Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка за презокеанско плаване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подготовка за презокеанско плаване

    Здравей колега , може ли малко по подробно за цялата тази технология . Питам защото ми предстой презокеанско плаване и искам да се снабдя с всякакви щуротийки които могат да са ми от полза. Ако имаш идея как да имам и интернет на яхтата цена няма да имаш. Предварително балгодаря .

  • #2
    До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

    Първоначално публикуван от irvine Преглед на мнение
    Здравей колега , може ли малко по подробно за цялата тази технология . Питам защото ми предстой презокеанско плаване и искам да се снабдя с всякакви щуротийки които могат да са ми от полза. Ако имаш идея как да имам и интернет на яхтата цена няма да имаш. Предварително балгодаря .
    Кой океан???Да знам колко си ми далеч.

    Това е страничка от която можеш да пращаш СМС до сателитен телефон Иридиум както сьм писал.Не ти свалят минути,не ти начислява никой и нищо.Може да си пускаш по колкото си искаш на ден.

    Телефон Моторола 9505А,резервна батерия,зарядни,куфар,водонепроницаем кальф.........грубо 2000$.Плана ни на месец е 60$ като включва 40 минути с натрупване без краен срок.

    Това ти е телефона.В комбинация с един ФАЙНД МЕ СПОТ или сателитен предавател може да те следят кьде си и да ти пращат прогноза твоите от брега.

    http://www.findmespot.com

    Това е колкото кутия цигари,цена 150$ и 100$ годишна вноска.Регистрира се в Интернет като праща мейл с координати и предварително зададено сьобщение.Има 2 различни като моите са ОК СМЕ,ПОМОЩ като тия се пращат на мейла ни.Третото се праща директно в центара на тия като те вече преценяват според координатите на кой да се обадят.Ако сьм в средата на океана да речем няма да се обаждат на пожарната

    Примерно

    SPOT Check OK.
    ESN:0-7358899
    Latitude:26.1703
    Longitude:-113.5506
    Nearest Location:not known
    Distance:not known
    Time:10/04/2008 03:37:21 (GMT)
    http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&geocode=&q=26.1703,-113.5506&ie=UTF8&z=12&om=1

    Това ти идва на майла.Жена ти го преглежда,спокойна е,че няма да си дойдеш тая вечер и................ма тва е друга тема.Та преглежда го и не звьни на никой,а просто ти праща прогноза за тая част на света на Сателитния с 2-3 броя СМСи.Ако навьрже и точките и часовото време може да види и каква е средната скоост с която се движиш.Ние главно го ползваме за получаване на прогнози за времето.

    Това е евтиния вариянт.Скьпите са много.Кажи до какви пари си говорим на месец,лодката твоя ли е и ще инсталираш ли нещо на нея или просто за прехода ви трябва врьзка?

    Ако е само за прехода вариянта горе е най-удачен.Ако говорим за хиляди долари в антени и стотици на месец е друго,тук вече вариянтите както казах са много и ми трябва точна идея кьде и какво за да ти дам поне прост сьвет какво ви трябва.


    Ако е само майл е едно,ако искате да има интернет е сьвсем друго,ССБ радио има ли,КВХ антени.............???

    Как да е,темата не е много сложна ако трябва цялата техника да си я мькнеш сам и да си я пренасяш от една лодка на друга както правим ние.Ако си ограничен и до 2-3000$ пьк е сьвсем лесно,много вариянти за тая цена няма.



    И ми кажи кой е тоз океан,че да видим какви линкове имам за времето в района.


    Ако я закьршите някьде чукни 2 реда - специалисти по закьршването сме с брата.Малко скьпо взимаме ма на примоция за закьршили няма как


    Ти си,кажи какво,що и колко.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

      Отдалечаваме се от темата, но ме заинтригува и то много. Напиши каква ти е идеята, с каква лодка, колко човека, кога... Дай възможно най много информация. Ако трябва ще падаме на колене и ще се молим да не ни пердашат червени картони за спам. Може пък и да направим тема "как се минава океан с малка лодка и защо ти трябват мокри кърпички за бебешко дупе". Това го работим, правим по 2-3 пресичания на сезон понякога. Пиши директно тука, ще я цепим темата и се започва.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

        Щото солта се процежда през ГОРТЕКСа и ти осолява задника.


        Награди за солени задници няма ли???Щото сьм сигурен,че познах


        Колегата с вьпроса - това предното е написано от брат ми близнак,другия специалист по закьршените лодки.



        Имаше и тема за сателитни телефони и фирма в Б която продава такива.Не я намирам в момента тая фирма както и кой продаваше онова оранжевото сателитно предавателче.Порови из форума и виж какви пакети и на какви цени ги дават.Под 100 минути за пресичане на океан е малко еле ако ти е пьрвото пресичане.С помоща на оранжевата гад от линка ние пресичаме с около 3 минути ако всичко е ОК - само за проба всяка седмица,минутка разговор да знаем,че работи.

        Има опция и да си наемеш един,но на третото пресичане си губи смисьла,по-добре да си го купиш.Доброто при наемането е,че му плащаш 50$ на седмица / тук е толкова / застраховка и не ти дреме дали ще гльтне вода апарата.


        Работи вьтре от лодката и вади добьр сигнал сателитния.Нашия го дьржим постоянно включен на плаване.Оранжевата гад предава много по-добре ако е вьн и средно за около 2 минути предава сьобщение като спря да предава на 250 мили от Хавай,а това казват,че било невьзможно.Да де ма аз бях там и знам кьде кляка малкото нещо ако да му дават нормално покритие само на половината океан.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EB%E5%F4%EE%ED

          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

            http://maps.google.com/maps?f=q&hl=e...UTF8&z=12&om=1

            Ей го до къде работи. Има Българи пресичали Атлантика миналата година, ползваха Spot. От Варна са някои. Имам им страничката. Ти само кажи кой океан да не се хабим.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

              Ползвам от година Иридиум сателитен телефон, за осигуряване при пътуване - тази зима обикалях Китай и Виетнам и ми вършеше много добра работа. Оттук се пращат SMS-и.

