Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диско и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

    Виж, не ние го казваме, а документацията. Моите уважения , че си поддържаш сам машините, но трябва и да се чете

    Коментар


    • #17
      До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

      Добре няма да споря, но искам да ми покажеш къде пише, че има диф. Благодаря предварително.

      Коментар


      • #18
        До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

        Първоначално публикуван от Явор Георгиев Преглед на мнение
        Добре, щом така мислиш аз не мисля така, значи ако има диф. като се свалят карданите и се завърти чашката за предния кардан то би трябвало чашката за задния кардан да се върти в обратната посока, а то не е така. Аз и на двата джипа съм ги свалял и на двата се въртят в една посока. За виско муфата съм съгласен но за диф. не.
        Няма как да се въртят и двете чашки в една посока когато имаш централен диф в случая който описваш,освен ако не е блокиран"или блокирал"
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #19
          До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

          ОК. Ако много настоявате единия жип е със свалена кутия и мога да заснема раздатката. За да се види кой е прав кой не. Ако не ви е срам ме пратете до гаража.
          Последно редактирано от Явор Георгиев; 24-02-09, 21:45.

          Коментар


          • #20
            До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?



            Ограденото в червено. Бърз превод:

            Между предния и задния изходен вал е монтиран диференциал, който позволява валовете да се въртят с различни скорости по време на завой.
            Въртящият момент към предния мост се предава посредством вискомуфа, поради което няма нужда от заключване на междуосевия диф.



            Последно редактирано от Lazar; 24-02-09, 21:39.

            Коментар


            • #21
              До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

              Първоначално публикуван от Явор Георгиев Преглед на мнение
              ОК. Ако много настоявате единия жип е със свалена курия и мога да заснема раздатката.За да се види кой е прав кой не.Ако не ви е срам ме пратете до гаража.
              Мен не ме срам. Бягай да снимаш, да видим какви железарии имаш по машината.

              Коментар


              • #22
                Лазаре, айде сега сложи и раздатката на Диско 2, щото така се казва темата, а аз не мога да си изровя диска.

                Първоначално публикуван от Явор Георгиев Преглед на мнение
                Добре, щом така мислиш аз не мисля така, значи ако има диф. като се свалят карданите и се завърти чашката за предния кардан то би трябвало чашката за задния кардан да се върти в обратната посока, а то не е така. Аз и на двата джипа съм ги свалял и на двата се въртят в една посока. За виско муфата съм съгласен но за диф. не.
                По твойта логика да те питам, ако вдигнеш колата на крик и започнеш да въртиш гумата, която е във въздуха, то тази отсреща върти ли се на обратно, щото ако се върти се пази, че ще падне от крика
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-09-10, 16:42.
                ---------------------
                Шофирайте разумно!
                [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                Коментар


                • #23
                  До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                  Първоначално публикуван от qboby Преглед на мнение
                  Лазаре, айде сега сложи и раздатката на Диско 2, щото така се казва темата, а аз не мога да си изровя диска.
                  Ей, мързел

                  Ето най-важното по темата - междуосевия диференциал на ЛТ230(Дифендър, Диско1,2):



                  Останалото са зъбни колела. Вериги няма.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                    Приятел ако вдигна жипа на крик, но само едната гума и пробвам да я завъртя тя не се върти.Ако вдигна целия преден мост като въртя едната гума напред, другата се върти назад. преди малко исках да правя клип, но апарата му падна бат. сега я зареждам и след малко клип ще кача. А аз между другото пробвах да завъртя раздатката и като се върти едната чашка наляво и другата се върти в същата посока.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                      Колеги не се притеснявайте, според мен няма какво да се счупи но все пак моя личен опит е когато каза айде сега на валовете и те ни хък ни мък, айде заден мост пак нищо, тога прочетох малко и вече не се качвам на такива валове а за други не знам къде има та да пробвам. Не ми е ясно само ако наистина се въртят в различни посоки как ще измерят коректно спирачно усилие като се има предвид че тези валове не са сметнати за АБС камоли за ТС. Чувах и за едни дето качват задния мост на специални ролки за да се тества ама само по хубавите сервизи го имало. Аз моя джип и лека кола с DSTC не ги качвам на валове ако ще да ме върнат. Мое лично мнение е да не си правите експерименти и некакъв дедо да ви вика абе момче изключи двойното а пък аз дедо за кво двойно викаш ...
                      Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                      Коментар


                      • #26
                        До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                        Искам да благодаря на всичко които се включиха в темата!

                        В крайна сметка не минах валовете...
                        Никой няма да ми покрие риска!
                        Затова които има възможност да не се качва въобще според мене.
                        LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                        Коментар


                        • #27
                          До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                          Днес бях на тази тема (Диско1-300Tdi на ГТП),не боли.
                          Задава се на програмата че си 4х4, и така всяко едно колело по отделно + ръчна и готово.
                          ... малко снимки (можеше и клип да направя,но нали съм тъпо пърче, другия път)
                          Прикачени файлове
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                            Всички да са спокойни,
                            вече трета година минавам Скитника 200 TDI (с междинен диф, както и на 300 TDI).
                            Въобще не е нужно да казваш на никой, нищо от сервиза. Да си го тестват като обикновена кола. Не е проблем.
                            Даже и ръчната като си тестваш също не е никакъв проблем. Нито изключваш раздатка, нито пипаш нещо. Както си влязъл, изключваш си от нормалните скорости и си правиш всички тестове, без никой да знае че си незнам си какво 4х4.
                            Вчера минавах и аз.
                            Нищо не им казах, пък те и не ме питаха.
                            Слад като минах теста ме питаха какво задвижване е, ама от любопитство. Всички мислят че джиповете са със задно и включват предно като ръчкаш скоростите ...
                            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                              Здравейте,
                              Да се обадя и аз - за първи път мие в този форум , нашите коли (карам и аз рр п38 ) минават на валците и на колесар на неутрална.
                              Класика и Диското на (N) на малкия лост а п38 с онзи 5А бушон в таблото под пасажерската седалка вкаран на позиция 11 при неутрална на скоростния лост.

                              Съобщение от модератор:
                              Моля, напишете си в профила от къде сте.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-07-09, 21:00.
                              Теорията и Практиката нямат нищо общо с действителноста !

                              RR P38
                              RR Classic

                              Коментар


                              • #30
                                До: Диско II и чупене на раздатка при минаване на "канал" в КАТ или ГТП?

                                А кво мислите за същия казус при Фрилендър 1. Преди беше дискутирано, но май без окончателен отговор.
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X