Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на 4Runner

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Повдигане на задница на 4Runner

    Момчета имам един комплект които иска да свирка
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...41#post1101641
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • До: Повдигане на 4Runner

      Моят 4Runner няма проблеми с височината когато не е натоварен ( на снимката долу ), но като се натовари повечко с хора и багаж си кляка доста надолу, изчетох всичко по темата, това с новите крънски пружини и газови амове неизбежно ще втвърди окачването и ще вози по-твърдо, това не ме устройва въобще защото я карам само в града.

      Понеже не искам да загубя меката возия и стабилността която имам със старите пружини и сегашната височина, искам да попитам дали някой е ползвал въздушно окачване като допълнение на стандартните пружини (балоните са вътре в пружината) както и тази джаджа с която се регулира налягането от купето и при нужда се напомпват повече ?
      http://www.suspensionconnection.com/...2-4runner.html

      http://www.amazon.com/72000-Wireless...tive&carId=002
      Прикачени файлове
      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

      Коментар


      • До: Повдигане на 4Runner

        Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
        ...Понеже не искам да загубя меката возия и стабилността която имам със старите пружини и сегашната височина, искам да попитам дали някой е ползвал въздушно окачване като допълнение на стандартните пружини (балоните са вътре в пружината) както и тази джаджа с която се регулира налягането от купето и при нужда се напомпват повече ?
        http://www.suspensionconnection.com/...2-4runner.html

        http://www.amazon.com/72000-Wireless...tive&carId=002
        Честно казано не разбирам как возията на 4Runner-a е мека и в същото време колата е стабилна, но нямам добри наблюдения върху този модел. Имай впредвид и друго, след като при празен автомобил е мека, при натоварена ще е близо до трагедия. В този момент възглавниците няма да помогнат много, ако въобще.

        Имам такива възглавници в пружините в задния мост, като се има предвид, че задните ми пружини са +250кг., т.е. напрактика възглавницата е предвидена да работи в крайни и доста редки ситуации, като при мен производителя на пружината и възглавницата е един. Добре е да се ползват с нови пружини, за които са предвидени. Според мен ще се загуби от артикулацията на моста. Моят личен избор би бил "плюсови" пружини (т.е. прижини предвидени за допълнителен товар).

        Коментар


        • До: Повдигане на 4Runner

          След направата и монтирането на Крънските пружини ,а именно по високи с 5см ,с по дебела тел и със същият брой витки ,мога да споделя ,че "Тойотата" започна да се държи по коренно различен начин или в няколко реда нещата стоят така:
          1.С товар или без джипа стои много добре на пътя и извън него ... люлеенето вече е гледан филм - /сигурност/.
          2.Задницата се "нивелира" перфектно спрямо предната част - /визия/.
          3.Ударите на тампоните и събирането на витките на пружините вече е история -
          /комфорт/.


          п.п.Е ,няма как да не се пипне още нещо /амове ,фланци и панх.щанга /... все пак е повдигане и същото води до действията описани по горе.

          Коментар


          • До: Повдигане на 4Runner

            Возията ми е относително мека...като за джипка, иначе работата е ясна, ще поръчвам и аз две пружини, да попитам колегата STEF колко ли струват задни амове с по-дълъг ход, и дали има смисъл от такива или да си струговам едни удължители като теб ?
            TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

            Коментар


            • До: Повдигане на 4Runner

              Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
              Возията ми е относително мека...като за джипка, иначе работата е ясна, ще поръчвам и аз две пружини, да попитам колегата STEF колко ли струват задни амове с по-дълъг ход, и дали има смисъл от такива или да си струговам едни удължители като теб ?
              По дълги амове - по големи ходове на моста ... необходими ли са ти?Задай си въпроса и ще бъдат ли използвани максимално по предназначение!?...
              Цена не мога да кажа ... видно е защо.Но във Форума има колеги ,които със сигурност ще отговорят на въпроса ти ... за цената де.Избора е личен.
              Поздрави.

