Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

    Първоначално публикуван от vankata71 Преглед на мнение
    Здр.колеги и аз вече станах Киа-маняк(2.0i 16v)купих я на 20. 01.Като всички веднага я заведох при чичо доктор за оглед и обслужване(масла,гарнитура на клапани,проверка на свещи и т.н.)и като ми я докара вечерта работеше перфектно.Много се зарадвах и с голям мерак очаквах да се съмне,че да отида с нея на работа та да се похваля с нея пред колегите.Но уви.Качвам се в нея стартирам я да запали .....иии неще.бензин има,вечерта работеше безупречно на сутринта не иска да запали.Ако някой има идея да сподели моля .ПОМОЩ.Благодаря предварително.Здраве и късмет на всички.
    Предполагам, че стартера върти ... а бензиновата помпа? Ако колата е престояла повечко преди да я купиш, се случват такива неща (не е до марката или модела). Не помня къде беше "обратния" бензин на Кия-та, но ако е удобно да се откачи отнякъде, виж дали хвърля бензин от там, като се опиташ да палиш. Задължително в шише и под наблюдение! Да не подпалиш новата играчка без време ...

    П.П. ДОпълнителни аларми/имобилайзери? Останки от ГУ? Някое скрито копченце?
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #62
      От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

      Здр.колега.Първо искам да ти благодаря,че се заинтригува моят проблем,аз съм от Бургас и както вече писах Кията я имам от 20.01. със 2 ключа е,но втория е все още във стария собственик.Забрави да ми го даде по моя причина,защото го юрках да бързаме да я прехвърляме и имаме уговорка да ми го прати по познат.Държа да спомена ,че джипа е само на бензин.Вчера като се върнах от работа се опитах пак да я запаля и пак уви-непожела да ме зарадва тая моя кукла.Мамка му с такъв мерак я взех.Звъннах на стария собственик за съвет или за някакви номера които да му е правила.Отговорът;да по някога не е искала да пали,но като повърти малко и изчака запалвала.Днес се обадих тук - там и трябваше да я водя да я гледат в Кия сервиз,но като се качих в нея реших да я пробвам и.......... взе ,че запали,но мн. не равномерна работа на мотора.Ходих до сервиза ,но нямали за моята Кия програма да я проверят за грешки. Докато отида два пъти угасна по пътя когато я изключа от скорост.После се оправи и работеше добре и вечерта като се прибирах около 4 часа по-късно запали отново работи около 2км. равномерно и точно пред вкъщи пак започнаха мъките ;прекъсвания неравномерна работа(увеличаване и намаляне на оборотите,също бавно падане на оборотите след форсиране на двигателя).Паркирах я се надявам утре сутрин да запали.

      Коментар


      • #63
        От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

        Това прилича на лоша връзка...някъде.Започни да проверяваш всички кабели от акумулатора към купето.Потърси също и масата от купето към рамата.
        Твърде е вероятно да имаш и пробита бубина.Някои от симптомите са сходни...Много си ми далече да я погледна...Виж,КарТеста е в Ямбол,той е на ти с електрониките.
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #64
          От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

          В Бургас има един магьосник, дето ги чете тея Кии в комлука се намира. Малко на него си прилича да имаш в предвид. И аз съм от Бургас и аз имам Киа Спортидж. Моята имаше подобни заболявания, решението се оказа смяна на датчик на колянов вал и изолиране на лоши връзки основно по управлението на дюзите и датчика на водата, но не прибързвай да го сменяш без да си минал диагностика. Също така ще ти препоръчам да не се набиваш на родните магазинчета за резервни части. За справка преден амортисьор с отстъпки в Бургас ми искаха 200 лв, в Колос има за 104, на Сребърна е 86 лв. Утре ще ти пиша едно лично с телефони.

          Коментар


          • #65
            От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

            Съвсем между другото - всичките релета на мястото ли са си? Че вече втори път се сблъсквам с проблем от незакачени на мястото си релета (главно, бензинова помпа). В смисъл - механично да са си на мястото, а не да висят на жиците, че тогава лека-полека се пълнят с вода, което само по себе си е достатъчно, за да се ебават. А като се случи и да замръзне водата вътре ... сещате се.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #66
              От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

              Първо някой да види има ли обратно гориво това чудо.
              После вадиш някой кабел от свещите и слагаш някаква свещ на него, гледаш имаш ли искра и докладваш.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #67
                От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                Здр.готини пичове.Първо да се извиня,че не съм писал толкова време , но бях на "заточение".От работа ме пратиха на школа във Варна на преквалификация за около 2 седмици,а там нема интернет(индианска работа),но както и да е.Благодарско на всички който се опитват да помогнат за отстраняване на моя проблем.Благодаря и на БАЙЧЕВ 79 за това,че мие пратил тел. на това майсторче Диян.Преди малко се свързах с него и се разбрахме да закарам моята"калинка"(КИАТА) при него да я закачи и да и види болката.Стискайте палци да стане работата после като се прибера ще пиша с подробности.Здраве и късмет на всички.

