Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво "направи" форумът до тук!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво "направи" форумът до тук!

    Има обсъждано в много теми това, какво сме направили заедно (хората от форума) за българите по света и унас. Личното ми мнение е, че трябва да се обръща внимание на хубавите неща. Така те се множат. Нека нещата, които са добри и смислени да стоят най-отгоре на форума и всеки, който влезе да види тях с предимство. Тази тема прозлиза от тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=51672&page=53
    Първоначално публикуван от Nik Nikolov
    Ето някои подобни съдействия между нашия Форум и държавната администрация, които се развиват по тази схема.

    1. Съдействие при гасенето на летните пожари в Рила.
    2. Почистване на връх Ботев и съдействие за опазване на торфения слой в парк Централен Балкан.
    3. Акция в село Бояджик, за защита на местния полицай, предпазил от обругаване Националния Флаг.
    4. Почистване на язовир Въча, и постоянен мониторинг на язовирите по поречието на реката - бъдеща вододайна зона за град Пловдив.
    5. Постоянно наблюдение, съдействие и граждански натиск върху държавата - Да не забравя за Българите, заселени извън България.
    Експедиции за снабдяване с учебници и учебни помагала на българите в Украйна, в Албания и.т.н.
    Експедиции се планират непрекъснато.
    7. Подпомагане домовете за деца . Тук акциите са безброй.
    6. Участие в протести срещу закони , които не одобряваме.
    8. Исторически експедиции хвърлящи светлина върху позабравени от обществото места. Съдействие на археолозите - например тракийски обреден комплекс Бешикташ.
    Обиколката на Черно Море и др.
    9. Протест срещу ЗИДЗЛОД пред Народното Събрание.

    ........................
    И още много , за които не се сещам. Моля колегите да допълнят.

    Всичко това показва, че ние можем да бъдем първото кристалче , за изкристализиране на така желаното " Гражданско общество. "

    До там ни добутаха съдбите ни, както и разбиранията ни за чест и отговорност, макар и да сме обединени от съвсем друго.
    Любимият ни ОффРоуд.
    Първоначално публикуван от zzlatev
    Само да допълня още неща от Форума и в частност ЛРЕ
    10. Екологично сертифицране - с Националните Паркове - ремонт на заслон Кобилино бранище, поставяне на пътепоказателни табели, маса и пейки в Стара планина, почиствания в Пирин
    11. Поставяне на маса и пейка, боядисване и почистване на паметника под връх Баба в Етрополска Стара планина
    12. Нашата гора над Бухово - залесяване
    Първоначално публикуван от Тануцо
    13. Организирани акции по кръводаряване.
    Първоначално публикуван от Ivanov
    Сещам се за възстановена чешма във Витоша http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=10916&highlight=%F7%E5%F8%EC%E0 .
    Моля, ако има вече такава тема, да махнете тази и да сложите първата на място, където се намира лесно.
    Има тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=26211, но може би е редно да се актуализира по-често и не съм сигурен дали там и е мястото??
    Последно редактирано от upi; 26-02-09, 15:06.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

  • #2
    До: Какво "направи" форумът до тук!

    Уважаеми колеги, да ви кажа аз лично предпочитам направеното и стореното добро да бъде забравено... нали никой не го е правил за да го напише после... Оставете го, забравете го все едно не е било... Нека по-добре обсъждаме какво и как би могло да бъде направено...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Какво "направи" форумът до тук!

      Венци, за теб няма нужда от мотивация, но гарантирам ти, че не със всеки е така. Много хора имат нужда да се "вдъхновят" от нещо, за да направят и те същото (например, ако не бяхме се събрали 20 души на първата акция, моите хора нямаше да дойдат на втората - така виждат, че има смисъл и няма да са "излъганите балъци"). Наистина хората, които са лидери и обикновено вършат големи неща, се водят от друг вид мотивация и са на принципа "направи добро и го хвърли зад гърба си", но да не забравяме, че те сами не могат да се справят с всичко. Повечето хора имат нужда вдъхновение и признание (потупване по рамото и .. по биричка ) за да продължат да правят "добрите неща". Не сте ли чували репликата "Скъсах си г&за и к'во?? дори едно мерси не ми казаха! Кой ти признава в днешно време...".
      Свенливостта си е едно на ръка , но добрия пример е заразителен. Нека да използваме това.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov
      ........................
      Всичко това показва, че ние можем да бъдем първото кристалче , за изкристализиране на така желаното " Гражданско общество. "
      За изкристализиране трябва да извадим кристалите на светло.

