Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

    Първоначално публикуван от Байчев79 Преглед на мнение
    Ванка, дебитомер за проба мога да дам имам таман два единия е стария бошовски, другия е китайски чисто нов, който Диан не го кефи, че давал непостоянни данни и пуска бедна смес. Ама колата се върви и на бенз и на газ без грешка и досега не е гърмяла, че съм с обикновено газово. Я кажи колко те одраха за стъпковото моторче лешоядите? Аз мога да ти кажа, колко си го купих ново от интернет. Само си кажи дали ще можеш да преглътнеш студената вода. Да се върна пак на дебитомера понеже по едно време питах в София, но не си спомням къде ми казаха, че от СААБ нещо си ставал бил същия и цената е поносима, около 150 лв. Оригинален от БОШ вервай ми нов струва 1/3 от стойността на превозното средство.
    Яааа ... кажи за стъпковото. Може и на лични, ако минава за реклама.

    За дебитомера - не съм сигурен, ама ако не бъркам, си е стандартната Опелска простотия неземна със стъклените пластини, нали? Дето като види малко прах/мазни пАри/влага/кво-да-е и започва да показва едно къмто гьотере. Ако е така - тествал съм 2 китайски, единия го изхвърлих направо, другия, след известна играчка проработи и си бачка до ден днешен - просто адски калпава сглобка. Поне тия, на които съм попадал.
    За оригиналния бошовски боклук ми искаха 1400 кинта и много се смях. По-евтино излиза да се изхвърли цялата електроника и да се замени с друга, баси една Мега е 250 кинта все пак...
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #77
      От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

      Принципно преди години,една от основните причини да заменя еку-то на КИА-та с Мега,беше именно скапания МАФ...До ден днешен съм доволен...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #78
        От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

        Виж маркучите за налягянето в рейката, може някой да е спукан. Ако маркучите са здрави намери някой със същия мотор да сваляте от него датчици и да пробвате на твоята, иначе както си тръгнал да сменяш, ще ти олекне джоба. Започнете с датчиците на валовете, че те са едни от гадните, дето неизписват грешки пък колата ту пали ту не, мени обороти, гасне и пр. Успех и пиши как си решил проблема.

        Коментар


        • #79
          От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

          Колега Соти (поправи ме,ако бъркам името ти)ще те помоля да ми разясниш на (лични )за това което наричаш "Мега",че ме заинтигува.Поради каква причина и с каква цел го сменяш.А относно моят проблем все още не е решен с паленето.Трудно пали сутрин или ако е престояла колата повече от8-10 часа.После започва ходене по мъките.Стартирам- опитва се да припалва и не ще,но не я задържам на стартер само едно две завъртания и я спирам.И после пак ,и пак ,и пак докато запали ,но поне 5-6 пъти най-малко.За това ме води на мисълта,че стъпковия мотор се и..ва нещо,защото като запали вдига си оборотите и след работа около 1 мин.сама ги сваля ,след10сек.пак ги увеличава и така поне 5-6пъти докато загрее.Когато е загряла и я карам с една и съща скорост без да я натискам започва едно" прилашкване".Иначе съм сменил:свещи,кабели ,бобини,топлинния датчик,ТПС,ЕЖР-съм го изолирал,горивна помпа(всичко това е нови части),сменил съм 3бр.стъпкови моторчета които са втора употреба и няма гаранция,че и последния работи(според мен).така,че вече се чудя какво да направя да я вкврам в нормален режим на палене и работа.За сега самоинициативите и ще спра да я барам,защото ми обещаха да я гледат в КИА(когато пристигне някакъв спец. тестер от София) а тя нали е '95г.и др. не могат да я прочетат.Та това е моята одисея,ако се сещаш нещо да ми помогнеш ще ти бъда мн. благодарен.ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ НА ТЕБ,СЕМЕЙСТВОТО ТИ И НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ.Ако успея да я поправя през това време ще пиша.

          Коментар


          • #80
            От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

            Да ти го кажа аз, че Соти може и да те стресне - щом знаеш кой е, предполагам знаеш и през какви трансформации е прекарал Кия-та
            С две думи - Мегаскуърт (Megasquirt) е името на най-разпространения любителски тунингов компютър за ДВГ. Нека думите "любителски" и "тунинг" не те плашат.
            Хубавото е, че е първа и втора генерация са сравнително прости, искат минимум датчици, нагласят се лесно и най-важното - работят. С трета не съм си играл, не знам.
            Предполагам, че на теб Мега 2 ще ти пасне перфектно. АКО се стигне до там, разбира се.
            Монтажа иска извеждане на десетина проводника, повечето от които си ги има в инсталацията на колата, лаптоп, минимални познания по основи на електрониката и някоя и друга дума инглиш. Поради голямото разпространение на въпросното чудо на DIY технологията, из нета се намират готови карти за почти всички по-разпространени двигатели.

            Причините да опреш до Мега са в общи линии 3:
            1. прецакан компонент по електрониката на двигателя (комп, дебитомер и т.н.), за които на магазина ти искат 2 чанти пари.
            2. Силов тунинг на двигателя, излизащ от рамките на възможностите на стандартния комп.
            3. Любопитство.

