Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преса за еко-брикети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Преса за еко-брикети

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    -Колега, не се използват свързващи вещества.Суши се суровината до 5-8% влажност,а не готовата продукция. В Попово успешно работят шнекови преси .-
    -Един мой приятел работи по проекти за еко-брикетни преси и аз му помагам. Ако нещо конкретно те интересува -питай? (на 30 км. си от нас)
    От 5-6 години се каня да си направя такава машина.Имам почти всичко което ми е нужно-редуктор с мотор винта с това отзад което оформя продукта реотаните и много други части.
    Та въпроса ми е такъв;
    Как лагерува винта най отзад.

    Коментар


    • #17
      До: Преса за еко-брикети

      Под винт сигурно разбирате шнека? Той се закрепва към изходния вал на редуктора с шпонка,а към корпуса на редуктора се монтира лагерно тяло в което се поставя аксеален лагер.При редукторите от вида мотор-редуктор /ел.двигателя е монтиран директно към редуктора/ или само редуктор има голяма разлика в изработването корпуса на машината.

      Коментар


      • #18
        До: Преса за еко-брикети

        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
        Под винт сигурно разбирате шнека? Той се закрепва към изходния вал на редуктора с шпонка,а към корпуса на редуктора се монтира лагерно тяло в което се поставя аксеален лагер.При редукторите от вида мотор-редуктор /ел.двигателя е монтиран директно към редуктора/ или само редуктор има голяма разлика в изработването корпуса на машината.
        Точно така.За винта имам впредвид Шнека.Той и от двете страни е с шпонка.Аз ще използвам редуктор с вграден мотор около 7,5kw.Защото такъв имам.То от към редуктора ми е ясно,интересува ме от другата страна как ще лагерува и от къде ще минава материала.Искам да я направя за собствени нужди не е за бизнес.Така,че ако някои може да помогне Мерси.

        Коментар


        • #19
          До: Преса за еко-брикети

          В предната част шнека не лагерува.Центроването на шнека се извършва от пресования материал.Брикета ще има ли вътрешен отвор? Шнека от край до край ли е с винтова линия или има и не нарязана част? От това ще се разбере защо има шпонки от двата края.

          Коментар


          • #20
            До: Преса за еко-брикети

            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
            В предната част шнека не лагерува.Центроването на шнека се извършва от пресования материал.Брикета ще има ли вътрешен отвор? Шнека от край до край ли е с винтова линия или има и не нарязана част? От това ще се разбере защо има шпонки от двата края.
            Да ще има отвор,В двата края има около 50-60мм ненарязана площ от която шпонката е около 40мм.

            Коментар


            • #21
              До: Преса за еко-брикети

              Ето точните р-ри на шнека.
              Обща дължина;800мм.
              Шпоначен канал от към редуктора;100мм.
              празно около него без витки на шнека;110мм.
              Дължина витката на шнека;640мм.
              Основа на шнека;43мм.
              Височина на витката;17мм.
              Общ диаметър на шнека;75мм.
              Празно след винта;50мм.
              Шпоначен канал;40мм. те са 2бр през около 90градуса.
              И накрая има вътрешен отвор с резба 20х2 на който се навива опашката която оформя дупката на продукта.

              Коментар


              • #22
                До: Преса за еко-брикети

                Както е описано всичко е добре докато не стигнем до двете шпонки и свободното место.Виждал съм шнекове,но такъв като описания не съм виждал.Иначе всички описани параметри на шнека са нормални.От дълбочината на канала заключавам,че стъпката на винтовата линия е около 25мм. и това е нормално.Наподобява ми на шнек от двустранна гранулат преса,но не съм напълно убеден,защото при тях няма опашка за вътрешно Ф.Ако узная нещо по въпроса веднага ще напиша.

