Обява

Свий
Няма добавени обяви.

eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

    Да и аз съм съгласен с мнението на астерикс85 че няма много смисъл от криенето на фирмуеъра, ама и да се искат пари за неофициален фирмуеър евентуално който не е разработен от производителя също не е много правилно ако се замисли човек, или поне ако ти го качват да знаеш че е такъв, защото сигурно има и такива хора които не биха рискували да си го сложат сами и биха предпочели да го направи някой друг и по този начин можеш търсиш отговорност от някой ако стане някой фал. Иначе наистина контра мярката е да стане по-известен фирмуъра и щом автора е решил да го публикова то повече хора да имат тази възможност да си го изтеглят.

    Коментар


    • #17
      До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

      Основата на ъпдейта е "Русская прошивка Garmin eTrex Vista/Legend HCx, версия 3.00"
      http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1803761
      Би трябвало да става и за двата модела, но понеже имам само eTrex Vista® HCx, и съм ъпдейтвал (много пъти докато ми хареса резултата) само за него мога да твърдя, че работи. Очаквам някой с Legend® HCx да сподели впечатления, пък тогава наистина ще трябва да се смени името на темата. Това все пак това е любителски фърмуер и никой за нищо не може да носи отговорност. Моят съвет е ъпдейтването да се прави на компютър с UPS и да се внимава за случайно изваждане на USB кабела.
      1. Разархивирайте изтегления файл и свържете Garmin eTrex Vista/Legend HCx към компютъра;
      2. Привлачете файла 069401000301.rgn върху Updater-а. Изчакайте Updater-а да "види" апарата и потвърдете;
      3. Чакайте със затаен дъх надпис: "The update was sucsesfull".
      4. Споделяйте тук впечатления и забележки!
      Прикачени файлове
      Само с мързел не става, трябва и акъл...

      Коментар


      • #18
        До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

        Страхотна работа antihristo, ъптейднах ГПС-а си без проблеми. Много съм щастлив че накрая ще мога да ползвам карти написани на кирилица и въвеждането на описанието на точки също. Досега с тая чатърица да се пишат имена на точки беше ужас. Много хубаво че си запазил и оригиналния превод с руския език на него. Ако имам забележки относно превода или работата ще ги споделя тук. Още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ за чудесната работа която си свършил

        Коментар


        • #19
          До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

          Антихристо,само как зловещо звучи,ъпнах си
          Legend HCx и менюто изглежда окей на български.Силно се надявам и да работи добре,само че за това е нужна проба.Това ще напрявя когато излеза с мотора из Балкана,защото ползвам уреда изключително за оффроуд.Голями благодарности за фрий достъпа,много благородно!Поздрави!Впечатления най-рано през уикенда.До скоро!
          Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

          Коментар


          • #20
            До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

            На пръв поглед наистина изглежда добре този фирмуер(BG). Но имам една забележка ! В скритото меню на GARMIN ETREX Vista HCx с този фирмуер(BG) пише че "ROM"-а е "feil" а трябва да е "PASS" !!!!!!!
            Ето нека всеки се убеди сам - Как се вади скритото меню http://www.youtube.com/watch?v=O2c23...eature=related

            Друго което забелязах е че (понякога) когато посоча с курсора някой град или POI точка ми изписва названието на маймуница вместо на кирилица ( случва се не винаги )
            Ако автора на този фирмуер(BG) знае как да го оправи ще бъде много добре


            Забележка: при фирмуер(RU) т.е. на руснаците тези проблеми отсъстват

            Коментар


            • #21
              До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

              Проблема с ROM fail се дължи на различната 8-битова Checksum спрямо оригиналния фирмуеър. Например за българския превод е 04 а на руския и оригиналния файл е 70. Обаче не е ясно това как се отразява върху работата на самия уред. Ако някой има идея да сподели.

              Коментар


              • #22
                До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                Има ли вариант да се сложи БГ превода в/у руския и по този начин да няма RU т.е. на негово място да е BG ?!

                Коментар


                • #23
                  До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                  Първоначално публикуван от bboyan Преглед на мнение
                  ...В скритото меню на GARMIN ETREX Vista HCx с този фирмуер(BG) пише че "ROM"-а е "feil" а трябва да е "PASS" !

                  Забележка: при фирмуер(RU) т.е. на руснаците тези проблеми отсъстват
                  А ще поясните ли какви може да са последствията от тези "проблеми"? Не е проблем да се постави българския език на мястото на руския. Но дали се налага? Аз предпочетох да го запазя.
                  Само с мързел не става, трябва и акъл...

