Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2.8 дизел срещу 2.8 турбо-дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2.8 дизел срещу 2.8 турбо-дизел

    Питането ми от микробус стигна до Паджеро дълга база - дизелови 2.8 литра.
    Не знам технически и динамични характеристики ... и ще съм благодарен на подсказки всякакви - особено за недостатъците.
    Доколкото разбрах са около 2000г. и са сглабяни в Испания (не знам доколко е достоверно)
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

  • #2
    Не знам как са от гледна точка на ремонтопригодност, цени на частите и здравина на конструкцията при експлоатация (логично е че с турбото е по-сложно и има повече неща за разваляне), ама от гледна точка на експлоатация еднозначно бих предпочел варианта с турбо, още повече на този не много голям двигател.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      това е супермасов мотор! на практика над половината Патроли са с него - части бол! твърдо препоръчвам ТД... Но защо мисля, че 2000-година са вече с новия мотор 3.0??? виж тука: http://mobile.de/SID2hgs7T8niSnyqx.H...1111212208317&

      това е вече мотор! 158кс!!! не виждам какво те интересува ремонтопригодността - това си е почти нов автомобил /освен ако не купуваш оттук или с развален мотор/
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Ммм .. Тедо, за Мицубиши Паджеро става дума, не Нисан Патрол
        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от tatkobarba
          Ммм .. Тедо, за Мицубиши Паджеро става дума, не Нисан Патрол
          у-упс! сори!

          въобще и не знаех, че има 2000г мицубиши без турбо... но и за тях има части в изобилие, а и едва ли ще смениш нещо повече от ремък...

          оказва се, че 2000-година има 2.8ТД 125кс http://mobile.de/SIDoKsbqPCcQFD3y64n...1111213703355&

          и 3.2ДИД /165кс/ http://mobile.de/SIDaMBZCxDHRfrbxCTs...1111213437799&
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Няма Паджеро с дизел без турбо. 2.8 мотора като конструкция е един, но е с различн варианти на ГНП(електронно и механично) и различни турбини. Мотора е 4М40 и 4М41

            Коментар


            • #7
              Ето го точния човек
              като гледам и аз не срещам мотор без турбо - може би да е ставало дума за тази разлика, или за мотора 2.5

              дай накой коз повече за машината - силни и слаби страни ... какво да се гледа по-специално на такава машина ...
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #8
                Моторите 2.5, че даже и най-старите 2.3 на първото Паджеро също са с турбо. Това са 4D55 и 4D56. Сега, дали имат отзад Т или Ti е въпрос на означаване на конкретния модел. Има само такива с и без интеркулер.
                Какво да гледаш - има една съседна дълга тема за дизелите с алуминиеви глави Тези дизели са такива и ако има проблеми, то според мен са от експлоатацията, а не от конструкцията. Ти си решаваш
                За другото има много разновидности и комплектаций. Това не са машини за върл офроуд, обаче стават за всичко останало Много интелигентна система 4Х4 супер селект плюс заден блокаж, спокойно може да я комбинираш и с автоматични скорости които са железни. Е, за всичко има едно "зависи"...

                Коментар


                • #9
                  каквото купиш това ще караш ако вземеш нещо по-евтинко заради цената, може да ти излезе и по-скъпо в крайна сметка...
                  аз избрах кола на малко километри /83000 наистина "реални"/с изправна ходова част и перфектен кожен салон, но със забележки по боята /драскотини и малко от градушка по предния капак/ и ляти джанти на петна - два дефекта, които според дилъра бяха "страшно неприятни"
                  Единствения сериозен недостатък е, че е доста бавен по книжка 130кмч, реално за дълаг път се кара нормално докъм 110кмч, след това двигателя достига 4000об/м /при 120кмч/

                  та съвета ми е да търсиш нещо с "козметични" дефекти от сигурен продавач или от чужбина - така или иначе 2-3 "разходки" и боята ще е "на г*з"
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Aз имам такава кола с двигател 2.8 TDI 4D40 95г къса база.
                    Имам приятел с двигател 2.5 дълга база.
                    На съм разбирач, но разликата м/у двете е огромна - по-малкия двигател е МНОГО по -тромав, усеща се липса на достатъчно мощност ( при изкачвания, при тръгване , при изпреварване и др.) Моята на асфалтов път (щото ти май за това ще я ползваш) се държи перфектно (160км/ч макс.скорост, 140 можеш да поддържаш и това с Goodyear Wrаngler MR/R. Преди да сменя окачването беше и доста стабилна по завоите - сега малко се клати.

                    По двигателя не съм пипал почти нищо (а и няма какво). В Ратола казват , че им се развлят горивните помпи и турбото на около 200 000 км. При този двигател хубавото е и че е с верига, а не с анг.ремък.

                    Аз не бих си взел 2.5 ако има 2.8.
                    Трябва да се знае, че резервните части в повечето магазини масово са за модели 2,5. Но основните неща ги има в Ратола (ама на к'ви цени....)
                    Nissan Patrol Y61

                    Коментар


                    • #11
                      действително 2.5ТДИ не е препоръчителен, ако човек има избор

                      който си купува кола щото са й евтини частите, обикновено попада на нива или уаз и после се убеждава колко са "евтини" всеки ден

                      ПС: а защо точно паджеро - имаш в предвид конкретен автомобил или просто така си го хареса?
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Имам предвид няколко конкретни - служебни (чужбински), които не са излизали от пътя досега. Информацията ми обаче е много първоначална и оскъдна - само какви са колите и слухове ...

                        приемат се и алтернативи ...
                        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                        Коментар


                        • #13
                          Асфалтов джип е много приятна придобивка - чарковете им са преосигурени в сравнение с леките коли и обикновенно са в добро състояние.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Колко любезно от твоя страна!
                            "Асфалтов джип" е по-добре от "автомобил с повишена проходимост" както го наричаше тук някой. Вие принизихте Паджерото до Шкода Октавия 4Х4!
                            Ей сега ще се засегна и ще почна да ви напомням за Дакар и ще стане една!
                            Майтап, ама аз да си кажа!

                            Коментар


                            • #15
                              Нямах предвид това брей, а режима в който е експлоатирана машината до момента на покупката и от Татко Барба. Ако не е виждал по-сериозно препятствие от бордюр е почти сигурно че ще е добре запазен
                              Асфалтов джип в случая е джип каран по асфарт до сега
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X