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Уважаеми колеги, да ви кажа аз лично предпочитам направеното и стореното добро да бъде забравено... нали никой не го е правил за да го напише после... Оставете го, забравете го все едно не е било... Нека по-добре обсъждаме какво и как би могло да бъде направено...
      Именно като не забравим направеното добро, то ще се повтори. Ако е написано ще напомни за себе си и ще обсъдим как да го направим по-добре и догодина (за съжаление засаждането на горичка да речем, ако не беше забравено, можеше да се повтори още 3 пъти досега ...)
      Последно редактирано от upi; 26-02-09, 16:18.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        До: Какво "направи" форумът до тук!

        Скромността е за хора,които нямат други качества
        Защо да не говорим за стореното добро?
        Нали личния пример е най-възпитателен!
        Ами на тоя принцип дайте да не говорим за делото на Левски и много, много други,които с личния си пример и добрина са вдъхновили милиони!Нали това желаем-всечки да се събубят и да станат малка по-съзнателни граждани!
        Аз съм толерантен!

        Коментар


        • #5
          До: Какво "направи" форумът до тук!

          Първоначално публикуван от Ивайло Шопски Преглед на мнение
          Скромността е за хора,които нямат други качества
          .....
          Aма че изцепка!
          Скромността няма нищо общо с пуснатата тема. Никой от нас няма да тръгне лично да се хвали какво е свършил!
          Идеята е да се гласност на факта, че една група ОБЕДИНЕНИ хора могат да свършат купища полезни за другите дела БЕЗКОРИСТНО и с това да върнем вярата на хората, че все пак животът им зависи ЛИЧНО от тях!

          И повече хора да запретнат ръкави, да се покажат на прозореца и да изкрещят: Писна ми и вече няма да търпя това! ( не помня от кой филм беше репликата)

          Мен никога не ме е кефило да живея сред стадо.
          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
          Omnia vincit amor !

          Коментар


          • #6
            До: Какво "направи" форумът до тук!

            Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
            Идеята е да се даде гласност на факта, че една група ОБЕДИНЕНИ хора могат да свършат купища полезни за другите дела БЕЗКОРИСТНО и с това да върнем вярата на хората, че все пак животът им зависи ЛИЧНО от тях!
            Мерси
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #7
              До: Какво "направи" форумът до тук!

              Много от нас нищо не са направили,де факто,но са готови да направят и смятам,че може да се разчита и на такива ,като мен,дето повече четат и по-малко пишат.Все пак трябва да има инициатива и да има идеи,които да подкрепяме и да бъдем съпричастни.

              Коментар


              • #8
                До: Какво "направи" форумът до тук!

                Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                Aма че изцепка!
                Скромността няма нищо общо с пуснатата тема................
                Изцепката е с автор ...Наполеон Бонапарт.
                Трябва да си даваме кураж, инак делата, с които сме се захванали изглеждат огромни и непостижими.
                В този смисъл " Изцепките " и енергията на младите колеги, с които подхождат към всеки въпрос, са необходим дар за състояване и довършване на събитията.

                Целта ни винаги е била да ПРИОБЩИМ , а не да отделим.
                Пък и сме се разбрали, всеки помага с каквото може.
                За добрите дела, няма количествени и качествени измерители в превъзходна форма - " по, по най "
                За злото - Мат в три хода - не съществува !
                За това, нека преброим добрите дела.
                Съгласен съм с Вас.
                Последно редактирано от Nik Nikolov; 26-02-09, 17:38.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  До: Какво "направи" форумът до тук!

                  Мога да добавя още няколко по-стари
                  -Почистване на района на хижа Академика на Витоша
                  -Засаждане на дръвчета в Южният парк
                  ....
                  и още, ама нали си нямаме други качества

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво "направи" форумът до тук!

                    И аз съм ЗА да се огласяват делата на форума. За съжаление не винаги съм имал възможност да се включвам лично, но винаги съм подкрепял морално и когато мога и по друг начин добрите дела на хората от форума. Но все повече се радвам на факта, че расте броя на "заразените" да се правят стойностни дела, че идват хора отвън и се регистрират само за да благодарят и подкрепят тези дела.
                    Имаме хиляди примери за безумни и безплодни "състезания" навсякъде около нас. Страхотно е, че макар и шепа хора, не се спряха и не се отказаха въпреки подигравките, подмятанията и нападките а продължиха и направиха много и продължават. Страхотно е че това ядро, макар воюващо на няколко фронта одържа на първоначалните усилия да го разбият и стана още по силно и с всеки изминал ден има все повече симпатизанти и поддръжници. "Неведоми са пътищата по които Бог помага на тръгналите по правилния път" Важно е да не спираме, но и да не се самозабравяме. Не бива да се радваме прекалено на постигнатото. Нека това не е лавровия венец към който поглеждаме за да се успокоим, че все нещо сме направили, нека е стмул да направим още и още. Нека това е първото стъпало към по важни и по велики дела, защото можем, защото трябва и защото наистина си струва.
                    LZ1GYY
                    0898 436 956

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво "направи" форумът до тук!

