Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушни пистолети - въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въздушни пистолети - въпрос

    Здравейте. Интересувам се от въздушни пистолет. Разгледах доста информация за тях, но все още на дневен ред са няколко въпроса:
    1. Каква е разликата в поразяващото действие на тези, които са с чашки и другите - със сачми? Кои от 2-та варианта е по-добър?
    2. Доста марки и модели има, какво препоръчвате? Кои са качествени?
    3. Горе-долу колко изтрела възпроизвежда с 1 СО2 бутилка?

    Благодаря предварително!
    Светът на Владо

  • #2
    До: Въздушни пистолети - въпрос

    Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
    Здравейте. Интересувам се от въздушни пистолет. Разгледах доста информация за тях, но все още на дневен ред са няколко въпроса:
    1. Каква е разликата в поразяващото действие на тези, които са с чашки и другите - със сачми? Кои от 2-та варианта е по-добър?
    2. Доста марки и модели има, какво препоръчвате? Кои са качествени?
    3. Горе-долу колко изтрела възпроизвежда с 1 СО2 бутилка?

    Благодаря предварително!
    Скоро ми беше влезнала мухата за такъв (предполагам че говориш за тези, имитация на бойните), та мога да ти кажа какво научих от собственните си проучвания.
    1. При тези със стоманена съчма изстрела е по-мощен от при тези с чашки. Просто поразяващото действие на съчмата е по-голямо (под порязяващо действие имам в предвид чупене на бутилки, дупчене на мишени, такива неща).
    2. Труден въпрос! Още не съм успял да намеря отговор за себе си, но общо взето разбрах че всичките са много трошливи, просто някои са по-трошливи от други!
    3. Повечето, които съм питал са на мнение че след 60 изстрела следващите са с намаляващо качество (говорим за тези с малките бутилчици в пълнителя, за гриин газ не знам). При някои бутилчицата може да седи с дни заредена, при други издиша - явно зависи от качеството на изработка и уплътненията!

    На мене ми мина мерака, нещо, така внезапно както и дойде, засега! Може би щото за цената на един качествен въздухар, мога да си купя адаптер за .22 кал. за бойния!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      До: Въздушни пистолети - въпрос

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      3. Повечето, които съм питал са на мнение че след 60 изстрела следващите са с намаляващо качество (говорим за тези с малките бутилчици в пълнителя, за гриин газ не знам). При някои бутилчицата може да седи с дни заредена, при други издиша - явно зависи от качеството на изработка и уплътненията!
      Само да добавя, че това колко издиша, зависи и от това колко е седял със заредена бутилка преди това. СО2то се отразява зле на гумените уплътнения. По принцип трябва да се зарежда, стреля колкото може и вади веднага. Оставя ли се с дни в пистолета, много бързо ще се нуждае от нови гумички... ако изобщо се намери от къде да се купят.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #4
        До: Въздушни пистолети - въпрос

        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
        Само да добавя, че това колко издиша, зависи и от това колко е седял със заредена бутилка преди това. СО2то се отразява зле на гумените уплътнения. По принцип трябва да се зарежда, стреля колкото може и вади веднага. Оставя ли се с дни в пистолета, много бързо ще се нуждае от нови гумички... ако изобщо се намери от къде да се купят.
        Да, четох доста такива мнения и най-вероятно е вярно. Обаче единственния такъв пистолет, с който съм стрелял лично, е имитацията на Валтер П99 на един приятел - стреля с чашки (8 в барабанче). Та той го държи почти постоянно зареден от години и само се ухили когато му казах какво съм чел! Може да е въпрос на късмет, може да опира до качеството на гумичките, може пък да е до някаква поддръжка - не знам! Когато стрелях бутилчицата беше заредена преди 3 дена и вече бяха изстреляни над 100 чашки, беше видимо слаб (чашките се виждаха като летят), но целеше задоволително с корекция от около 2 см. при прицелване на около 10 м. (падаха надолу чашките). Аз имам от онези най-простите, бакелитовите с пружина, дето цевта се бута назад за да се зареди - много по слаб е от онзи Валтер, пък макар и с бутичица от 3 дена заредена и с над 100 чашки изстреляни.
        Четох че има някакви и с блоу бак ефект (затворния блок се движи назад при изстрел), там сигурно механизмите са по-сложни и не знам как се отразява на силата на изстрела!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          До: Въздушни пистолети - въпрос

          Тук може да видите различни модели и силата на изстрела.
          А малко по-късно и спортния модел.

          http://www.oragie.net/air_pistols.htm

          Не намерих Бенелли , но Феифербау е от същата класа . Не е за ширпотреба ( заради цената ) , но си заслужава да се види!
          С газов балон за 100 абсолютно точни изстрела . Липсва откат и ...... нямам думи !
          http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DX
          Последно редактирано от bgbul; 03-03-09, 18:54.

          Коментар


          • #6
            До: Въздушни пистолети - въпрос

            На този сайт има доста информация не само за пистолетите, но и за другите видове оръжие на този принцип. Има и линк към магазин, на който има описание и цени!
            http://www.strikeball.org

            Коментар


            • #7
              До: Въздушни пистолети - въпрос

              Малко старичка тема, но може да бъде полезна все още на някой. Аз си купих ето този Въздушен пистолет Зораки HP-01. Съчетание на мощност, ергономичност и точност. Принципа на изстрелване е мултикомпресионен. Чрез напомпване се набира въздух в цилиндъра и се изстрелва чрез него. и тук идва и другото предимство. Може да се каже, че се регулира мощността, защото с едно напомпване е една силата, с три, четири вече става друго нещо . Когато искам да пострелям на терасата му удрям една помпа и спокойно му се кефя, но навън може и повече и става много мощен.

              Коментар


              • #8
                От: Въздушни пистолети - въпрос

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.4650_1_g.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5468833
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Umarex-Walther-CP99-Compact-Co2-BB-Pistol-A114025.jpg
Прегледи:1
Размер:17.3 КБ
ID:5468834

                Споделете мнение,някой има ли такава играчка.
                Единия е с пълнител,другия с барабан,така поне мисля. (може да не съм сложил правилните снимки,но поне към този модел съм се насочил)
                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                Dacia Duster 4WD

                Коментар


                • #9
                  От: Въздушни пистолети - въпрос

                  Въздушните пистолети регистрират ли се както е при въздушните пушки?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въздушни пистолети - въпрос

                    По принцип не, защото почти няма пистолет с над 21 джаула. Казвам почти, понеже са голяма рядкост и са доста скъпи ПЦП пистолетите с такава мощност като Еваникс, Бенджамин и др.
                    Венцислав Петров
                    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                    0889 62 8четири 6четири

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въздушни пистолети - въпрос

                      Зораки изкараха един модел който би могъл да се впише и е с помпа с напомпване. Има го в 5.5мм вариант забравих обаче модела.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въздушни пистолети - въпрос

                        ZORAKI HP01 е моделът. Не е с ПЦП, а е така наречения компресионен multi pump. Имам такъв и със сменена (удължена) цев постига около 14 джаула. Тоест много под определения максимум. За възд. пистолет и по начало за възд. оръжие с такава мощност (пък и малко по-голяма), по-добрият избор е 4.5 мм.
                        Венцислав Петров
                        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                        0889 62 8четири 6четири

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X