Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Включване на преден мост и бавни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Включване на преден мост и бавни?

    Аз пък след ремонта на раздатката вече предния мост не го включвам в движение. Тъкмо се закрепи, пу да не го урочасам. То може и да е защото моето е Хънтър де.

    Иначе Краси от Карбон ми каза ако превключвам в движение да е при много ниска скорост, а най-добре е да като съм спрял.

    П.П. Ама сега като се замисля май за бавните ми го беше казал.

    Коментар


    • #17
      До: Включване на преден мост и бавни?

      Предния мост го включвам в движение, с рязко бутане на лоста, изключвам го като отнема газта и цялата трансмисия е в безтегловно положение.
      Бавните ги включвам и изключвам само на спял джип.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #18
        До: Включване на преден мост и бавни?

        Прочетох отново напътствията на Жоро и на kra_kra, но никъде не се казва за използване на съединителя. Да разбираме ли, че тези операции се извършват без използване на съединител?
        БИО пчелен мед и пчелни продукти
        0888 66 59 73

        Коментар


        • #19
          До: Включване на преден мост и бавни?

          Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
          Прочетох отново напътствията на Жоро и на kra_kra, но никъде не се казва за използване на съединителя. Да разбираме ли, че тези операции се извършват без използване на съединител?
          За включване и изключване на предния мост е без съединител.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #20
            До: Включване на преден мост и бавни?

            Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
            Прочетох отново напътствията на Жоро и на kra_kra, но никъде не се казва за използване на съединителя. Да разбираме ли, че тези операции се извършват без използване на съединител?
            Съединител при превключване на предния мост не ти трябва. Само трябва да се увериш, че не буксуваш в този момент.

            Бързи и бавни се превключват като всякакви други несинхронизирани скорости - или на място, или с двойно амбриране. От бързи към бавни трябва и междинна газ.

            Коментар


            • #21
              До: Включване на преден мост и бавни?

              Ако караш някога Газ-69 бавните можеш да ги включваш и изключваш в движение.Единствения джип на който става този номер.

              Коментар


              • #22
                До: Включване на преден мост и бавни?

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Ако караш някога Газ-69 бавните можеш да ги включваш и изключваш в движение.Единствения джип на който става този номер.
                Абе не е баш единствения....
                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                Коментар


                • #23
                  скорости

                  Здравейте, утре ще взимам една уазка 469 с долни педали била е на един дядо, ама е починал и дъщеря му продава уазката понеже ще я прибирам на самоход, може ли да ми кажете как се включват бързите и бавните скорости и задна предполагам че 1;2;3 и 4 са като на всички oстанали?
                  Последно редактирано от Pursie; 26-05-09, 15:40.

                  Коментар


                  • #24
                    До: скорости

                    Първоначално публикуван от mitaka 23 Преглед на мнение
                    Здравейте, утре ще взимам една уазка 469 с долни педали била е на един дядо, ама е починал и дъщеря му продава уазката понеже ще я прибирам на самоход, може ли да ми кажете как се включват бързите и бавните скорости и задна предполагам че 1;2;3 и 4 са като на всички oстанали?
                    Преди да прочетеш този пост, прочети тази тема от начало

                    За всичко това което питаш на таблото има табелки и съвсем ясно е указано положението на трансмисиите.

                    Но ако липсват табелките:
                    Подредбата на скоростите си е стандартна като на основната маса коли. Задна е плътно в дясно и назад(като на Ладата).
                    Раздатката:
                    Десният лост е за предния мост - напред включва предното.
                    Левият лост е за бавните - напред бързи, по средата изключена трансмисия, назад бавни.

                    Бавните, без да е включен предния мост, немогат да бъдат зацепени, лостът изключва от бързи и стига само до неутрална.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Включване на преден мост и бавни?

                      благодаря

                      Коментар


                      • #26
                        До: Включване на преден мост и бавни?

                        Аз пък на моите хубавци не мога да им изключвам предния мост като стъпя на здраво (асфалт) Да не скочите веднага - предавателните числа са еднакви
                        Трябва здраво дърпане на лоста назад. И се чува едно .....бе не знам к`во се чува , нещо като трошене.....Полесно става , като преди това изключа хъбовете.
                        Но има още 2 чисто нови раздатки на тавана , като свършат ще поставя въпроса сериозно !
                        Уморените коне не ги убиват , нали ??

                        Коментар


                        • #27
                          До: Включване на преден мост и бавни?

                          Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                          Да не скочите веднага - предавателните числа са еднакви
                          Скачам
                          Или различно предавателно число(има и различни пиньони, не само корони), или различни гуми.
                          Иначе какво може да и е на раздатката, за да натоварва трансмисията
                          Щом като охлабиш хъбовете и трансмисията олеква, значи има различно предавателно число, което държи под напрежение зъбчатките по цялата трансмисия от раздатка до диференциал. От къде идва разликата във въртенето само можем да гадаем тук

                          Коментар


                          • #28
                            До: Включване на преден мост и бавни?

                            Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                            Аз пък на моите хубавци не мога да им изключвам предния мост като стъпя на здраво (асфалт) Да не скочите веднага - предавателните числа са еднакви
                            Трябва здраво дърпане на лоста назад. И се чува едно .....бе не знам к`во се чува , нещо като трошене.....Полесно става , като преди това изключа хъбовете.
                            Но има още 2 чисто нови раздатки на тавана , като свършат ще поставя въпроса сериозно !
                            Докато дърпаш лоста даваш 1-2 метра назад, ще се освободи, щом напред се затяга.
                            Последно редактирано от Ясен; 28-05-09, 22:35.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Включване на преден мост и бавни?

                              Предното го изключвам по следния начин, както си карам отнемам газта и за момент джипа изпада в "безтегловност" нито двигателя дърпа, нито коелетата бутат и в този момент дърпам лоста назад.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #30
                                От: Включване на преден мост и бавни?

                                Здравейте, колеги, някой може ли да ми каже защо на УАЗ-ката предния мост се включва само с бавните скорости . Иначе си има бързи и си върви но като ми потрябва предното задължително трябва да включа бавните.Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X