Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2.8 дизел срещу 2.8 турбо-дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от quadra
    Нямах предвид това брей, а режима в който е експлоатирана машината до момента на покупката и от Татко Барба. Ако не е виждал по-сериозно препятствие от бордюр е почти сигурно че ще е добре запазен
    Асфалтов джип в случая е джип каран по асфарт до сега
    Стига да не е видял това препятствие при 100-тина км.ч. ... надявам се ...
    Значи сега ще искам по-конкретна информация за машинките ... и после евентуално ще ходя да гледам на място ...
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

    Коментар


    • #17
      Абе да ти кажа с Вранглера се е случвало да прелетя през бордюр с 80км - нямаше последствия, освен за тиквата ми дето ми кънтеше после доста време...
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от quadra
        Асфалтов джип е много приятна придобивка - чарковете им са преосигурени в сравнение с леките коли и обикновенно са в добро състояние.
        Да бе, аз съм с такъв и кво, лоста за 4Н беше клеясал сигурно е включван 50 пъти, отдолу цялото покритие на шаси и купе си беше там, окачването беше здраво НО ! като асвалтов автомобил беше убит от каране, имаше луфтове при скоростите, диференциала е на г...з течеше радиатор, кормилната кутия пренатегната от обиране на луфтове, искам да кажа че трябва всичко да се гледа, аз бих избрал малко каран джип а не много каран по асфалт джип.
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от fanatic
          Първоначално публикуван от quadra
          Асфалтов джип е много приятна придобивка - чарковете им са преосигурени в сравнение с леките коли и обикновенно са в добро състояние.
          Да бе, аз съм с такъв и кво, лоста за 4Н беше клеясал сигурно е включван 50 пъти, отдолу цялото покритие на шаси и купе си беше там, окачването беше здраво НО ! като асвалтов автомобил беше убит от каране, имаше луфтове при скоростите, диференциала е на г...з течеше радиатор, кормилната кутия пренатегната от обиране на луфтове, искам да кажа че трябва всичко да се гледа, аз бих избрал малко каран джип а не много каран по асфалт джип.
          Ми що го купуваш бре Божо?
          Аз такъв не бих купил, само да го правя после....
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от quadra
            Първоначално публикуван от fanatic
            Първоначално публикуван от quadra
            Асфалтов джип е много приятна придобивка - чарковете им са преосигурени в сравнение с леките коли и обикновенно са в добро състояние.
            Да бе, аз съм с такъв и кво, лоста за 4Н беше клеясал сигурно е включван 50 пъти, отдолу цялото покритие на шаси и купе си беше там, окачването беше здраво НО ! като асвалтов автомобил беше убит от каране, имаше луфтове при скоростите, диференциала е на г...з течеше радиатор, кормилната кутия пренатегната от обиране на луфтове, искам да кажа че трябва всичко да се гледа, аз бих избрал малко каран джип а не много каран по асфалт джип.
            Ми що го купуваш бре Божо?
            Аз такъв не бих купил, само да го правя после....
            мислиш ли че тези неща се виждаха преди да го купя и покарам 1000-2000 км.
            малко стана като котката в торбата ама такъв ми бил късмета.
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              Подкара ли го вече? Ако нещо още има казвай да помагаме.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                Имал съм ги и двата(2.5 ТД , 2.8 ТД), 2.8 без турбо няма.За Паджеро мога да кажа само добри думи , става и за офрод и за шосе.Двигателя 2.8 тд е много по доб ър и определено е за предпочитане.Няма ремъци , разп. вал е с верига , даже балансиращите валове се задвижват със зъбни колела.Много добре подбрано турбо което е ефективно още в ниските обороти.За мен този двигател е един от най добрите в класа си.Мисля че паджеро 2.8 тд е един много добре балансиран джип-добър и здрав(също и мощен) двигател с много малка поддръжка , интелигентна 4по4 система , а и като цяло сглобката е качествена и изпипана.Заслужава си определено.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от fanatic
                  ... искам да кажа че трябва всичко да се гледа, аз бих избрал малко каран джип а не много каран по асфалт джип.
                  ами да ти продам моя - съвсем малко е каран - на 94000км е и то реални...
                  пък аз ще си взема една магистрална ТЛК80 на 200-300 хиляди за малко повече пари... даже днеска си харесах една от Щатите бензин 225кс с всички екстри... А знаеш ли как са решили да е 225кс?

                  просто е
                  ... вдига 200кмч и да харчи 25/100
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                    Първоначално публикуван от fanatic
                    ... искам да кажа че трябва всичко да се гледа, аз бих избрал малко каран джип а не много каран по асфалт джип.
                    ами да ти продам моя - съвсем малко е каран - на 94000км е и то реални...
                    пък аз ще си взема една магистрална ТЛК80 на 200-300 хиляди за малко повече пари... даже днеска си харесах една от Щатите бензин 225кс с всички екстри... А знаеш ли как са решили да е 225кс?

                    просто е
                    ... вдига 200кмч и да харчи 25/100
                    Ще се сетиш

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от kiki.t
                      Имал съм ги и двата(2.5 ТД , 2.8 ТД),
                      Човече, имам един прост въпрос към теб - ти какъв джип НЕ си карал?

                      Коментар


                      • #26
                        ето ГО
                        на малко км и не е скъп!
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          Паджеровод , там ъм ги описал , не съм карал Черокита , Вранглери , Руски джипки итн
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X