Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диско и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ремонт на раздатка "Борг Уорнър"

    В някои пунктове има програма за 4х4.Едно от местата е София Ауто на Ботевградско,но трябва да им кажеш,че си 4х4.
    M.P.

    Коментар


    • #47
      От: Ремонт на раздатка "Борг Уорнър"

      Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
      В някои пунктове има програма за 4х4.Едно от местата е София Ауто на Ботевградско,но трябва да им кажеш,че си 4х4.
      А как ти проверяват ръчната дали държи?

      Коментар


      • #48
        От: Ремонт на раздатка "Борг Уорнър"

        Аз като отидох с моя и им казвам, че не могат да ми тестват ръчната, че е на кардана.

        - Е какъв ти е проблема ми вика, натисни си крачната
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #49
          От: Ремонт на раздатка "Борг Уорнър"

          Мен ми каза, че 20 години прави прегледи и не може да ми е на кардана! Просто не работела!
          Специалист един вид!
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #50
            От: Диско и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

            Последния път, като минавах с Диско-то, специалистите сложиха под едната задна гума подложка с ролки. С теста няма проблем, но трудно се излиза от валците когато само една гума е на земята, а трите са на ролки. Още повече, че вътре седи "специалист"-а, за да не им повредя аз валците. На излизане, оня като видя че колата не мърда натисна газта яко, и докато регирам Диското изстреля подложката
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #51
              От: Диско и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

              Не знам как проверяват ръчната,защото вече не съм фул-тайм .Само човека каза че имат нужните неща.
              M.P.

              Коментар


              • #52
                От: До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                Всички да са спокойни,
                вече трета година минавам Скитника 200 TDI (с междинен диф, както и на 300 TDI).
                Въобще не е нужно да казваш на никой, нищо от сервиза. Да си го тестват като обикновена кола. Не е проблем.
                Даже и ръчната като си тестваш също не е никакъв проблем. Нито изключваш раздатка, нито пипаш нещо. Както си влязъл, изключваш си от нормалните скорости и си правиш всички тестове, без никой да знае че си незнам си какво 4х4.
                Вчера минавах и аз.
                Нищо не им казах, пък те и не ме питаха.
                Слад като минах теста ме питаха какво задвижване е, ама от любопитство. Всички мислят че джиповете са със задно и включват предно като ръчкаш скоростите ...
                Ще се самоцитирам периодично от мнение 28 от същата тема. Годините станаха 6-7 откакто водя 200TDI на прегледи и никога нищо и никакви проблеми.
                Всичко друго са ЕЖК.
                Пак повтарям - нищо и никъде няма да се счупи, дори и да не е изключена раздатката, а ръчната си се проверява, както се проверява ръчна на всеки автомобил, нищо по различно.
                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                Коментар


                • #53
                  От: Ремонт на раздатка "Борг Уорнър"

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Мен ми каза, че 20 години прави прегледи и не може да ми е на кардана! Просто не работела!
                  Специалист един вид!
                  Това, че спирачното усилие не е приложено на самото колело (в случая - на кардана), не е от значение дали колелото ще спре валяка или няма. Ако не го е спряла, значи наистина не ти работи.
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #54
                    От: До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                    Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                    Ще се самоцитирам периодично от мнение 28 от същата тема. Годините станаха 6-7 откакто водя 200TDI на прегледи и никога нищо и никакви проблеми.
                    Всичко друго са ЕЖК.
                    Пак повтарям - нищо и никъде няма да се счупи, дори и да не е изключена раздатката, а ръчната си се проверява, както се проверява ръчна на всеки автомобил, нищо по различно.
                    Тук става въпрос за "Борг Уорнър" а тя е малко по-различна от ЛТ 230.Мен на валяци само на единия мост ме изхвърля.

                    Коментар


                    • #55
                      От: До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                      Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                      ... а ръчната си се проверява, както се проверява ръчна на всеки автомобил, нищо по различно.
                      Защото ти не си с "Борг Уорнър", както е при колегата a.donev
                      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                      Коментар


                      • #56
                        От: До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                        Правилно. Моите съждения са за раздатка с ръчно превключване на режимите - LT230 и производните и.
                        При Борг Уорнър-а е друго. Там наистина няма да стане.
                        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ремонт на раздатка "Борг Уорнър"

                          Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
                          В някои пунктове има програма за 4х4.Едно от местата е София Ауто на Ботевградско,но трябва да им кажеш,че си 4х4.
                          Други пунктове ,ако някой знае, нека каже.(За София)
                          Или на всякъде пускат?Нали има и камери сега?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Диско и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                            Мене ме попита,"можеш ли да изключиш двойното",казах че не може и не ме качи на валяците.Става въпрос за Диско 300ТДИ
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ремонт на раздатка "Борг Уорнър"

                              Първоначално публикуван от a.donev Преглед на мнение
                              Други пунктове ,ако някой знае, нека каже.(За София)
                              Нашите Диско-2 ги преглеждат в СБА, ул. Филип Кутев 7, над Хладилника. Имат всичко, проверяват всичко.
                              Нема лабаво.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #60
                                От: Диско и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                                Може и с Борг Уорнър да минете без да ви изхвълят валяците, нужно е обаче стенда е има система 4х4 или задните валяци да се въртят срещуположно. По този начин кардана няма да се върти а спирачките ще може да се тестват. Всичко го поема диференциала задния/предния.
                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X