Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на 4Runner

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Повдигане на задница на 4Runner

    Аз да попитам...знаете ли на бензиновия 6-так ина дизеловите Ранъри еднакви ли са пружините,...че да знаем какво да поръчваме???
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • До: Повдигане на задница на 4Runner

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Аз да попитам...знаете ли на бензиновия 6-так ина дизеловите Ранъри еднакви ли са пружините,...че да знаем какво да поръчваме???
      Еднакви са!

      Коментар


      • До: Повдигане на задница на 4Runner

        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
        Височините са описани в по горен пост ... и старите и новите.При монтажа на новите не се наложи нищо да се преправя.Единственото нещо,което се промени е шлицовата сглобка на кардана /муфата/ ... излезе назад с около 20мм.Мисля,че не би имало проблем защото шлиците са дълги.Този "недостатък" се премахва с монтаж на 20мм.фланец м/у кардана и дифа.
        Както е писал колегата Видев "Тойотата" може да поеме и по дълги пружини,което според мен е безсмислено защото няма как да се нивелира предницата чрез натягане на торсионите ... много е малък хода на носачите и дори с изрязване на тампоните е почти същото както и,че ще трябва да се резнат биалетките през средата и да се удължат с муфа.
        Някъде из нета бях гледал да се продават такива втулки,каквито беше слагал Стефан в началото,но към комплекта вървеше и една П-образна ламарина с дължина вероятно равна на височината на втулките с която се пуска стабилизиращата щанга отзад да дойде пак
        в хоризонтално положение.
        Тук никъде не се споменава и в двата случая(втулки и нови пружини)
        за такава процедура,смятате ли че няма нужда от нея или в тези случаи ъгъла и не се променя?

        Коментар


        • До: Повдигане на задница на 4Runner

          Първоначално публикуван от poni7 Преглед на мнение
          Някъде из нета бях гледал да се продават такива втулки,каквито беше слагал Стефан в началото,но към комплекта вървеше и една П-образна ламарина с дължина вероятно равна на височината на втулките с която се пуска стабилизиращата щанга отзад да дойде пак
          в хоризонтално положение.
          Тук никъде не се споменава и в двата случая(втулки и нови пружини)
          за такава процедура,смятате ли че няма нужда от нея или в тези случаи ъгъла и не се променя?
          Има нужда от промяна,иначе моста ти бяга на дясно
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • До: Повдигане на задница на 4Runner

            Ако се монтират втулки над пружините ... нищо не се променя!!!
            За да се ноложи поставянето на такива ,просто май пружините са се амортизирали и съответно идва онзи момент с въпроса "как да повдигна висналата задница" изхождайки и от темата за това ... де?
            Подложките над пружините компенсират височината ,а пружината си работи все по същият "омалял" начин.

            Нови пружини /по високи/ ... нови представи за комфорт и "нивелирана" задница на "Тойотата"!След това поставяне на планки за "сваляне" на щангата в нормалното и положение ,или удължаване на същата... не ,че и без интервенцията няма да стане!Другото е размисли и страсти през които преминах и аз!...
            Поздрави.

            Коментар


            • До: Повдигане на задница на 4Runner

              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
              Ако се монтират втулки над пружините ... нищо не се променя!!!
              За да се ноложи поставянето на такива ,просто май пружините са се амортизирали и съответно идва онзи момент с въпроса "как да повдигна висналата задница" изхождайки и от темата за това ... де?
              Подложките над пружините компенсират височината ,а пружината си работи все по същият "омалял" начин.

              Нови пружини /по високи/ ... нови представи за комфорт и "нивелирана" задница на "Тойотата"!След това поставяне на планки за "сваляне" на щангата в нормалното и положение ,или удължаване на същата... не ,че и без интервенцията няма да стане!Другото е размисли и страсти през които преминах и аз!...
              Поздрави.
              Здравей колега!След направените справки се установи,че действително пружините на дизеловите и бензиновия Ранър са еднакви,та съм решил и аз да поръчвам на твоя човек!Колко обаче е височината на поръчаните от теб пружини?А смятам също и да си запазя оргиналните амове засега ,защото са добри!Та ще има ли проблем с новите пружини за амовете...за хода им по-точно ?Другия въпрос е не може ли да се мине без удължаване на планките на стабщангата щото не ми се занимава и нямам време?Благодаря предварително за отговорите!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • До: Повдигане на задница на 4Runner

