Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото ми старо Mitsubishi Pajero

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

    Хич да не те бърка възрастта! За това, за което си го замислил годините не са важни. Важен е меракът!

    Коментар


    • #17
      До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

      Да дам отчет за свършеното (не че е много):
      След порядъчно орязване на излишните неща, теглото слезе на 1540кг, но още няма клетка, лебедка и стойките за резервните гуми, а и самите гуми, което ще добави около 150кг. Джантите вече са алуминиеви с ЕТ-17 и тежат заедно с шосейните гуми 20кг. Седалките са спортни (не зная каква марка) и са супер удобни. Имам и лебедка, но още не зная отпред или вътре да я монтирам Предстои смяна на волана и окачването, четериточкови колани, клетка, а най-вероятно и изработка на горивен резервоар. Гумите ще ги сменя последни, че може да излезе някакво добро предложение от колега.
      Ето и няколко снимки за тези, които се интересуват:

      П.П. Забравих да пиша, че автоматичните хъбове ги смених с постоянно зацепени от Паджеро II.
      Прикачени файлове
      Mit einer positiven Einstellung faellt jede Aufgabe im Leben leichter.

      Коментар


      • #18
        До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

        Браво, продължавай в същия дух ! Това ли ще е окончателното рязане ? Какви са ти първите впечатления извън пътя ?
        Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
        Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

        Коментар


        • #19
          До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

          Жоро няма ли да има рязане,или ще му запазиш външния вид.Че така ми се вижда тежко.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          3.0 v6 24

          Коментар


          • #20
            До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

            За незнаещите - Гошо се ожени!
            Да му е честита булката, с пожелание за дълги спокойни години семеен живот и многолюдна челяд!!!
            Гоше, пусни някоя снимка от сватбата! Плс!
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • #21
              До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

              Ей тва е,няма да има май вече оффроад ами ще има в къщи при жената.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              3.0 v6 24

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
                Браво, продължавай в същия дух ! Това ли ще е окончателното рязане ? Какви са ти първите впечатления извън пътя ?
                Повече не мисля да режа (за сега) защото нямам много време (трябва да обръщам внимание на съпругата), а и не знам какъв ще е ефекта. Ще махна всички стъкла, без предното и ще сваля теглото с още около 40 кг.
                За поведението извън пътя мога да сравнявам единствено със Самурая. Паджеро-то е много по-стабилно и реагира мигновенно на волана, дори и с шосейните гуми. Със стандартното окачване при теста (дълга права, с малко неравности) развих с лекота 100 км/ч, но при по-големи дупки ми се налагаше да използвам всичките си умения, за да го задържа в желаната посока. Ясно е, че трябва промяна в окачването, но преди да взема окончателно решение, ще се консултирам.

                Първоначално публикуван от Kircho-sopot Преглед на мнение
                Жоро няма ли да има рязане,или ще му запазиш външния вид.Че така ми се вижда тежко.
                По моя информация разпределянето на масата на Паджеро-то е почти равномерно между предна и задна ос и ако го орежа отзад ще олекне прекалено много. Така стана със Самурая ми и често ми се налага на трева да включвам предния мост, защото не мога да тръгна, дори и с агресивните гуми. То е ясно, че на състезание се кара с включен преден мост, но не ми се иска да развалям заводския баланс на джипа. В момента джипа е много "послушен" и се кара с лекота, но до скорости от 80 - 90 км/ч, които ми се виждат малко за състезание. Още на първото ми състезание се "хванах", че карам с 80 км/ч по една поляна, осеяна с камъни със Самурая и то на бавните. Отделен въпрос е, че с това малко междуосие и заводското окачване Самурая се движеше повече с вратите напред.
                Имам една теория, че като сложиш каската и разсъдъка ти става на половина.
                Да се върнем на теглото. Ако постигна 10 кг/к.с. това ще е голямо постижение. Информативно сега при Самурая ми е 13 кг/к.с., което е разлика от 30%

                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                За незнаещите - Гошо се ожени!
                Да му е честита булката, с пожелание за дълги спокойни години семеен живот и многолюдна челяд!!!
                Гоше, пусни някоя снимка от сватбата! Плс!
                ОК.
                Хванах се и аз на хорото......
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от huko; 07-06-09, 14:12. Причина: сливане
                Mit einer positiven Einstellung faellt jede Aufgabe im Leben leichter.

                Коментар


                • #23
                  До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

                  Първоначално публикуван от Георги Бозаджиев
                  ... Имам една теория, че като сложиш каската и разсъдъка ти става на половина. ...
                  Голям оптимист си!
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

                    Molq te mnogo,ama mnogo.Imam su6ttoto Pajero,no e 2.3td nov vnos,no ne moga da go registriram zaradi nomera na 6asito zad zadna dqsna guma,koito e izgnil i ne se vijda.Molq te kaji mi kak go regisrira tova biju na Qponskata avtomobilostroitelnost. MOLQ TE.

                    Моля те много, ама много. Имам същото Паджеро, но е 2,3TD нов внос, но не мога да го регистрирам, заради номера на шасито, зад задна дясна гума, който е изгнил и не се вижда. Моля те, кажи ми как го регистрира това бижу на японското автомобилостроене. Моля те!
                    Последно редактирано от huko; 07-06-09, 14:08.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

                      След като длъжностно лице установи, че номера на шасито е повреден от корозия, но частично се чете и отговаря на документите се назначи "експертиза" за след седмица. На самата "експертиза" не съм присъствал, а изпратих човек с пълномощно и не зная какво са правили. След това плащаш 100 лв. такса (20 лв. държ. такса и 80 лв. в оторизирания сервиз) и набиват същия номер на друго по-здраво място, като на различни места по купето налепят холограмни стикери на КАТ и в талона се отбелязва, че номера на рамата е нестандартен.
                      И това е всичко. Дано да съм бил полезен.
                      Mit einer positiven Einstellung faellt jede Aufgabe im Leben leichter.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

                        Да се похваля и аз - и при мен беше така с номера на рамата. Набиха го на задната врата и ми дадоха допълнително талонче, на което пише, че номера е нестандартен само че не струваше 100 лв, иначе системата с комисиите в КАТ си я имаше и беше едно лутане ...

                        Друг е въпроса може ли да се пререгистрира такова чудо ако се продаде или в нужда? (с пренабития номер)

                        Коментар


                        • #27
                          До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

                          Може. Няма проблем.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

                            Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                            Може. Няма проблем.
                            Добре де регистрираи ми го

                            Коментар


                            • #29
                              До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

                              Първоначално публикуван от milen4o84 Преглед на мнение
                              Добре де регистрираи ми го
                              Купил си си автомобил с пренабита в КАТ рама ли?
                              Ако е така нямаш проблем. Наистина мога да ти помогна.
                              Ако си си купил автомобил с пренабита от друг рама няма кой да ти помогне.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Новото ми старо Mitsubishi Pajero

                                Купих го нов внос,но се оказа,че е малко поизгнил.И номера на шасито е изгнил.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X