                      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                      Има обсъждано в много теми това, какво сме направили заедно (хората от форума) за българите по света и унас. Личното ми мнение е, че трябва да се обръща внимание на хубавите неща. Така те се множат. Нека нещата, които са добри и смислени да стоят най-отгоре на форума и всеки, който влезе да види тях с предимство. Тази тема прозлиза от тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=51672&page=53






                      Моля, ако има вече такава тема, да махнете тази и да сложите първата на място, където се намира лесно.
                      Има тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=26211, но може би е редно да се актуализира по-често и не съм сигурен дали там и е мястото??
                      Пропуснал си проявите в село Мечка.
                      Надявам се не умишлено?
                      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво "направи" форумът до тук!

                        Аз влезнах в този форум, за да потърся съвет за покупка на кола. Поразрових се из темите, пуснах няколко поста. Скрит зад "ника" можеш да пишеш каквото си искаш. Икономика, политика, оръжия, движение по пътищата... абе всичко. Почнах да се хващам, че си карам колата и се сещам какво съм писал във форума. Разглобих си пушката, смазах я и си я прибрах в шкафа. Май почнах много да се съобразявам с тоя форум и непознатите хора в него. Ако оказва същото въздействие и върху вас, значи си върши работата. Та, това направи форумът до тук с мен. Покрай с. Мечка, яз. Въча и т.н. тук се включват и много други хора. Форумът се превръща в среда за обмяна на мнения ( да му мислят модераторите). Ако всички новодошли се почувстват като мен, значи форумът прави това, което трябва.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво "направи" форумът до тук!

                          Макар и още като доста младши участник в този форум искам и аз да напиша едно "Браво на всички хора заели се с горе описаните благородни дела! " От моите наблюдения форумът набира и е набрал много голяма сила и влияние в/у мнението и мисленето на учасниците и не само. Но да не забравяме, че голямата сила изисква и голяма отговорност

                          П.П: Съжалявам за офтопика!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво "направи" форумът до тук!

                            Ами да ви кажа какво направи форума за мен също.

                            Когато дойдох да живея в Австралия преди много години въпроса за моето оцеляване беше на прав план … И кажи речи много години наред май нищо не ми липсваше от България … нo с годинитe започнаха да ми липсват някoи Софийски улици, после пролетта, после снега , после есента И после маи, лятото, морето а сега даже И бабичките дето те правят на 2 стотинки, ако не си застанал на правилното (по тяхно мнение) място в рейса, но от родината само мрачни новини, ама нищо дето да ме накара да се зарадвам … И така един ден – статия за с. Мечка … И ми стана мило … чак ревливо … И така намерих този форум … И после се зачетох … И маи ми харесва да съм тук … виждам неща с които не съм съгласна И някои хора говорят доста глупости … И някои са само приказки ( да, може да се види --- нищо че не се виждаме ), но в крайна сметка това е мястото където виждам И положителни неща, безкористни И добри човешки постъпки, които те карат да ти става топличко И приятно вечер когато си мислиш за тях.

                            От страната на българка която не живее в България мога да ви кажа, че два пъти новина свързана с България ме е карала почти да ревна – единия път беше когато бихме Германия на световното ( е, крила ми поникнаха тогава) И когато прочетох че има хора дето са защитили И помогнали на тези беззащитини старци, там в едно село дето почти никoй не е чувал за него.

                            Така че нека да не забравяме доброто … нека му се радваме И нека се вдахновяваме занапред! Знам че много хора не търсят признание и правят всичко защото не могат иначе и поклон пред тях, но доброто трябва да се вижда и признава и не трябва да се забравя, даже и за да дава вяра на всички нас, че докато има такива хора, надежда не трябва да се губи!

                            Е, ще ме извините, че доста патетично стана моето писание, но нещо гледам на поезия ме избива напоследък .
                            Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X