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Здравей колега!След направените справки се установи,че действително пружините на дизеловите и бензиновия Ранър са еднакви,та съм решил и аз да поръчвам на твоя човек!Колко обаче е височината на поръчаните от теб пружини?А смятам също и да си запазя оргиналните амове засега ,защото са добри!Та ще има ли проблем с новите пружини за амовете...за хода им по-точно ?Другия въпрос е не може ли да се мине без удължаване на планките на стабщангата щото не ми се занимава и нямам време?Благодаря предварително за отговорите!
                Амовете ще ти окъсеят ... гарантирано!За целта удължаваш с втулки - 5см./има снимки в темата/ и продължаваш да си караш със старите.
                Височина на моите пружини 350мм. с тел на навивките Ф16мм и брой на навивките - колкото са твоите т/ст 6бр.
                Ако не удължиш-свалиш щангата /с планки/ ще ти се измести моста в дясно ... но аз все още си карам така и с всеки изминат ден пружините си сработват т/ст се уморават и свиват ,а с времето моста сам ще си дойде на мястото ,при това с навирена задница.И мен не ми се занимава с тези планки.
                Близо 6000км. по всякакъв терен и все още не е изниквал технически проблем относно интервенцията с повдигането.
                Или ... поръчка №120/33466 ,чертеж 109400 от 04.09.2009г.- 2бр.пружини!
                Успех.
                Последно редактирано от STEF BMW; 06-02-10, 18:02. Причина: добавяне.

                Коментар


                • До: Повдигане на задница на 4Runner

                  Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                  Амовете ще ти окъсеят ... гарантирано!За целта удължаваш с втулки - 5см./има снимки в темата/ и продължаваш да си караш със старите.
                  Височина на моите пружини 350мм. с тел на навивките Ф16мм и брой на навивките - колкото са твоите т/ст 6бр.
                  Ако не удължиш-свалиш щангата /с планки/ ще ти се измести моста в дясно ... но аз все още си карам така и с всеки изминат ден пружините си сработват т/ст се уморават и свиват ,а с времето моста сам ще си дойде на мястото ,при това с навирена задница.И мен не ми се занимава с тези планки.
                  Близо 6000км. по всякакъв терен и все още не е изниквал технически проблем относно интервенцията с повдигането.
                  Успех.
                  350 мм...да не грешиш....бая по -високи ми се виждат на снимките.или зрителна измама??
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • До: Повдигане на задница на 4Runner

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    350 мм...да не грешиш....бая по -високи ми се виждат на снимките.или зрителна измама??
                    Не греша ,но за да се увериш звънни на посочения телефон на Цветомир в с.Крън и провери размера /за твое спокойствие/ по поръчката ми.

                    Коментар


                    • До: Повдигане на задница на 4Runner

                      И моите дойдоха. Благодарности колеги за изчерпателна информация. Искам да ви кажа, че хората в Крън са стински професионалисти. За крадкото време през което си кокуникархме относно моята поръчка, замалко да си повярвам, че съм в някоя бяла държава като Швейцария примерно. Срахотни професионалисти.

                      Коментар


                      • Лифт-китове за 4Ранър?

                        Привет колеги!Знаете ли за предлагането на лифт-китове за 4Ранър на сносна цена,примерно от Англия?Рових се в milner off road,но не намирам нищо!Другите,известни ни марки окачвания са около 1600 лева за 2 пружини и 4 амортесьора,та ми идва скъпо!!Ако някому е известно нека пише!БЛАГОДАРИМ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • До: Лифт-китове за 4Ранър?

                          Колега виж в този сайт http://www.roughtrax4x4.com/?doc=11&cid=675 .Поздрави.
                          [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                          Коментар


                          • До: Лифт-китове за 4Ранър?

                            Благодаря колега..около 500 паунда излизат тези!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • До: Лифт-китове за 4Ранър?

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Благодаря колега..около 500 паунда излизат тези!
                              Има доста по евтин начин,пружини от Крън,амове от моннро 4х4,и си почти готов за малка сума пари
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • До: Лифт-китове за 4Ранър?

                                Съгласен съм,но ако се запази геометрията на мостовете....
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X