Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До хижа Алеко с МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До хижа Алеко с МПС

    Колеги, имате ли точна информация разрешено ли е в момента качването с МПС по пътя до хижа Алеко?
    Моята информация /може би стара?/ е, че е разрешено само в работни дни, а събота, неделя и на оф. празници - забранено.

    Питам, защото се възмутих от цените за Симеоновския лифт - за 4-челенно семейство /малката щерка безплатно/ ми излиза 38лв само качване и връщане! И 5ЛВ ПАРКИНГ за колата
    Не, че ги нямам парите, ама защо да ни грабят така? За 43лв и с такси да се кача сигурно ще е по-евтино.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    До: До хижа Алеко с МПС

    Преди 3 седмици се качвах до горе с джипа беше събота или неделя да не те излъжа за деня и нямаше никакъв проблем.
    Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

    Коментар


    • #3
      До: До хижа Алеко с МПС

      По принцип качването до горе е рабранено от години за през почивните дни.Но всички се качват.
      Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

      Коментар


      • #4
        До: До хижа Алеко с МПС

        Всъщност наистина е забранено да се качваш над Водиницата през уикендите, но май никой не го спазва...
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: До хижа Алеко с МПС

          няма ги и знаците, твърде.

          В особено тежки дни, горе застават няколко полицаи и ти казват да паркираш на определено от тях място (примерно до автобусната спирка или под нея). Което е смислено, защото пътят до Алеко се задръства от паркирани коли. Не санкционират.

          Коментар


          • #6
            До: До хижа Алеко с МПС

            Има ги знаците, но е вярно, че не санкционират.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              До: До хижа Алеко с МПС

              Ей това най-го мразя в нашето отечество... изрично не пиша "държава", щото не е...

              Как може нещо да е забранено от години, но да не се санкционира... до един "слънчев" ден, в който те спират с "Добър ден, серж. Х, влзели сте срещу знак №..."
              Същата работа като с паркирането - на тротоара и на втора редица е забранено, но всеки паркира и стиска палци да не дойде ПАЯКА"

              Значи от следващият път няма да се "набутвам за лифт и паркинг"
              Пък, като ме спрат ще "черпя"... Да живее България!
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                До: До хижа Алеко с МПС

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                ...
                Пък, като ме спрат ще "черпя"... Да живее България!
                Това не го прави.

                В конкретния случай, предполагам че забраната вече е безсмислена, просто няма кой да отвинти знаците. Т.е. има, но не всички.

                Коментар


                • #9
                  До: До хижа Алеко с МПС

                  като знам какви "тапи" стават и на Витоша, и на Банско от "интелигентно паркирали"... забраните хич не са излишни, ама както се казва "Аз ли съм единственият балък, който се съобразява с тях?"
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    До: До хижа Алеко с МПС

                    Мисля, че тук здравият разум внезапно се е зародил.

                    Знаци да сложат, полза няма - ще ги пренебрегват. Трябват двама милиционери след знака. Щом така или иначе имаме двама милиционери, ги пращаме горе да въдворяват паркиращите, така че да може да се минава.

                    Не е чак толкова трудно да се измисли.

                    По неведоми за мен причини, последно като ходих там, лифтът за по-нагоре беше само с месечен абонамент. Не можеше да се вземат билети за отиване и връщане. Има ли някой сведения за там?

                    Коментар


                    • #11
                      До: До хижа Алеко с МПС

                      А до Златните мостове някой знае ли дали официално е забранено през съботите и неделите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: До хижа Алеко с МПС

                        В случая, смисъла на тази забрана според мен не е липсата на места за паркиране, а за да се осигури спокойствието на разхождащите се хора в планината. Много от тях вървят точно по пътя. Както знаем пика е в събота и неделя и от там забраната.

                        Мисля, че на пътя кък Златните го има същия забранителен знак.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #13
                          До: До хижа Алеко с МПС

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          В случая, смисъла на тази забрана според мен не е липсата на места за паркиране, а за да се осигури спокойствието на разхождащите се хора в планината. Много от тях вървят точно по пътя. Както знаем пика е в събота и неделя и от там забраната.

                          Мисля, че на пътя кък Златните го има същия забранителен знак.
                          ОФФ: На пътя към Златните също имаше забрана - един кол със знчци подредени във височина около 1.5 м. Намираше се на Бялата вода. Преди години седише и патрулка от време на време да пази. Знаците одавна вече ги няма.
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • #14
                            До: До хижа Алеко с МПС

                            Да се осигури спокойствие по пътя е безнадеждно. Изрично на знаците е споменато, че градския транспорт, наети таксита, инвалидни автомобили и (правоимащи от всякакъв вид) се пропускат. Ето защо, като ходя пеш, през ум не ми минава да ходя по асфалта.

                            Коментар


                            • #15
                              До: До хижа Алеко с МПС

                              то ако ще се ходи по пътя /асфалта силно казано/ - какъв е смисъла да ходиш чак до там - кал и локви си има и по кварталите...

                              На знаците си пишеше, че не важат за автобуси, таксита и коли на инвалиди...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X