Страница 5 от 5 ПървиПърви 12345
Резултати 81 до 90 от 90

Тема: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

Място
    Бургас
    Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

Благодаря колега за подробното разясняване, все още не сме приключили с окончателната диагноза и за това споинтересувах за някой неща да съм подготвен психически.Ако може и финансово да ме ориентирате ще е още по-добре да не взема да приклекна като чуя за какво става въпрос.Ще пиша до къде сме стигнали.А сега от името на всички пичове във форума искам да честитя празника на всички дами и да проявят повече разбиране към нас когато "без да искаме сме ги пренебрегнали волю или неволю"ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА И НАЗДРАВЕ.ИДА НЕ СЕ КАЧВАТЕ НА ВОЛАНА КОГАТО СТЕ ПИЛИ АЛКОХОЛ.ДА МИСЛИМ И ЗА ОСТАНАЛИТЕ ПО ПЪТЯ.

Място
    Бургас
    Публикации
    26
    Точки (при гласуване)
    0

Ванка, ти хубаво искаш Соти да ти пише на лични, обаче моето съобщение прочете ли го? Ако не си го получил, причината е следната - имаш право на 3 съобщения в кутията и трябва да изтриеш старите. Пак ще кажа дебитомер и стъпков мотор за проба мога да ти дам. Имам чисто нов неизползван китайски дебитомер, а стъпковото моторче мойто е на няма 3 месеца, като за двете неща не се изискват никакви специални умения и инструменти за монтаж и демонтаж. Не ми представлява проблем да дойда, ако и трябва на място да извършим въпросната проба.
    Стефчо, тази информация за мега - та е полезна и ти си прав, че ще излезе нещо дребно най накрая.

Място
    Стара Загора
    Публикации
    4,696
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Байчев79 Преглед на публикациите
    ... че ще излезе нещо дребно най накрая.
    Твърде вероятно. Важното е да излезе, преди да е станало късно. Вчера заради една такава неусетена навреме дреболйка, който струва цифром и словом 18 стотинки си го зачуках с 200 кинта и да ви кажа, чувството никак не е приятно. Надявам се колегата да има повече късмет от мен в случая
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

Място
    Бургас
    Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Днес пробвахме с Байчев79 неговия нов дибитомер и стъпковия мотор,но уви пак греда проблема(със прилашкването) си остана - от какво ли може да е?

Място
    Бургас
    Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Здр.пичове по последната диагностика проблема със сутришното палене е от кампютъра ,така казаха специалистите.Поръчал съм друг и очаквам днес да пристигне да го сменим.Дано да се оправят нещата.Ще пиша какво е станало.Здраве и късмет на всички.

Място
    Бургас
    Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Пичове мн. съм радостен сменихме компа на Кийчока и всичко си дойде на мястото.Вече пали и върви нормално.Здраве и късмет на всички.

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте Юнаци и аз имам едно въпросче относно моята КИА. След като смених ангренажа и направих центровката колата започна да върти много тежко,все едно че някъде стяга в коляновия вал и все едно че няма акумолатор.
    Бих бил благодарен ако ми кажете на какво може да се дължи това. Забравих да ви каже че става въпрос за Спортидж 2,0 8клапана 95кс
    БЛАГОДАРЯ ВИ.

Място
    БЛАГОЕВГРАД
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    5

Правилно ли е зацепена, пали ли въобще, ако всичко това е ок, виж си стартера как са му втулките, може да е решил точно в този момент да те предаде. А и масата от двигателя към купето понякога го прави този номер.Споделям от личният ми опит.

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Ами относно зацепването, не съм много сигурен за белега на разпределителен вал защото там има 4 белега( A,B,CX и има и една точка) затова не знам на кой белег трябва да е точно. Като гледам работата на клапаните когато е на (CX) Е най-оптимално.Но в книгите го дават да е на точката.
    Тъка че и аз вече се обърках и търся помощ от всякъде. А относно масата на купето там съм ги проверил два пъти и нямам пропуск.За втулките на стартера не съм се сетил,
    но ще ги проверя.Благодаря

Място
    София
    Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Относно трудното въртене ми се е случвало дори да не иска да превърти след като загрее двигателя и го изгася. Започнах да си мисля за затягане в двигателя или проблем със стартера, защото напрежението на акумулатора беше в нормалните граници. Купих друг стартер, ревизирах го и се канех да го сменям, но дойде студено време и смених акумулатора. Всичко се оправи след това. Та ако има възможност да се пробва с друг акумулатор преди да се правят по-сложни неща.

Страница 5 от 5 ПървиПърви 12345

Сходни теми

1. Проблем с предното на КIA Sportage
    От horazio във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 377
    Последно мнение: 05-02-16, 13:03
  2. Отговори: 3
    Последно мнение: 06-10-08, 18:12
  3. KIA-SPORTAGE проблем
    От thely4i във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 27
    Последно мнение: 05-07-08, 20:18