Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на 4Runner

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на 4Runner

    Търсих доста из форума, но никъде не видях теми за лифт на Рънър, ако някой има информация ще съм много благодарен, интересува ме как да вдигна с 6-7 см купето, като отзад трябва да е с 3 см. повече .
    Мерси !

  • #2
    До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

    защо просто не я качиш на най-големия размер гуми за модела и не я оставиш на мира хубавата колица.
    Аз така направих и си е екстра проходима за това което е направена. Вчера като видях едно корейско недоразумение къде закъса, най сетне се убедих к,во съм си купил

    Коментар


    • #3
      До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

      Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
      защо просто не я качиш на най-големия размер гуми за модела и не я оставиш на мира хубавата колица.
      Аз така направих и си е екстра проходима за това което е направена. Вчера като видях едно корейско недоразумение къде закъса, най сетне се убедих к,во съм си купил
      Защото няма да мога да я вдигна повече от 2 см. само с гуми, а и цената на друг размер гуми и джанти е доста голяма, може би толкова колкото ще струва един качествен лифт.
      А в момента задницата ми се струва, че е по ниско от предницата и искам да я вдигна повечко , примерно 3 см. на първо време и на това ще съм доволен, защото в момента растоянията м/у гумите и калниците е различно и изглежда като натоварена с багаж.

      Ако някой има идея поне за отзад за тези 3 см. ще бъда благодарен ако я сподели !
      Мерси !

      Коментар


      • #4
        До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

        Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
        Защото няма да мога да я вдигна повече от 2 см. само с гуми, а и цената на друг размер гуми и джанти е доста голяма, може би толкова колкото ще струва един качествен лифт.
        А в момента задницата ми се струва, че е по ниско от предницата и искам да я вдигна повечко , примерно 3 см. на първо време и на това ще съм доволен, защото в момента растоянията м/у гумите и калниците е различно и изглежда като натоварена с багаж.

        Ако някой има идея поне за отзад за тези 3 см. ще бъда благодарен ако я сподели !
        Мерси !
        Пич, не съм запознат с окачването на Рънър, наскоро заглеждах една, отпред торсиони, отзад пружини. Според мен имаш две възможности: евтин вариант-подлагаш на пружини и амортесьори и навиваш торсиони, и истинския-тунинговани пружини, амортесьори и торсиони. Избирай, виж кой го е правил, свързвай се и действай.

        Коментар


        • #5
          До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

          ... и на мойта и виси задника все едно е натоварена, ма като хванеш ролетката май не е така . Амортесьорите бяха отишли и ги смених и си мислех че ще се оправи, ама Не.
          Ако я подложиш отзад ще трябват нови пружини и амортесьори, т`ва пак си е разход...
          тъй че зима иде, по-добре гуми, недай си боже акумолатори и все такива разходи.
          Ако толко те е завладяла шопинг треската, мога да ти предложа ролбара ми който демонтирах и не мисля че ще го сложа пак
          http://www.whitewater-bg.org/index.p...atid=28&id=395
          но не мисля че промяната в окачването ще ти даде толкова колкото този размер гуми. Ефекта ще е еднакъв, само дето в единия случай ще си сигерен в "маневрите"

          Коментар


          • #6
            До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

            Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
            ... и на мойта и виси задника все едно е натоварена, ма като хванеш ролетката май не е така . Амортесьорите бяха отишли и ги смених и си мислех че ще се оправи, ама Не.
            Ако я подложиш отзад ще трябват нови пружини и амортесьори...
            Пич, ама и ти даваш едни съвети... сменил си амортесьорите за да вдигнеш задницата!!!
            Подлага се на старите амортесьори и пружини, а ти ако искаш си купи стандартни нови и им подлагай.

            Коментар


            • #7
              До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

              не съм ги сменял щото съм искал да я вдигам, просто си бяха отишли. Направи ми впечатление че задницата е ниска и си повимслих че може и това да е причината. Амортесьорите определено се бяха избужили но след смяната колата си остана със същата стойка.
              Не му давам съвети, просто се опитвам да му спестя излишни разходи .
              Тая тойота не е правена за "големите препятствия" и приспособяването и за такава ще е бая скъпичко.