                Коментар


                • #68
                  От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                  Късмет!!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                    Ти си пожарникар!
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #70
                      ха ха от къде ме усети приятелю.

                      Та за моята" калинка" ходих при Диянчо - свестен човек,обърна ми внимание,закачи джипа,но уви никакви грешки не излязоха.Тая моя пущина ми върти едни номерца ама няма да стане на неината.
                      Последно редактирано от CarTest™; 21-02-14, 16:39.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                        Първоначално публикуван от vankata71 Преглед на мнение
                        ха ха от къде ме усети приятелю...
                        Имам приятел, който е на школа и той. Работи в гр. Лъки и е към РСПБЗН - Асеновград
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #72
                          От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                          Здр.пичове.Може ли някой да ми каже за КИАТА дибитомера да ли е взаимозаменяем с този на ОПЕЛ"Вектра",но незнам за коя Вектра става на въпрос,защото голямо ровене се ровя с моята и не мога да я накарам да започне да пали сутрин лесно.Питам за дебитомера защото тръгнах да го търся по номера на дибитомера който е на джипа,но ми излиза за Опел "Вектра",незнам кои какво е правил( преди да я купя ) по нея,да не би да са сложили такъв на ВЕКТРА и за това да имам проблеми с това палене сутрин. Сменил съм нови свещи"NGK", нов TPS, нов топлинния датчик,стъпковия мотор(втора употреба-3бр.,като последния уж работи) също и нова бензинова помпа.сега съм дал поръчка и чакам утре да пристигнат нови бобини и кабели (с лулите).Лошото е ,че никой не може да ми каже тук в Бургас какво и е на тази количка(джипка),защото вече я закачихме , но е стара( 95 г.) и не дава данни в реално време,само грешките можели да се четат , но не излизат никакви грешки когато беше закачена. Видях се в чудо и започнах сам по методите на"ПРОБА-ГРЕШКА" и "ОТХВЪРЛЯНЕТО" За това възможно ли е когато са сменяли ангренажния ремък да са прескочили 1 зъб и от това да бърка центровката -незнам направо пощурявам вече от предните некадърници които са я барали тази колица,НО НЯМА ДА СЕ СПРА ПРЕД НИЩО ДОКАТО НЕ Я ВЪЗСТАНОВЯ и да заработи както требе.Моля Ви помагайте със съвети които разбира или се е сблъсквал такива проблеми.АААА .......и още нещо да ви питам ,ако е заминал компютъра и можели да се вземе от друга и да се сложи на нея(имам на предвид да изкарам моя компютър от буксите и да закача на неговото място друг здрав или не ,защото ми казаха ,че трябвало да се прави и нещо и се вземало не само компютъра, но и други части към него които вървели заедно.),защото може и той да се е предал вече.Здраве и късмет на всички.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                            "Другите части" е четеца на имобилайзера.
                            Ако дебитомера ти има разминавка, би трябвало да даде и съответната грешка. Поне обикновено дава...
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                              Колега трудно се хващат нашите"стари машинки"на диагностика.Обикновенно се сменят по няколко части докато се улучи/буквално/проблема.Пиша от личен опит-моторче за обороти на празен ход,дебитомер,датчици и какво ли още не.Първия път ми въртеше номер ЕГР клапана-решение изолация,втория път се оказа ламбда сонда-преди да решиш да сменяш ламбдата опитай да я притегнеш по-добре.Успех и знай,че на всяка мъчнотия се намира колая и обикновенно е нещо дребно,на което не се надяваш.Късмет!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                                Ванка, дебитомер за проба мога да дам имам таман два единия е стария бошовски, другия е китайски чисто нов, който Диан не го кефи, че давал непостоянни данни и пуска бедна смес. Ама колата се върви и на бенз и на газ без грешка и досега не е гърмяла, че съм с обикновено газово. Я кажи колко те одраха за стъпковото моторче лешоядите? Аз мога да ти кажа, колко си го купих ново от интернет. Само си кажи дали ще можеш да преглътнеш студената вода. Да се върна пак на дебитомера понеже по едно време питах в София, но не си спомням къде ми казаха, че от СААБ нещо си ставал бил същия и цената е поносима, около 150 лв. Оригинален от БОШ вервай ми нов струва 1/3 от стойността на превозното средство.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X