            Тоест, има всички шансове да не стигнеш до там. Но ако наистина имаш прецакан дебитомер (давам го само като пример!) и единствения вариант е да изръсиш 1000 лева за него, при това с основателни съмнения, че след година ще се наложи да изръсиш още толкова - избора е ясен
            Честно казано, не мисля че проблема ти е чак толкова сериозен, но знае ли се....

            Ако все пак по някаква причина решиш, че това е твоя път, първо поразпитай за подробности и тогава се хвърляй в боя. Като всяко нещо и това си има особености (модел, производител, начини на свързване и т.н.), които не са страшни, но е добре да се обсъди с някой, който вече си е чупил главата По тоя повод - благодарности и на Соти и на Иво за съветите, които дадоха, когато имахме нужда от тях!

            Успех!
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #81
              От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

              Благодаря колега за подробното разясняване, все още не сме приключили с окончателната диагноза и за това споинтересувах за някой неща да съм подготвен психически.Ако може и финансово да ме ориентирате ще е още по-добре да не взема да приклекна като чуя за какво става въпрос.Ще пиша до къде сме стигнали.А сега от името на всички пичове във форума искам да честитя празника на всички дами и да проявят повече разбиране към нас когато "без да искаме сме ги пренебрегнали волю или неволю"ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА И НАЗДРАВЕ.ИДА НЕ СЕ КАЧВАТЕ НА ВОЛАНА КОГАТО СТЕ ПИЛИ АЛКОХОЛ.ДА МИСЛИМ И ЗА ОСТАНАЛИТЕ ПО ПЪТЯ.

              Коментар


              • #82
                От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                Ванка, ти хубаво искаш Соти да ти пише на лични, обаче моето съобщение прочете ли го? Ако не си го получил, причината е следната - имаш право на 3 съобщения в кутията и трябва да изтриеш старите. Пак ще кажа дебитомер и стъпков мотор за проба мога да ти дам. Имам чисто нов неизползван китайски дебитомер, а стъпковото моторче мойто е на няма 3 месеца, като за двете неща не се изискват никакви специални умения и инструменти за монтаж и демонтаж. Не ми представлява проблем да дойда, ако и трябва на място да извършим въпросната проба.
                Стефчо, тази информация за мега - та е полезна и ти си прав, че ще излезе нещо дребно най накрая.

                Коментар


                • #83
                  От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                  Първоначално публикуван от Байчев79 Преглед на мнение
                  ... че ще излезе нещо дребно най накрая.
                  Твърде вероятно. Важното е да излезе, преди да е станало късно. Вчера заради една такава неусетена навреме дреболйка, който струва цифром и словом 18 стотинки си го зачуках с 200 кинта и да ви кажа, чувството никак не е приятно. Надявам се колегата да има повече късмет от мен в случая
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                    Днес пробвахме с Байчев79 неговия нов дибитомер и стъпковия мотор,но уви пак греда проблема(със прилашкването) си остана - от какво ли може да е?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                      Здр.пичове по последната диагностика проблема със сутришното палене е от кампютъра ,така казаха специалистите.Поръчал съм друг и очаквам днес да пристигне да го сменим.Дано да се оправят нещата.Ще пиша какво е станало.Здраве и късмет на всички.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                        Пичове мн. съм радостен сменихме компа на Кийчока и всичко си дойде на мястото.Вече пали и върви нормално.Здраве и късмет на всички.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                          Здравейте Юнаци и аз имам едно въпросче относно моята КИА. След като смених ангренажа и направих центровката колата започна да върти много тежко,все едно че някъде стяга в коляновия вал и все едно че няма акумолатор.
                          Бих бил благодарен ако ми кажете на какво може да се дължи това. Забравих да ви каже че става въпрос за Спортидж 2,0 8клапана 95кс
                          БЛАГОДАРЯ ВИ.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                            Правилно ли е зацепена, пали ли въобще, ако всичко това е ок, виж си стартера как са му втулките, може да е решил точно в този момент да те предаде. А и масата от двигателя към купето понякога го прави този номер.Споделям от личният ми опит.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                              Ами относно зацепването, не съм много сигурен за белега на разпределителен вал защото там има 4 белега( A,B,CX и има и една точка) затова не знам на кой белег трябва да е точно. Като гледам работата на клапаните когато е на (CX) Е най-оптимално.Но в книгите го дават да е на точката.
                              Тъка че и аз вече се обърках и търся помощ от всякъде. А относно масата на купето там съм ги проверил два пъти и нямам пропуск.За втулките на стартера не съм се сетил,
                              но ще ги проверя.Благодаря

                              Коментар


                              • #90
                                От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                                Относно трудното въртене ми се е случвало дори да не иска да превърти след като загрее двигателя и го изгася. Започнах да си мисля за затягане в двигателя или проблем със стартера, защото напрежението на акумулатора беше в нормалните граници. Купих друг стартер, ревизирах го и се канех да го сменям, но дойде студено време и смених акумулатора. Всичко се оправи след това. Та ако има възможност да се пробва с друг акумулатор преди да се правят по-сложни неща.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X