Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост, без вреда, за 2,8 тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Максимална скорост, без вреда, за 2,8 тди

    искам да ви питам спецялно за паджеро 2.8 тди 95-та г. каква му е максималната скорост която може да развие и да я подържа без да има последствия / нахъсал съм се да си взимам такова и искам да знам , а и разхода мин-макс .(разбирасе ще е с десен волан )


    ако не съм я зложил в правилния раздел(темата,въпроса ми ) се извинявам

  • #2
    До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

    3000 оборота. До 4000 без проблем, при изпреварване примерно. Но не за дълго.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

      не съм се качвал до сега на джип и чесно казано незнам при 3000 оборота каква скорост развива ,а разхода горе долу плюс минус литър, имаш ли някаква представа ,

      например по магистрала мога ли да подържам 140-150 км.ч без проблем за двигателя

      Коментар


      • #4
        До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

        140-150 бая ще му дойдат.
        120 са около 3200 оборота.
        Аз по магистралата (не че съм карал много) се движа там някъде - 120-130

        Коментар


        • #5
          До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

          Първоначално публикуван от pe6o_ Преглед на мнение
          искам да ви питам спецялно за паджеро 2.8 тди 95-та г. каква му е максималната скорост която може да развие и да я подържа без да има последствия / нахъсал съм се да си взимам такова и искам да знам , а и разхода мин-макс .(разбирасе ще е с десен волан )


          ако не съм я зложил в правилния раздел(темата,въпроса ми ) се извинявам
          в калта не бегат мноо
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

            много ви благодаря за помоща колеги , но ми се иска нещо по бързо да е по асвалта , или за дизел това си е нормално

            Коментар


            • #7
              До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

              Евентуално рейндж ровър 2.5DSE P38A би могъл да ти предложи по-висока магистрална скорост, при подобна цена за закупуване и сравними офроуд качества. (това ако искаш дизел и истинска джипка)

              Коментар


              • #8
                До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

                а има ли такива блокажи като паджерото, като супер селект, преден заден блокаж и на раздатката, /един мои колега си взе такова но 2.5 и ми каза че имало и пълен блокаж, водело се самоизтегляне , /това не е ли голямо преимущество(един голям +)за паджерото

                Коментар


                • #9
                  До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

                  Първоначално публикуван от pe6o_ Преглед на мнение
                  ... каза че имало и пълен блокаж, водело се самоизтегляне , /това не е ли голямо преимущество(един голям +)за паджерото
                  Пълният блокаж може да послужи и като голямо самозакопаване.
                  Иначе по принцип си е хубаво нещо, НО зависи за какво използваш колата. Като гледам, че преди всичко те интересува с колко можеш да юркаш джипката по асфалта, блокаж може и да не ти трябва изобщо ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

                    Първоначално публикуван от Ars72 Преглед на мнение
                    в калта не бегат мноо
                    Без правилни гуми у каУта трудно ше бегаш
                    [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
                    [B]If you want, you can![/B]

                    Коментар


                    • #11
                      До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

                      Първоначално публикуван от pe6o_ Преглед на мнение
                      много ви благодаря за помоща колеги , но ми се иска нещо по бързо да е по асвалта , или за дизел това си е нормално
                      Не, не е нормално. Ако е ново, от магазина, можеш да го караш с колкото искаш и нищо няма да му стане. А и да му стане, нали е в гаранция.
                      Проблема е, че автомобилите втора употреба, които пристигат в България, са със значително надминат ресурс. И по обясними причини, няма такъв двигател, който да издържи продължително каране на макс. Затова, както ти каза Таргата - 3/3500об. Може и повече, ама за кратко. Ако не те устройва - нов от магазина.

                      Коментар


                      • #12
                        До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

                        Има и още нещо - 3000 об/мин при ръчни скорости са 110 км/ч, а при автомат - 150 км/ч. Това е съвсем ориентировъчно де...
                        Но ако колегата го интересуват предимно по-високи скорости без да спука двигателя - само автомат.

                        Коментар


                        • #13
                          До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

                          отново ви благодаря за изчерпателните отговори и наистина мисля за автоматик , щот логично си мисля че автоматиците много по добре запазват двигатела от ръчните скорости

                          не казвам че нон стоп ще е 140-150км в час но ако се наложи да имам запас от скорост, а мисля че е нормално с 100-130км (да не се издува мотора ) но ако реша и със 140 да карам например до пловдив да не ме е страх че ще си съсипя машинката

                          няма как да си взема джипка и да не си топна ламарините в калта но това по натам

                          Коментар


                          • #14
                            До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Пълният блокаж може да послужи и като голямо самозакопаване.
                            Иначе по принцип си е хубаво нещо, НО зависи за какво използваш колата. Като гледам, че преди всичко те интересува с колко можеш да юркаш джипката по асфалта, блокаж може и да не ти трябва изобщо ...

                            какво точно имаш в предвид, нали всички гуми въртят без нищо да остава пасивно , демек е наи малка вероятноста за затъване след като другото не е помогнало това е последен варянт /ако греша нещо споделяите

                            Коментар


                            • #15
                              До: максимална скорост , без вреда , за 2,8 тди

                              Няма такова паджеро, повечето са с блокаж на средния диф и задния + бавни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X