Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на 4Runner

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Повдигане на 4Runner

    Здравейте.Преди време купих от колегата Antony пружини правени в завода в с.Крън и ето го резултата след поставянето им.В момента от земята до предния калник е 92см а до задния е 95см.Джипа е toyota 4runner 1990 година.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-06-09_16-00-34_915.jpg
Прегледи:1
Размер:171.3 КБ
ID:5386066Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-06-09_15-58-56_333.jpg
Прегледи:1
Размер:209.6 КБ
ID:5386064Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-06-09_16-00-21_825.jpg
Прегледи:1
Размер:173.8 КБ
ID:5386065Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-06-09_16-32-54_187_KPT.jpg
Прегледи:1
Размер:164.2 КБ
ID:5386067Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-06-09_16-33-08_516.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5386068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-06-09_20-50-37_90_KPT.jpg
Прегледи:1
Размер:150.4 КБ
ID:5386063

    Коментар


    • От: Повдигане на 4Runner

      Колеги , с крънските пружини с тел ф 16 мм не ви ли стана много твърда возията ?
      При мен стана като табуретка

      Коментар


      • От: Повдигане на 4Runner

        След време улегва.

        Коментар


        • От: Повдигане на 4Runner

          Първоначално публикуван от sks68 Преглед на мнение
          След време улегва.
          Нормално значи .
          Дали да не ускоря процеса с два бордюра в багажника ?

          Коментар


          • От: Повдигане на 4Runner

            Здравейте, дойде ми на главата да си купя 4runner и аз. Разбира се родил се е 1992г. и задните пружини са поувиснали. Кои размери на пружините са най-оптимални за дейлидрайвър или така да се каже да се върне фабричната височина. Не искам да се вдига прекалено задницата 350мм ми се струвам доста. А дебелината на телта 16мм ли остава?

            Контактите, същите ли остават за връзка в с. КРЪН?


            БЛАГОДАРЯ!

            Коментар


            • От: Повдигане на 4Runner

              Ее, някой ли няма да сподели опит

              Коментар


              • От: Повдигане на 4Runner

                Никой ли няма да се включи....

                Коментар


                • От: Повдигане на 4Runner

                  Такаа, монолога върви с пълна сила. Тъй като и аз не искам да свалям нищо за да поръчам пружини решавам да рискуеам и да поръчам на "сляпо". В момента задницата ми е с 4 см по-ниска от предницата с почти празен резервоар. Мерено от долния ръб на джантата до калника - отпред 76см отзад 72 см. Гумите ми са 215/70/R15.
                  Мисля да поръчам 31x9.5R15. Немога да намеря надписа на стоковите джанти да видя с какъв офсет са.
                  Намерил съм си едни 7j, r15 с ЕТ -10. незнам дали няма да опира някъде с тези джанти.
                  Всеедно отплеснах се. За пружините. Искам да поръчам пружини с които колата ще е с леко вирната задница. Ако се наложи ще натехна торсионите с малко.
                  Всички ли карате с 350мм оружина. Някой ще качи ли снимка с гуми 31" и да каже твърдостта как е. Притеснявам се с тел Ф16 да не са много твърди...

                  Поздрави, надявам се поне днес някой да ми отговори

                  Коментар


                  • От: Повдигане на 4Runner

                    Що не питаш Люцкан , оригинални пружини колко струват? Ще се изненадаш . Приятно .Малко ми звучи хазарт с тия милиметри или другите .
                    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                    Коментар


                    • От: Повдигане на 4Runner

                      Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                      Що не питаш Люцкан , оригинални пружини колко струват? Ще се изненадаш . Приятно .Малко ми звучи хазарт с тия милиметри или другите .
                      Май е много добра идея. Така или иначе не гоня лифт.

                      Коментар


                      • От: Повдигане на 4Runner

                        Австралийците правят окачване и без лифт. Например Dobinsons.

                        Коментар


                        • От: Повдигане на 4Runner

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Австралийците правят окачване и без лифт. Например Dobinsons.
                          Сега гледам именно това. В България за момента намерих само +2". Аз си търся стокови или макс + 1" ако изобщо има такива.

                          Коментар


                          • От: Повдигане на 4Runner

                            С 0 лифт със сигурност имат за Крузер, няма как да нямат за Рънер. Повдигането на такъв автомобил (освен останалите последствия) води и до апетит за по-големи гуми, с оглед на двигателя при теб, аз не бих тръгнал в тази посока. Гуми 30", макс 31" (245/75/16 е отличен размер) и минимален, ако въобще лифт. Стига мотора да е в добра кондиция, има мегдан за подобрение във вървежа, ако въобще е необходимо.

                            Коментар


                            • От: Повдигане на 4Runner

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              С 0 лифт със сигурност имат за Крузер, няма как да нямат за Рънер. Повдигането на такъв автомобил (освен останалите последствия) води и до апетит за по-големи гуми, с оглед на двигателя при теб, аз не бих тръгнал в тази посока. Гуми 30", макс 31" (245/75/16 е отличен размер) и минимален, ако въобще лифт. Стига мотора да е в добра кондиция, има мегдан за подобрение във вървежа, ако въобще е необходимо.
                              Абсолютно нямам намерение да го вдигам. Гуми 31x9.5R15 си търся или инапе казано 235/85/R15.
                              Колата ми харесва как върви, определено надмина очакваноята ми поне двойно. Ще го измисля за вървенето ко що, много ме гложди отвътре. Мотора според мен е в идеална кондиция, охладителната уредба също. Май винаги е каран с пълна синтетика. Сега му сипай 10w40 и за 20 км и поне час работа на мястто, маслото е бистро и чисто.
                              Припушва малко повепе като я настъпя, което ме навежда на мисълта че или помпата е магерена или турбото не надува достатъчно.
                              Така или иначе по-натам ще се повозя с манометъра и широколентовата ламБда сонда и ще видя как са смесите. Така или инапе съм върл привърженик на бедновървящите дизели, така че ще засиля малко турбината поне. Другото ще видим.

                              Засега толкова.

                              Коментар


                              • От: Повдигане на 4Runner

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                .............
                                Сега му сипай 10w40 и за 20 км и поне час работа на мястто, маслото е бистро и чисто..........
                                Това ако е вярно, значи, че някой преди теб непосредственно е измил ДВГ отвътре..................

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X