Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преса за еко-брикети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Преса за еко-брикети

    Малко снимки от машинката която правя
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #47
      До: Преса за еко-брикети

      Колега можеш да ползваш моите размери на шнека

      Коментар


      • #48
        До: Преса за еко-брикети

        Привет.

        Преди доста време се занимавах и разработих състав за екобрикети със свързващ компонент на полимерна основа - тогава такъв ми беше занаятът. Полимерът няма нищо общо с Ц200 или сродните му, а е на еластомерна основа. Той всъщност върши много добра работа когато се използва не толкова добър екструдер (т.е. налягането, реализирано в агрегата не е особено голямо), но при добър - полимерът е излишен. Продуктът беше много здрав - за демонстрация сложих под всеки крак на един стол по едно брикетче и седнах отгоре(140кг без стола) - бяха си напълно здрави.
        Направих тест с изгаряне в открит тигел - остана само 1 % от първоначалното тегло остана.

        По-късно направих и състав за брикетиране на отпадната пепелина от въглищата - получи се още по-добре - много по-здрави са от оригиналните. Туй е сладка работа цената на тон на суровината варира от 0 до 50лв. Баща ми като млад пенсионер се е захванал да прави инсталация за около 3т/8ч. - като стане ще обменя информация дали я бива.

        Апропо, какво е добър екструдер поне по моите бегли познания.
        1. Много важно е хлабината между цилиндъра и крилото на шнека да е минимално.
        2. Особено важна особеност, която за съжаление много трудно се реализира е каналът по дължината на оста на шнека да не е константен, а намаляващ.
        3. Да се съобрази колко да са разликите между началния и крайния обем на канала (аналогично - налягането, което ще се получи) е много гадна работа. То е свързано също и със съотношението дължина/диаметър на шнека, реализирана температура на материала при течене и вискозитетът на материала. Съобразявайки тези неща едно време Архимед така е вадил вода с шнек.

        Простичко казано ако шнекът не вдига достатъчно налягане може да се приложи един много хитъ трик - да му се завари още едно крило от средата на канала...но към края или началото ще оставя на вас да решите коя е вярната посока...нещо съм изкуфял напоследък. Демек да се съобрази дали в началото на шнека трябва да е по-малък обема или в края,

        Успех с начинанието.
        Прикачени файлове
        Черно, мирише и разваля характера!

        Коментар


        • #49
          До: Преса за еко-брикети

          Снимките са перфектни. Моята е почти същата, но ще кача снимки след като е готова. Проблем ми е само екструдера, тъй като съм начинаещ как да определя размера? От какво зависи? Росене ще ти се обадя за размерите на шнека.

          Коментар


          • #50
            До: Stefan55

            Здравейте Stefan55, от вчера съм нов член на този форум. Определено твоите мнения ме заинтригуваха много, особено снимките които показваш.Моля , каква ще е производителността на машината и какъв ще е продукта от нея / имам впредвид еко брикети или пелети/ ? Също така машината която правите , ще се продава ли или е за Вас лично ? Поздрави !

            Коментар


            • #51
              До: Преса за еко-брикети

              Може ли да се свържем с drago_pishinkov относно свързващите вещества които описва във форума ако можеш пиши ми на имейла edislav77@abv.bg. имам изградена фабрика за брикети но свързващите вещества са ми много скъпи.Затова ако може малко инфо за еластомерната основа...

              Коментар


              • #52
                До: Преса за еко-брикети

                Здравей.Благодаря за вниманието към моите публикации.Продукта ще бъде пилети.Ще се пресова фураж за храна на животни.При малка преработка ще може да произвежда и еко брикети това е заложено в конструкцията.Когато се произвеждат пилети производителноста е една, а при брикетите е друга при първите е много по-ниска.Конкретно на тази машина производителноста на пилети не мога да кажа.Това е нова моя разработка.Предните които правих бяха с по-малки габарити и имат производителност средно 30-40kg/h гранули,но всичко зависи от качеството на фуража.Тази се надявам да има 1/2 по-голяма производителност.Изработвам машината по заявка на клиент /продажба/.

                Коментар


                • #53
                  От: До: Преса за еко-брикети

                  Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                  ....Изработвам машината по заявка на клиент /продажба..../.
                  Искам да си купя машина за пелети, дай някаква оферта

                  Коментар


                  • #54
                    От: Преса за еко-брикети

                    10 000 не са много за такава преса . Незная тия в Русе колко ги продават. Наблизо ми е и ще разбера.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Преса за еко-брикети

                      Здравейте.За да не пускам нова тема ще попитам тук.Каква марка стомана е подходяща за шнек.40Х ще свърши ли работа?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Преса за еко-брикети

                        Колеги, има ли някакво развитие по вашите проекти за производството на машини за пелети. Аз също съм заинтересован. Дайте някаква информация, моля. А и обещаните снимки липсват, та ако може и малко снимков материал.
                        Търпението калява силния и прогонва слабия.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Преса за еко-брикети

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001_3.jpg
Прегледи:1
Размер:56.0 КБ
ID:5220720Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VSE.jpg
Прегледи:1
Размер:25.8 КБ
ID:5220721

                          Ето какво открих по темата.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Преса за еко-брикети

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 005-5.jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5221975Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001-1.jpg
Прегледи:1
Размер:49.2 КБ
ID:5221976Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002-2.jpg
Прегледи:2
Размер:50.6 КБ
ID:5221977 ето една шнекова преса с производителност до 170 кг/час и брикетите които произвеждаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:BRIKETI 009.jpg
Прегледи:2
Размер:25.6 КБ
ID:5221978Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 007.jpg
Прегледи:2
Размер:20.0 КБ
ID:5221979Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 0023.jpg
Прегледи:2
Размер:41.6 КБ
ID:5221980Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 027.jpg
Прегледи:2
Размер:58.0 КБ
ID:5221981

                            Коментар


                            • #59
                              От: Преса за еко-брикети

                              ето една машинка която съм направил и брикетите които произвеждаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 007.jpg
Прегледи:2
Размер:20.0 КБ
ID:5221982Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BRIKETI 009.jpg
Прегледи:2
Размер:25.6 КБ
ID:5221983Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 027.jpg
Прегледи:2
Размер:58.0 КБ
ID:5221984Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 025.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5221985Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 0023.jpg
Прегледи:2
Размер:41.6 КБ
ID:5221986Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:274.1 КБ
ID:5221987Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:2
Размер:50.6 КБ
ID:5221988Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:1
Размер:274.0 КБ
ID:5221989Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 005.jpg
Прегледи:1
Размер:271.3 КБ
ID:5221990Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 004.jpg
Прегледи:1
Размер:271.8 КБ
ID:5221991

                              Коментар


                              • #60
                                От: Преса за еко-брикети

                                Колега дай малко информация за шнека.Материал. изработка.размери.Ако може и цена за шнек.На мене ми трябва за гранулиран фураж с малка производителност.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X