Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде е най-качествения ДИЗЕЛ

    Къде е най-добре за зареждаме дизел,за по-новите дизелови двигатели common rail?
    Нафтата трябвало да е с ниско съдържание на сяра за да не запушва дюзите,на мен ми препоръчаха бензиностанциите на Еко Кинитрон.

  • #2
    Абсолютно вярно! Само там можеш да заредиш ниско сулфатна нафта все още. Не е ясно до кога обаче, тъй като шефът им каза че щели да търсят местни източници да се снабдяват с горива, а всички знаем че тоя източник е един, и се познава по гадния мирис на горивата му и най вече кафявия цвят. Така че зареждай ама и поглеждай какъв цвят е нафтата която сипваш. Ако е прозрачна - сипвай, ако е кафява и вони бягай другаде.
    Поздрави
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • #3
      Дизела които се произвежда от руски нефт е богат на сяра.
      Еко внасят от Гърция.
      До колкото знам ОМВ внасят от Австрия.
      Шел слагат само добавки.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от kinex
        Дизела които се произвежда от руски нефт е богат на сяра.
        Еко внасят от Гърция.
        До колкото знам ОМВ внасят от Австрия.
        Шел слагат само добавки.
        Лека поправка,ОМВ внася от Румъния.Всичко.А дизела на
        същите е може би най-лошиат след Шел естествено.След
        като цяла зима зареждах само наОМВ ,ми се задръсти помпата
        в резервоара.Не е истина-Две шепи всякаква гадост извадиха.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          Прав си.
          ОМВ в самото начало са внасяли за малко от Австрия. Сега вкарват някви лайна от малки рафинерий в Румъния.
          На Шел горивата са от Лукоил. Внасят само добавките.
          ЕКО внасят от рафинерията в Солун. Маи и те са наи качественни.

          Коментар


          • #6
            Ако все пак някъде се зареди кофти нафта не можели да се добави накаква добавка,която да подобри качествата и
            Всъщност не е ли добре постоянно да се слага някаква добавка

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Краси team-atvracing
              Ако все пак някъде се зареди кофти нафта не можели да се добави накаква добавка,която да подобри качествата и
              Всъщност не е ли добре постоянно да се слага някаква добавка
              А бе ти сипи нафта от "коя да е" бевзинстанция пък после чакай на магическата пръчка наречена добавка, да го оправи. В интерес на истината на Кастрол добавката(може би и другите) обощо взето понижава тепепературата на желиране на нафтата, което е полезно за през зимата, и общо взето е това. Може би някои от тях и да действат очистително, ама аз нямам такъв опит. Така че гледай да заредиш хубава нафта, за сега единствено в ЕКО, пък добавките по-добре да си седят по рафтовете.
              Поздрави
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #8
                Аз лично не правя особено разлика , като зареждам , но пък гледам да го правя само от големите вериги. Преди време имаше една интересна статия в Мобилето за сравнения на дизела на по големите вериги. Тогава ми направи впечатление , че дизела на Еко Елда е бял на цвят,и превъзхождаше останалите по всички показатели без един. Ама сега искат два лева да разгледаш архивите .

                Коментар


                • #9
                  ОМВ внасят, други ползват лукойлска, трети им пускат с парашут хАмериканска......аре стига ве.
                  Край село има нефтобаза на Лукойл и продават нафта на свръхедро. Е там идват всякакви цистерни, ама всякакви - и на Шел, и на ОМВ и на всички други.
                  http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                  Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Asen - Dezki
                    ОМВ внасят, други ползват лукойлска, трети им пускат с парашут хАмериканска......аре стига ве.
                    Край село има нефтобаза на Лукойл и продават нафта на свръхедро. Е там идват всякакви цистерни, ама всякакви - и на Шел, и на ОМВ и на всички други.
                    За Шел е верно. ОМВ може и да се е случвало защото продават и на едро.
                    А на ЕКО виждал ли си.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Asen - Dezki
                      ОМВ внасят, други ползват лукойлска, трети им пускат с парашут хАмериканска......аре стига ве.
                      Край село има нефтобаза на Лукойл и продават нафта на свръхедро. Е там идват всякакви цистерни, ама всякакви - и на Шел, и на ОМВ и на всички други.
                      Еми да де, и аз тва казвам. Единственото изключение е ЕКО ЕЛДА, които си я внасят от тяхната рафинерия в Солун. На всички останали им е по евтино да купуват вмирисания серен бълвоч на лукойл. Ужким добавят тва онова, ама вс е ала бала, за балъци, щото колко са хората дето поглеждат кво тече от пистолета на колонката когато зареждат. То и котелното гориво е гориво ама дали е за ДИЗЕЛОВИ ДВИГАТЕЛИ? Зареждайки от другите бензиностанции, получавате точно това, или по-точно някаква смес между лукойлски дизел, керосин(че е по-евтин и без акциз), и котелно гориво. После се чудите що колите Ви греят, не вървят, чукат, праскат и за десерт правите сложни и скъпи ремонти.
                      Същата е историята с "кренмвиршите от месо", "млякото на баба и дядо", "на майка ти питката", "от градината на баба Ти"..... и кво ли още не, ама тва е една друга тема
                      Поздрави
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • #12
                        относно така наречените добавки...
                        Мой приятел, който се занимава с контрол на горивата, разправяше как крановете за добавки на Шел са "клеясали", т.е. не са отваряни от как са монтирани...
                        Предполагам и при останалите бензиностанции нещата стоят по същия начин...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #13
                          ами аз мойто автомобилче го зареждам само на ОМВ, така ми казаха от мотопфое,уж там били най-качествени макар че невиждам койзнае каква разлика

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от giorgio
                            относно така наречените добавки...
                            Мой приятел, който се занимава с контрол на горивата, разправяше как крановете за добавки на Шел са "клеясали", т.е. не са отваряни от как са монтирани...
                            Предполагам и при останалите бензиностанции нещата стоят по същия начин...
                            Добавките на ШЕЛ са на гранули.

                            Коментар


                            • #15
                              Четейки тази тема днес сипах в пасата цял резервоар гориво от Еко, и... колата започна да върви по-лошо. Двигателя е по-шумен, върви някак странно и като цяло горивото на ОМВ определено се отразява на тази кола много по-добре.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X