Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виско съединител и смяна на виско муфа на Диско 1. Решение.

    Здравейте,

    перката ми върти нонстоп , няма значение загряла ли е джипката или не.

    До колкото разбрах от pdf-ите който имам , като запаля трябва да повърти малко и да спре, при мен се върти нон стоп.
    Тази "джаджа" ремонтира ли се нещо и как да разбера защо е зацепила ? По това което чета из форума се води като консуматив? Ако трябва да купувам ново , от каде и колко пари ще струва ?

    Мерси

  • #2
    До: виско съединител - discovery

    Най-вероятно собственикът преди теб е зацелип перката 'твърдо', т.е. да върти постоянно. Причината е била изтекъл силикон. Лекува се с нова. В Мото-пфое ще е скъпа вероятно, провери в Дару-кар или потърси съвет от колегите с Диско-та тук, които пазаруват онлайн.

    Коментар


    • #3
      До: виско съединител - discovery

      Първоначално публикуван от gele Преглед на мнение
      Здравейте,

      перката ми върти нонстоп , няма значение загряла ли е джипката или не.

      До колкото разбрах от pdf-ите който имам , като запаля трябва да повърти малко и да спре, при мен се върти нон стоп.
      Тази "джаджа" ремонтира ли се нещо и как да разбера защо е зацепила ? По това което чета из форума се води като консуматив? Ако трябва да купувам ново , от каде и колко пари ще струва ?

      Мерси
      Нали не очакваш напълно да е спряла? Привидно винаги се върти, но с много голямо приплъзване. Преди да хукнеш към магазина провери дали можеш да я спреш с някое списание. Може и с ръка, ако не ти трябва ръката
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        До: виско съединител - discovery

        Трябва да успееш да завъртиш перката с ръка при НЕРАБОТЕЩ двигател. Ако не се върти, най-вероятно се случило това, което ти е написал Яро.

        Коментар


        • #5
          До: виско съединител - discovery

          +1
          M.P.

          Коментар


          • #6
            До: виско съединител - discovery

            Абе направо да си го кажем - виското си е консуматив, така, че ако бюджета стига и за това, провери го и го подмени с ново. Скептичен съм към това една кола на около 200+/- хил.км. да е със работеща виско муфа.

            Коментар


            • #7
              До: виско съединител - discovery

              Мерси за съветите , значи перката се върти на ръка когато е изгасен двигателя , ще направя теста с списанието или картон .Ако успея да я спра значи всичко е наред така ли да разбирам?
              А перката няма ли спокойно положение да е в покой при работещ двигател ?

              Значи съмнявам се в перката поради следните неща.
              Когато взех джипа , колкото и да го карам градско , уреда за измерване на темепературата на водата се покачваше около 1,2 мм . Имам 2 черни пробки. Едната е на термостата преди него, другата е на радиатора. Когато отвих пробката преди термостата тръгна да излиза вода , когато развих пробката на радятора пак тръгна да излиза вода. Това ме доведе на мисълта че термостата ми е блокирал/н отворен.
              Смених термостата и температурния сензор. Сложих един кашон пред радиатора и джипа почна да загрява супер 1,2 мм преди средата на скалата / почнах и парно да имам/ . Проблема в момента ми е че не съм видял този термостат да отвори, той отваря на 88C. И съответно има въздух в маркуча след него който стига до радиятора и съответно до другата пробка .

              Сега се тюхкам , как да го накарам да загрее още малко за да отвори термостата и да обезвъздуша системата както си му е реда. За това се съмнявам за перката. Така карам от 2 седмици и не съм забелязал да имам други проблеми по охладителната система , да надува да хвърля / губи течност.

              Мерси.

              Поздрави,
              Ангел

              Коментар


              • #8
                До: виско съединител - discovery

                Първоначално публикуван от gele Преглед на мнение
                ...значи перката се върти на ръка когато е изгасен двигателя , ще направя теста с списанието или картон .Ако успея да я спра значи всичко е наред така ли да разбирам?
                А перката няма ли спокойно положение да е в покой при работещ двигател ?

                .....
                Сега се тюхкам , как да го накарам да загрее още малко за да отвори термостата и да обезвъздуша системата както си му е реда. За това се съмнявам за перката....
                Теста със списанието го направи при работещ студен двигател т.е. преди да е достигнал нормална работна температура.
                Перката почти няма спокойно положение.Обикновено се върти с много ниски обороти когато двг е студен.

                За да го загрееш добре, покарай известно време малко над 2000об/мин. докато достигне средата на скалата, където би трябвало да ти е нормалната работна температура. След това спри и погледни перката. Трябва да се върти с доста по-високи обороти отколкото при студен двигател. Ако е така, значи виското би трябвало да е наред...

                И не забравяй да си обезвъздушиш добре системата.

                Коментар


                • #9
                  До: виско съединител - discovery

                  Всеки термостат има малък отвор именно за да е възможно обезвъздушаването на системата.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    До: виско съединител - discovery

                    Ще обърна повече внимание на диагностицирането на виското събота и неделя и ще пиша какви са резултатите . До момента не ми е направило впечатление да се варти с различни обороти при "почти" загрял двигател и при студен.

                    За термостата и малката пробка която е като пластинка и в книжката пише да сочи нагоре / 12часа / при монтирането, изобщо не ми дойде на акъла че е за обезвъздушаването.
                    Ще развия черната капачка на радиатора след термостата и ще запаля колата би трябвало значи през нея да пропуска течност и да се обезвъздуши ..

                    Коментар


                    • #11
                      До: виско съединител - discovery

                      Колега, при спрял загрял двигател виското трябва да е зацепило и да не можеш да го завъртиш на ръка.
                      Препоръчва се пробите на виското да се правят по този начин, а не с със списание или друг предмет по време на работа на двигателя.
                      Продават се както само виско съединителна муфа така и комплект с перката. Второто естествено е по скъпо.
                      Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                      Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                      Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                      Коментар


                      • #12
                        До: виско съединител - discovery

                        Мерси , в събота или неделя ще го проверя и ще пиша какво съм диагностицирал .

                        Коментар


                        • #13
                          До: виско съединител - discovery

                          Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                          Колега, при спрял загрял двигател виското трябва да е зацепило и да не можеш да го завъртиш на ръка.
                          ...
                          Боби, сигурен ли в това, пробвал ли си го? Защото в условията които си написал, при мен се върти но доста по-трудно, има съпротивление...Да не би и моето виско да е тръгнало.

                          Коментар


                          • #14
                            До: виско съединител - discovery

                            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                            Боби, сигурен ли в това, пробвал ли си го? Защото в условията които си написал, при мен се върти но доста по-трудно, има съпротивление...Да не би и моето виско да е тръгнало.
                            С гаранция. По този въпрос колегите от Опел са писали доста в техният подфорум.
                            Както по-горе Yaro казва на тия N*100 000 km на които са нашите машини няма как виското да ти е съвсем читаво.
                            Както и с гаранция, че се пробва на спрял, но вече загрял двигател. Не се препоръчва ръчкане в перката на каквито и да е предмети - ОПАСНО Е!
                            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                            Коментар


                            • #15
                              До: виско съединител - discovery

                              Колега, ако виското ти работи, трябва при студен двигател перката да се върти много леко
                              [SIGPIC][/SIGPIC]
                              RR Classic

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X