Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте акъл за подходящ мотор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте акъл за подходящ мотор?

    Здравейте ,колеги ! Синът ми много иска да си купи мотор,намерил тази оферта ,но аз съм много далече от моторите и не мога да му дам добър съвет .Въпросите, които имам са 1. Мнението ви за това сузуки 2.Какво се плаща при регистрацията /от номера разбирам ,че е внесен от Англия/ 3.Мнението ви за лизинга,който предлагат 4.Мнението ви за цената 5.Някакви други оферти /за такъв вид / Ето офертата http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...804&f1=details Благодаря ви предварително!

  • #2
    До: Дайте акъл за мотор.???

    значи колега мотора който си е харесал сина ти е шосейно ориентиран а тук преобладаващите мотори са за по хард терени
    има други сайтове в които ще намериш доста информация за този модел , виждам че мотора е в дупница за там знам че има голям избор но се носят и легенди за тамошните търговци , мотора е пребоядисван ( това не означава непременно че е смлян при падане) , казваш че ще купуваш мотора на сина си , имай напредвид че това е доста сериозен мотор и трябва сина ти да внимава много ако това ще му е първия мотор!!! използвай Гугал напиши точния модел на мотора и прочети по компетентни мнения
    успях в покупката !!!

    Коментар


    • #3
      До: Дайте акъл за мотор.???

      евтимови, синът ти си е харесал много хубав мотор.
      Това е добре познатият модел на Сузуки, наречен Катана.
      Здрав и хубав мотор. "Мазен" от към двигател, с добра стойка на водача, не уморява на дълъг път. В същото времче е много динамичен.

      НО, 750сс не е никак шега работа. Особено за начинаещ.
      По думите ти разбирам, че синът ти е малък и неопитен.

      Като родител единственото хубаво, разумно и важно нещо, което можеш да направиш за него е да му обясниш, че това е мотор за хора с опит, мотор, който не би простил грешки при управлението.
      С две думи - от 0 до 200км/ч се ускорява за някакви секунди.

      Едно погрешно движение с дясната ръка(газ или спирачка) на неопитен с такъв мотор - може да е фатално за живота му!

      Ако съм останал с правилни впечатления - че синът ти е малък и неопитен, те съветвам като родител да го ограничиш на максимум 400сс за шосеен мотор.
      И те самите са достатъчно пъргави и мощни - уверявам те в това!

      Коментар


      • #4
        До: Дайте акъл за мотор.???

        Здравей колега,
        синът ти има ли опит и карал ли е до сега някога мотор и защо се е спрял на този модел?
        По принцип е лесен за каране и върви прилично,лично на мен ми е малко грозен.Щом е пребоядисван е хубаво да се погледне от вътрешната страна на пластмасите за следи от падане,направо с някой който разбира е най-добре.
        Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

        Коментар


        • #5
          До: Дайте акъл за мотор.???

          Преценете добре ситуацията това моторче надхвърля 100те коня и като че ли е по добре нещо по слабичко като за начинаещ има време за по голям мотор.Карам от 15 годишен и в момента съм на 650 куб.Относно мотора ако го влечат този тип -много е добър стига да е в прилично техн. състояние.

          Коментар


          • #6
            До: Дайте акъл за мотор.???

            Благодаря ви колеги,синът ми също прочете вашите мнения и май вече мисли за нещо по прилично като за начинаеш.Знам,че тук не карате шосейни мотори,но ако някой има някакво предложение...

            Коментар


            • #7
              До: Дайте акъл за мотор.???

              Като за начамо може да кажеш Годините, теглото, височината и възрастта на твоя син, и колегите с повече опит и знания ще знаят какъв съвет да ти дадат. А може и да разгледаш тази тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7960 където ще намериш много полезна информация
              [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/album.php?albumid=433"]Денем почивай, за да може нощем да се наспиш.[SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

              Коментар


              • #8
                До: Дайте акъл за мотор.???

                На 20 години е;висок 185; тегло 69кг ;...сега ще кара курса,пробвал се е на симсон

                Коментар


                • #9
                  До: Дайте акъл за мотор.???

                  Първоначално публикуван от evtimovi Преглед на мнение
                  Знам,че тук не карате шосейни мотори,но
                  Караме... Всичко караме... Не само в гората... но си говориме само за офроуд.

                  Повече инфо за шосейки може да намерите в "байкърз" форума.
                  И там е изписано тонове инфо, вижте хората какво казват за различните модели като здравина.

                  И зарежи мерките на сина ти, а влезте в мобилето и разгледайте сегмента като за по-начинаещ(до 400сс) и действайте, че ще изпуснете сезона.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дайте акъл за мотор.???

                    Колега,за начинаещ който не иска да гъзарее с някоя пистарка е много добър вариант да се огледаш за мотор с ве-образен двуцилиндров двигател-има хубави мотори с такива двигатели,които не са чопъри.Този двигател се кара страшно лесно и на ниски обороти,набира много мазно и е перфектния за начинаещ.
                    Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дайте акъл за мотор.???

                      Огледаите се за Сузуки Бандит 250-400 по са ефтини и като че ли според мен е по добрия избор като за сефте.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X