Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преса за еко-брикети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Преса за еко-брикети

    Намерих нещо което може да ти помогне.Преди няколко години намерих по обявите една фирма от Шумен която произвеждаше такива преси /вярно и при нас им казват екструдери,но върви повече като преси/ и се бях свързал с една г-жа управител на фирмата,ето и телефон 0898533578. Правиш корпуса по дължината на шнека и пробваш.Колкото до реотаните, на голяма част от малките машини не ги монтират. Улеснява се самата изработка на машината,а загряването с горелката е по-просто и по-икономично.Износването на триещите части е доста интензивно и е добре да се термообработят или напластят,но и при двата процеса се получават термични деформации и затова се налага допълнителна механична обработка,а при на плъстяване в зависимост от използваните материали и шлайфане,това води до допълнителни разходи.В случая с колегата,който няма да прави промишлено произвоство,а за лични цели няма нужда от горните обработки/ако иска може и да ги направи/.С такъв шнек ще изработи около 10т. брикети без проблем.
    Има стомани които са с добри износоустойчиви качества и без допълнителна обработка, е малко по-трудно се обработват,но си заслужава пък и цената им като материал е напълно приемлива.

    Коментар


    • #32
      До: Преса за еко-брикети

      Ето снимките:





      Коментар


      • #33
        До: Преса за еко-брикети

        Първоначално публикуван от michu Преглед на мнение
        Не знам откъде е тръгнало името ПРЕСА на тази машина,но за мен си е чист екструдер.В гр.Н.Искър има един много упорит човек,който дълбае по проблема от доста години и има много добри резултати.Произвежда всички съоръжения за производстото на брикети.А ние му правим шнековете.Това,което мога да споделя е,че необходимата мощност за е-ра е около 30 квт.а шнек без допълнително напластено покритие се износва за няколко дни.
        Стоил L200
        Това, Стоил L200 ,е човека който се занимава с машините за еко брикети ли е.

        Коментар


        • #34
          До: Преса за еко-брикети

          Шнековете с които работя са по-друг модел.Те са с полуобло легло. Разгледах шнека,но не достигнах до разумно обяснение за празнато место и двете шпонки. Така, че дано колегата който изработва шнекове да даде някакво обяснение. Обажда ли се на телефона който написах? Обади ли се някой или вече не съществува такава фирма.

          Коментар


          • #35
            До: Преса за еко-брикети

            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
            Шнековете с които работя са по-друг модел.Те са с полуобло легло. Разгледах шнека,но не достигнах до разумно обяснение за празнато место и двете шпонки. Така, че дано колегата който изработва шнекове да даде някакво обяснение. Обажда ли се на телефона който написах? Обади ли се някой или вече не съществува такава фирма.
            Номера който ми даде вече е невалиден.Проблема е там,че аз познавам доста хора тук а не съм чувал за такава фирма.

            Коментар


            • #36
              До: Преса за еко-брикети

              Това беше обява във в."Български фермер" от преди 5-6 години. Не се учудвам,че не съществува.
              При изработването на лагерното тяло предаващо движение от редуктора къде ще бъде аксеалния лагер отпред към шнека или на задната страна? Аз ги поставям на предната страна към шнека по конструктивни съображения.Не знам до къде си стигнал,но в процеса на работа ще ти подскажа и за охлаждането там имах преди проблем.Иначе се занимавам по-вече с ремонт и нестандартно уборудване на каквато и да е тех.,но за пресите винаги намирам време.

              Коментар


              • #37
                До: Преса за еко-брикети

                Още не съм я почнал защото нямам място в работилницата а неискам да я правя някъде където има влага.Относно лагера,след редуктора искам да сложа каре после да се захване шнека.А когато мине продукта през нагревателите след това ще трябва ли да се охлажда.

                Коментар


                • #38
                  До: Преса за еко-брикети

                  Нагревателите играят роля само в началото на процеса след като започне да излиза готов продукт те се изключват.Температурата след това се подържа от натиска върху пресования материал и триенето което се получава в машината.Охлаждане не се прави на готовия продукт, охлажда се само челната част близо до изхода на пресата.
                  Температурата се движи между 50-60 градуса не съм я измервал,но ми
                  беше подсказана.
                  След карето което свързва редуктора с шнека дрябва да има лагерно тяло и там се поставя този лагер за това питах дали ще се поставя в предната част или в задната?От това зависи конструкцията на машината. За връзка изполвам твърди карета.Стандартните карета от автомобили и др.такива не са подходящи.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Преса за еко-брикети

                    Росене,корифея на технологията и машините за екобрикети се казва Васко Велков 0887221553 а ние имаме подходящо оборудвана фреза,на която му правиме шнековете.
                    Стоил L200

                    Коментар


                    • #40
                      До: Преса за еко-брикети

                      До Stefan55,искам да се свържа с теб но не знам как.Ако е възможно направо да се видим.Аз ще дойда до Карайсен да поговорим.Може да се заинтересуваш от това което знам.0888339083 казвам се Емил Николов

                      Коментар


                      • #41
                        До: Преса за еко-брикети

                        В скоро време ще ти звънна.Сега съм в движение.Закъснях с едни работи и трябва да наваксам.Пресите са ми като хоби обичам да експериметирам, а иначе се занимавам с други неща.Нямам нищо против да науча нещо ново в тази насока-пресите.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Преса за еко-брикети

                          Надявам се да се обадиш скоро за да обсъдим някои неща относно пресите.Можеш да ме откриеш и в Павликени да се видим.Или в интернет на скайпа ми heliosman или на адрес heliosterm@gmail.com

                          Коментар


                          • #43
                            До: Преса за еко-брикети

                            Здравейте, почвам направо някой може ли да даде съвет как да си направя шнек за машина за екобрикети. Може ли да се направи на струг?Трябва ми спешно!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Преса за еко-брикети

                              Търсите съвет за направа на шнек за еко брикети-може,но първо трябва да се разбере каква машина имате.Другото което трябва да се знае диаметър на шнека,стъпка,начин за куплиране към машината и съответно дължина.От това дали ще се използва за професонална работа или само за лични цели зависи дали ще се термообработи или да се подбере някоя по-специална износоутойчива стомана.Във взависимост от стъпката шнека може да бъде направен на струг или фреза.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Преса за еко-брикети

                                Машината е за лично ползване. Всичко ще се прави с подръчни материали само, че незнам от какво зависи изчисляването на шнека и как се изчислява. Всичко ще бъде опростено доколкото е възможно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X