                Коментар


                • #23
                  До: Преса за еко-брикети

                  Пропуснах да напиша,дебелина на резбата на винта 10мм.Растояние между витките една от друга около 50мм.И аз не знам защо е това празното с шпонките отзад след като нито има лагер нито има нещо друго а само материала го държи.Ако си по-наблизо мога да ти го донеса да го погледнеш.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Преса за еко-брикети

                    Снимка не можеш ли да направиш?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Преса за еко-брикети

                      Живея в едно село близо до Павликени,Карайсен доста е далеко.Има ли вариант да попиташ за информация производителя на шнека?По стъпката на винта която се посочва води до закючение,че ще се подава доста голямо количество материал при по-ниски обороти,а това е добре за ел. двигателя/заради въртящия момент/.Друг вариант е да се изработи нов шнек по размерите на този без празно место и шпонки,но при положение, че има готов,а и не се знае замисъла на конструктора не трябва да се прибързва пък и стойноста на нов шнек не е за пренебрегване.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Преса за еко-брикети

                        Аз снимка мога но по-късно.Производитела отдавна почина иначе него щях да питам.Шпонката от едната страна ще я оставя за редуктора а от другата да я исчистя на струга.Другия шнек е много скъп за това ще карам с този.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Преса за еко-брикети

                          Колеги,аз имах една самоче не е шнекова и вършеше добра работа.Но в един прекрасен момент се осъзна,че няма пазар продадохме машината и хората взеха да идват.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                          Коментар


                          • #28
                            До: Преса за еко-брикети

                            Щом няма от къде да питаш,решението да махнеш шпонката е добро,но трябва да се внимава шнека да не стане по-къс от външния корпус.При полужение,че стане по-къс може да не се оформи брикета.Това го казвам само като предполужение,иначе няма какво да се обърка. Колкото до изработката на шнека,ако имаш собствен струг и то стабилен може и сам да си го изработиш, е разбира се бавно става и доста трудоемко.Аз изработвах на струга шнековете с малка стъпка,но сега съм решил да пробвам и на фрезата.Шнековете ми са с отвор и вътрешна шпонка за куплиране към редуктора.Към частите има ли дюзата за оформяне брикета, защото тя трябва да е с променливо сечение.Това е необходимо за пръвоначалния пуск. В гранулат пресите за фуражи няма такива и ми е итересно да разбера на какъв принцип действат тези диафрагми.Става дума за тези с кръгло сечение,иначе квадратните ги знам,но те се прилагат при буталните преси каквато предполагам е имал колегата.Очаквам снимките.
                            Преди години употребата на такива брикети не беше популярна и за това нямаше потребление.Сега вече хората търсят алтернативни източници на горива за замяна на традиционните и от тук идва търсенето.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Преса за еко-брикети

                              Не знам откъде е тръгнало името ПРЕСА на тази машина,но за мен си е чист екструдер.В гр.Н.Искър има един много упорит човек,който дълбае по проблема от доста години и има много добри резултати.Произвежда всички съоръжения за производстото на брикети.А ние му правим шнековете.Това,което мога да споделя е,че необходимата мощност за е-ра е около 30 квт.а шнек без допълнително напластено покритие се износва за няколко дни.
                              Стоил L200

                              Коментар


                              • #30
                                До: Преса за еко-брикети

                                Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                                Щом няма от къде да питаш,решението да махнеш шпонката е добро,но трябва да се внимава шнека да не стане по-къс от външния корпус.При полужение,че стане по-къс може да не се оформи брикета.Това го казвам само като предполужение,иначе няма какво да се обърка. Колкото до изработката на шнека,ако имаш собствен струг и то стабилен може и сам да си го изработиш, е разбира се бавно става и доста трудоемко.Аз изработвах на струга шнековете с малка стъпка,но сега съм решил да пробвам и на фрезата.Шнековете ми са с отвор и вътрешна шпонка за куплиране към редуктора.Към частите има ли дюзата за оформяне брикета, защото тя трябва да е с променливо сечение.Това е необходимо за пръвоначалния пуск. В гранулат пресите за фуражи няма такива и ми е итересно да разбера на какъв принцип действат тези диафрагми.Става дума за тези с кръгло сечение,иначе квадратните ги знам,но те се прилагат при буталните преси каквато предполагам е имал колегата.Очаквам снимките.
                                Преди години употребата на такива брикети не беше популярна и за това нямаше потребление.Сега вече хората търсят алтернативни източници на горива за замяна на традиционните и от тук идва търсенето.
                                От всичките части нямам външния корпус така,че не е проблем да скъся шнека.Дюзата за оформяне на брикета я имам тя не е кръгла а е квадрат с заоблени ъгли.Другото което съм решил да направя е да не слагам реотани за пробата,а да нагрявам с газови горелки,и тогава ще разбера колко kw ще трябва да са.Снимки утре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X