              Коментар


              • До: Повдигане на 4Runner

                Определено няма да ползвам голями ходове защото джипката е детевоз и се кара от жената предимно в София, като натоварване най-много някой тротоар да е качила.

                Точно затова имам притеснения за повдигането, в никакъв случай не бива да губя стабилността на детевоза, но с четири нови газови амове и фланци на гумите ще станат нещата, всъшност каква е дебелината на твоите фланци защото гледах че предлагат всякакви размери.
                Последно редактирано от TOYO; 11-04-10, 22:00.
                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                Коментар


                • До: Повдигане на 4Runner

                  Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                  Определено няма да ползвам голями ходове защото джипката е детевоз и се кара от жената предимно в София, като натоварване най-много някой тротоар да е качила.

                  Точно затова имам притеснения за повдигането, в никакъв случай не бива да губя стабилността на детевоза, но с четири нови газови амове и фланци на гумите ще станат нещата, всъшност каква е дебелината на твоите фланци защото гледах че предлагат всякакви размери.
                  38мм.

                  Коментар


                  • До: Повдигане на 4Runner

                    А какво пречи да са по-дебели, гледах едни 50мм.,джантите ми са -20 мм, дали няма да опират гумите при завиване, иначе калника е много високо и няма опасност да гумата да опре в него.

                    И още нещо, с новите пружини със сигурност ще ми малеят сегашните гуми 235.75.15, и дали тази джанта 7 инча ще издържи гума 265.70.15 , също се чудя дали ще стане осезаемо по-тромава с тези по-голями гуми, или няма да се чувства голяма разлика.
                    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                    Коментар


                    • До: Повдигане на 4Runner

                      Повдигането на джипките ни е с цел да се монтират по големи/високи гуми ,от тях пък идва клиренса ,пружини ,фланци ,амове ,абе ... филма е многосериен.
                      С тези 50мм. фланци - картинг ли ще правиш?Джантите са ти с отрицателно ЕТ ,карай така или монтирай не много широки фланци ... пр.25-35мм.
                      На твоите джанти можеш да сложиш гуми по твой избор ,но друг е въпроса дали "Тойотата" разполага с мотор да ги върти.

                      Коментар


                      • До: Повдигане на 4Runner

                        Ок, последно да попитам каква ти беше височината на оригиналната задната пружина като я свали от колата ( четох цялата тема и никъде не видях ), новата която си поръчал е 350мм. ако ви вдигал 5 см. значи стандартно трябва да е била към 300 мм. ?
                        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                        Коментар


                        • До: Повдигане на 4Runner

                          Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                          Ок, последно да попитам каква ти беше височината на оригиналната задната пружина като я свали от колата ( четох цялата тема и никъде не видях ), новата която си поръчал е 350мм. ако ви вдигал 5 см. значи стандартно трябва да е била към 300 мм. ?
                          За всеки джип е персонално!Моите пружини бяха доста амортизирани.Ако височината те устройва ... според моята с новите ,поръчвай 350мм. и въпроса е решен.

                          Коментар


                          • До: Повдигане на 4Runner

                            Ако имаш впредвид това на тази снимка, да устройва ме напълно, предполагам че в момента вече ти е слегнала малко надолу сантиметър-два, ще поръчвам на 350мм.
                            Прикачени файлове
                            TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                            Коментар


                            • До: Повдигане на 4Runner

                              Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                              Ако имаш впредвид това на тази снимка, да устройва ме напълно, предполагам че в момента вече ти е слегнала малко надолу сантиметър-два, ще поръчвам на 350мм.
                              Там е работата ,че все още не е слегнала и тъй ,като не ми изглеждаше добре се наложи да повдигна с четири оборота предницата.Сега е ОК.

                              Коментар


                              • До: Повдигане на 4Runner

                                Пусни някоя снимка с вдигнатата предница да видим как стои ?
                                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X