                  Коментар


                  • #24
                    До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                    Първоначално публикуван от antihristo Преглед на мнение
                    А ще поясните ли какви може да са последствията от тези "проблеми"?
                    Възможно е да няма последствия при работа с уреда, да си работи абсолютно нормално. Аз просто споделих откритото несъответствие.
                    antihristo, иначе работата ти по фирмуера е само хвалба, защото мно малко хора биха се нагърбили с това.
                    от мен : БЛАГОДАРЯ

                    Коментар


                    • #25
                      До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                      По подобно търсене на подобен проблем в полския форум Гарниак по мнение на техния преводач на фирмуеъра т.е.е на други версии не същата на полски, Pouchx то според негови думи може да има някакви "смущения" в работата на приемника но не е ясно дали може да се прояви нещо и как ще действа то.
                      Но не се притеснявайте то и без това фирмуеъра на Гармин си е бъгав по принцип Още един скрит бъг все тая стига да не е нещо съществено де. Просто почти е невъзможно като имаш някакви промени и да не се е променило нещо. Явно някъде е станала лека промяна (може и в синтаксиса да е проблема) и ГПС приемника просто го разпознава че не е оригинален и затова не минава теста.
                      А вече са открили и бъг в официалния фирмуеър на тази версия при някои приемници приемника по някое време почва да пищи неистово и единствения начин за спряване с проблема е махането на батериите. Но той се проявява май хаотично.
                      Така че си правете сметка и оригиналния фирмуеър колко е читав.
                      Ако има някакви проблеми в работата то ще си проличат в процеса на работа на преведения фирмуър.
                      bbboyan
                      Този бъг с появата на маймунките в ПОИ тата пробвал ли си дали се получава и в самия руски фирмуеър. При мен засега още не се появил още такъв.

                      Коментар


                      • #26
                        До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                        Този бъг с появата на маймунките в ПОИ тата пробвал ли си дали се получава и в самия руски фирмуеър. При мен засега още не се появил още такъв.
                        От една седмица съм с руския фирмуер. За сега е OK !

                        Коментар


                        • #27
                          До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                          Някои да каже точно как се ъпдейтва самия софтуер на Garmin Etrex Legend HCX? Не мога нещо с web updatera. Не ми го разпознава компа.

                          Коментар


                          • #28
                            До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                            Да попитам кой точно софтуер искаш да ъптейднеш, този на самия GPS чипсет т.е. радио рома или системния софтуер на приемника?
                            Ако става дума за второ то отговора е тук в пост 17
                            За първото може да се направи и с Webupdater но за да не ти ъптейдтне и системния софтуер трябва да се прекрати след като си намери ъптейдите и ги свали да му се позволява сам да направи ъптейда и после от темп файловете се взема само този който отговаря за радио рома и той се префлашва вече. Не съм много сигурен дали така беше точната процедура, потърси из форумите на gpspassion или grounspeak но по принцип има и архив на всички фирмуеъри за Гармин, но за жалост не работи линка поне за сега:http://www.gpsinformation.org/perry/

                            Коментар


                            • #29
                              До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                              Първоначално публикуван от antihristo Преглед на мнение
                              Основата на ъпдейта е "Русская прошивка Garmin eTrex Vista/Legend HCx, версия 3.00"
                              http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1803761
                              Би трябвало да става и за двата модела, но понеже имам само eTrex Vista® HCx, и съм ъпдейтвал (много пъти докато ми хареса резултата) само за него мога да твърдя, че работи. Очаквам някой с Legend® HCx да сподели впечатления, пък тогава наистина ще трябва да се смени името на темата. Това все пак това е любителски фърмуер и никой за нищо не може да носи отговорност. Моят съвет е ъпдейтването да се прави на компютър с UPS и да се внимава за случайно изваждане на USB кабела.
                              1. Разархивирайте изтегления файл и свържете Garmin eTrex Vista/Legend HCx към компютъра;
                              2. Привлачете файла 069401000301.rgn върху Updater-а. Изчакайте Updater-а да "види" апарата и потвърдете;
                              3. Чакайте със затаен дъх надпис: "The update was sucsesfull".
                              4. Споделяйте тук впечатления и забележки!
                              Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
                              Някои да каже точно как се ъпдейтва самия софтуер на Garmin Etrex Legend HCX? Не мога нещо с web updatera. Не ми го разпознава компа.
                              Aз успях така.Успех!
                              Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                              Коментар


                              • #30
                                До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                                Първоначално публикуван от Garminn Преглед на мнение
                                Някои да каже точно как се ъпдейтва самия софтуер на Garmin Etrex Legend HCX? Не мога нещо с web updatera. Не ми го разпознава компа.
                                Да не си с ОС Vista? Ако е така, то нямаш шанс, и аз от сума ти време така се мъча. С ХР няма никакви проблеми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X