа,желая ти приятен избор на автомобил.
                    Ами както изглежда съм направил избора си-LR 2 2,5 TD,2000 година с автоматична скоростна кутия.Сега го тествам.Интересното което забелязах че,няма блокаж на диференциала......изглежда се разчита на тракшън контрола,което малко ме съмнява да ме извади в критична ситуация.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X