              Коментар


              • #8
                До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                не съм ги сменял щото съм искал да я вдигам, просто си бяха отишли. Направи ми впечатление че задницата е ниска и си повимслих че може и това да е причината. Амортесьорите определено се бяха избужили но след смяната колата си остана със същата стойка.
                Не му давам съвети, просто се опитвам да му спестя излишни разходи .
                Тая тойота не е правена за "големите препятствия" и приспособяването и за такава ще е бая скъпичко.
                Кое е скъпо? Подложки на пружини, амортесьори и навиване на торсиони? Или ново тунинговано окачване?

                Коментар


                • #9
                  До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                  естествено че едното е в пъти по ефтино. Въпроса е - заслужава ли си

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                    Те, амор. се сменят при по-голям лифт, но от тях не зависи височината на задницата .
                    Искам да я вдигна от чисто естетическо естество, не гоня по добра проходимост, тя и в момента си е перфектна за пресечена местност, а гумите са ми общо взето максималните за модела без лифт .

                    Андро, отпред торсиони, отзад пружини, точно така е, но все се надявах,някой който го е правил вече да сподели, за да не откривам топлата вода тепърва. Пружини ли, подложки ли, това се питах за задницата, друго, което не знам е, колко повдигане ще поемат оригиналните амор, биалетки сменят ли се, абе въобще много неизвестни .

                    Искам на първо време да вдигна задницата :
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                      Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                      естествено че едното е в пъти по ефтино. Въпроса е - заслужава ли си
                      Ааа... това вече е по смислен разговор. За да имаш по голяма проходимост вкарваш по големи гуми. За да ги вкараш режеш калници, или повдигаш.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                        Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                        Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                        защо просто не я качиш на най-големия размер гуми за модела и не я оставиш на мира хубавата колица.
                        Аз така направих и си е екстра проходима за това което е направена. Вчера като видях едно корейско недоразумение къде закъса, най сетне се убедих к,во съм си купил
                        Защото няма да мога да я вдигна повече от 2 см. само с гуми, а и цената на друг размер гуми и джанти е доста голяма, може би толкова колкото ще струва един качествен лифт.
                        А в момента задницата ми се струва, че е по ниско от предницата и искам да я вдигна повечко , примерно 3 см. на първо време и на това ще съм доволен, защото в момента растоянията м/у гумите и калниците е различно и изглежда като натоварена с багаж.

                        Ако някой има идея поне за отзад за тези 3 см. ще бъда благодарен ако я сподели !
                        Мерси !
                        Аз поне не се сещам за вариант за body lift (или повдигане на купето) с разлика отпред и отзад. Колата има ли допълнителен товар отзад, например метанова бутилка, или говорим просто за умора в окачването?

                        Според мен по-добрия вариант в случая е предложението на Андрей - лифт на окачването (а не на купето).

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Аз поне не се сещам за вариант за body lift (или повдигане на купето) с разлика отпред и отзад. Колата има ли допълнителен товар отзад, например метанова бутилка, или говорим просто за умора в окачването?

                          Според мен по-добрия вариант в случая е предложението на Андрей - лифт на окачването (а не на купето).
                          Няма нищо което да тежи, а и като се натовари почти не се променя, просто стойката на този модел е такава, поне тези, които аз съм виждал са някак си легнали отзад .
                          Просто не ми се впуска в експерименти, предпочитам някой да ми даде насока .Малко егоистично, но не можах да намеря нищо за този модел .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                            Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                            ... поне тези, които аз съм виждал са някак си легнали отзад ...
                            Слегнали пружини отзад или прекалено натегнати торсиони отпред?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Слегнали пружини отзад или прекалено натегнати торсиони отпред?
                              Ако торсионите са натегнати има ли проблем, защото ми се струва, че моите са с по тъп ъгъл, т.е малко по-вдигната от други ?
                              Не знам дали разбра, но по снимката ще се ориентираш .
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X