Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на 4Runner

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

    Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
    Ако торсионите са натегнати има ли проблем, защото ми се струва, че моите са с по тъп ъгъл, т.е малко по-вдигната от други ?
    По принцип натягането на торсионите е вероятно най-често практикувано, защото е единственият начин за повдигане на независимо окачване отпред, без да влизаш в някакви по-сериозни приключения.

    Само че, по Закона за липсата на пълно щастие, заедно с повдигането получаваш и ограничаване на хода + потенциални проблеми поради това, че се променя ъгъла, под който работят полуоските.

    Не мога да ти кажа как е на 4runner-а, но при някои джипки няма сериозни проблеми, а при други - точно обратното. Лично аз, след като настъпих мотиката, вече съм се отказал да повдигам независимо окачване и съм върнал вече направеното към изходното положение.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

      Ето ти сега най-лесния и евтин вариант:
      отпред - подложка над горния шарнир : http://www.4crawler.com/4x4/ForSale/...ntSpacer.shtml

      отзад: употребявани !!! задни пружини от Ленд Круизер 80; или това http://www.4crawler.com/4x4/ForSale/...ngSpacer.shtml

      и по дълги амове по твой избор. Получаваш лифт от около 5-6 см., вкарваш гуми до 35" и си готов да громиш врага .

      Мой приятел кара с такъв сиромашки лифт и е доволен.
      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

      Коментар


      • #18
        До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

        Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
        Защото няма да мога да я вдигна повече от 2 см. само с гуми, а и цената на друг размер гуми и джанти е доста голяма, може би толкова колкото ще струва един качествен лифт.
        А в момента задницата ми се струва, че е по ниско от предницата и искам да я вдигна повечко , примерно 3 см. на първо време и на това ще съм доволен, защото в момента растоянията м/у гумите и калниците е различно и изглежда като натоварена с багаж.

        Ако някой има идея поне за отзад за тези 3 см. ще бъда благодарен ако я сподели !
        Мерси !
        Не съм експерт, но май повечето 4рънари са с по-ниска задница!
        VARADERO SD2

        Коментар


        • #19
          До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

          А и предложението на Митко изглежда добро,след като целта е визия!
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #20
            До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

            Колеги шпинговах задните ресьори и добавих по един лист и задницата се вдигна с оголо 10см.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #21
              До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

              Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
              Колеги шпинговах задните ресьори и добавих по един лист и задницата се вдигна с оголо 10см.
              А с амортесьорите как се справи?

              Коментар


              • #22
                До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                Амортесьорите са монро жълти. Но друго не съм правил по тях.А нужно ли е?
                За сега колата се държи добре на пътя и извън него.

                Коментар


                • #23
                  До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                  Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
                  Амортесьорите са монро жълти. Но друго не съм правил по тях.А нужно ли е?
                  За сега колата се държи добре на пътя и извън него.
                  Имах в предвид че след повдигането от 10см., вероятно стандартните амортесьори са застанали в крайно разгънато положение. Вариантите в такъв случай са или амортесьори с по дълъг ход, или удължаване на стандартните амортесьори и подлагане на противоударните тампони.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                    Ако сложа по голями пружини отзад, ще трябва ли да намаля растоянието м/у тампона и гредата, което ще се увеличи ?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                      Другия вариант е това- Full 2" suspension lift kit using ES3000 shocks, kit comprises of,
                      2x Uprated Torsion Bars
                      1x Rear Coil Spring Kit
                      2x Front Performance Shocks
                      2x Rear Performance Shocks
                      2x Pairs Shock Boots colour of your choice, to be advised. Please note the rear coils (colour may vary) are handed O/S and N/S, the taller of the two is always fitted to the drivers side rear. Please email or call with the colour of shock boots you require, black, red, yellow, dark or light blue.

                      Цена 1850лв.

                      аз лично бих се спрял на по голям лифт от този,но за нормални нужди е доста добьр може да се сдобиеш с него чрез помоща на Явор-Вромоса,трябва да се знае че няма нищо по добро от купешкия лифт,сиромашките изпьлнения понякога са доста подвеждащ вариант... http://www.rockymountainsusp.com/toyota4_86_96.htm е подобно оптимално решение,още по близодо идеята http://www.suspensionconnection.com/...on/548023.html ,относително евтин вариант ако не беше в Америка, http://cgi.ebay.com/ebaymotors/90-95...ayphotohosting с колко ли ще се ускьпи до тука?В крайна сметка стигам до убеждението че не е необходим лифт по голям от 3" ,понеже положението на гредата отпреде и задния мост си остават в ниска точка,целта е да се побере максимално голяма гума за да наддигне клиранса и това го постигаме с + 2" боди лифт ето инфо- http://www.toyotasurf.asn.au/techsite/bodylift.htm ,и да обобщим 3"+2"=5"=15см(грубо)мисля че би задоволило почти всеки от нас.Поздрави.
                      Последно редактирано от belata; 23-10-08, 15:16. Причина: добавка с линкове
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                        Първоначално публикуван от bliss-stick
                        бре ..
                        къде намерихте 4 Рънер с ресьори бре...Моя е с пружини и нещо присецва отзад като тръгна с навит волан
                        Под 89 година са с ресиори,затова задницата им се шпрингова с един допьлнителен лист или цял кит с ресиори
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                          ето какво намерих в репеир менуала за регулиране на окачването на 4рънър 1990 - 1996 2 ро поколение се води с торсиони след 96 отпред са на пружини


                          поздрави дано да съм бил полезен
                          Nissan Safari 4.2d , RE4R03A , HG41
                          0889302238 - наско

                          Коментар


                          • #28
                            До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                            а ето какво пише на страница 179 от описанието
                            http://rapidshare.com/files/163303858/services.pdf.html
                            Nissan Safari 4.2d , RE4R03A , HG41
                            0889302238 - наско

                            Коментар


                            • #29
                              До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                              Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                              Не съм експерт, но май повечето 4рънари са с по-ниска задница!
                              Повечето Рънъри са с теглич и са ползвани за теглене на каравани и ремаркета, което с времето причинява клякянето на задницата. Така ги внасят. Единствен вариянт е смяна на пружини и натягане на торсиони, ако се кара леко. Ако се ползва в гората най-добре е смяна и на торсиони, защото с натегнати е рисковано. Аз така реших проблема.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                                Карах рънър - същата работа - задницата изглежда легнала. Да ама не. Просто е таквъ дизайна. Покрива нали е равен. Предпазната ивица на вратите и тя е водоравна - и пак изглежда полегнала отзад. Дизайн. А иначе да се вдига може.
                                Ей тука http://4runner.sovintel.ru/main.htm има основна полезна информация за модела и препратки.

                                Мисля, че 31" влизат без проблем на рънъра.
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X