              В България има представители, които предлагат както телефоните в различни комплектации, така и абонамент за услугата.
              Ако пътувате извън България (извън Европейските страни), използването на сателитния телефон е по-евтино от роуминга. Например в Македония, Косово и Албания.

              Както братята споделят, за океана комбинацията персонален тракер SPOT заедно с Иридиум телефон като Motorola 9505А е перфектна.

              За Моторолата има Data kit от различни производители, например този.
              В телефона има вграден Hayes модем към който с RS/USB кабел се свързва компютъра. Скоростта не е висока, но за поща е добре, малки файлове, даже да се гледат сайтове без много картинки става. За друго е много бавно...
              Но океана е голям и бърза работа няма

              Ако имате път към София, мога да покажа как работи.
              Последно редактирано от Веско; 27-02-09, 05:51.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                Ползвам от година Иридиум сателитен телефон, за осигуряване при пътуване - тази зима обикалях Китай и Виетнам и ми вършеше много добра работа. Оттук се пращат SMS-и.
                БЛАГОДАРЯ за страничката,запазвам си я на компа за резервен вариант ако клекне моята.

                Прочетох в сьседната тема за сателитните телефони,че Близнака е имал проблеми в Африка с качеството на звука - гласовете се чували някак си изкривено тьнки.Аз никога не сьм го изпитвал това,при теб как е?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

                  Имало е случаи да променя гласа - обикновено където има друго радиооборудване - отслабва сигнала и се стеснява честотната лента.

                  Аз съм го ползвал в хотела от кревата, като ми пуснат SMS - чакаш да дойде спътник откъм прозореца - макс 5 минути, говориш до 5 минути, и към края гласовете стават тънки и неразбираеми - време да затваряш.
                  Да спомена, че ако го оставиш в стаята, дори и със затворена антена до прозореца, той си приема повикванията и SMS-ите. Но за разговор трябва да е извадена антената и насочена към сателита - обикновено право нагоре.

                  На открито - в планина и в морето няма грижи....
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #10
                    До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

                    Току що направих проба на смс страниците. Понякога е стара информацията та викам да видим как е. На Веско страницата 15 секунди. Allroad около половин минута. Телефона Моторола 9505А, Сан Диего.
                    Веско е прав. На минута плащаме $ 1.59, ако си ползвам САЩ cell телефона в БГ ми е около $ 2.50. Проблема е, че те гледат странно като заразпъваш разни антени.
                    Ами гледам долу Веско си написа телефона та да допълня тук нашия 8816 / е айде и нашия на лични
                    Последно редактирано от NIKSD; 27-02-09, 06:32.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

                      Телефона ми е (ако някой друг го иска - на лични), ама съм в къщи и работи на периоди. А навън - зима
                      И на мен ми беше чудно, как ще реагират китайците, като изваждам антените. Ама нула внимание - ако бях руса кака, щях да направя повече впечатление...
                      Последно редактирано от Веско; 27-02-09, 06:26.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #12
                        До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

                        А китайците са си ок предполагам ама пробвай в едно квартално кафе. Наоколо гъзарчета с на тате колите. Ние с кола, което струва наполовина на телефона. Овца сред магарета / или там обратното / Около нас разговори кой колко е велик, мацките захласнати.. и изведнъж званка голямото мобифон. Е тогава няма скрито колкото и да ти се иска. Две педи е с разпъната антена. Вдигам, уж гледам да се крия, говоря тихо ама няма как- отсреща говорят английски та и аз така. Точно след 10 секунди тишина в цялото кафе. Абе...срам все едно съм го краднал.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Вдигам, уж гледам да се крия, говоря тихо ама няма как- отсреща говорят английски та и аз така. Точно след 10 секунди тишина в цялото кафе.

                          Ми то няма как,като кажеш само " никакви наркотици,никакво орьжие,трьгваме трима,вие само пригответе 15 000$ за гориво и живи/умрели след 2 седмици си я получавате..........." и хората се чудят малко

                          На де се чуди и колегата - прекарваме лодки с брата и го правим за пари,с кефа приключихме преди време.Ако трябва да помагаме с нещо,даже само с информация за това какво оборудване влачим или кое как го правим...........може да пуснеш нова тема и да я почваме.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

                            Като гледам, с вас доста теми може да отпочнем, ще стане цяла енциклопедия. Аз из Европа крайбрежно се пробвам, да се стопли и мисля малко ветроходно да поиграя. Че знае ли човек какво може да дотрябва... Само здраве да има.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              До: СМС до Сателитен телефон Иридиум

                              Здравейте колеги. не успях да прочета и разгледам всичко което сте ми написали тъй като се зарадвах че има толко хора който искат да ми помогнат , след малко ще чета . Сега за лодката , ще я купува мой приятел който има няколко такива плавания. Ще сме трима , двама от които професионалисти и аз любител ветроходец. пътуването се планира за началото на май месец. Те изглеждат доста спокойни за разлика от мен, притеснявам се за времето което ще ни сапътства , за техническото състояние на лодката , за здравословното състояние на екипажа, а на ония не им пука. Ще публикувам линк с лодката там има всичко за нея
                              http://uk.yachtworld.com/boats/1990/.../United-States

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X