Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стартер разглобяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стартер разглобяване

    http://forum.offroad-bulgaria.com/at...9&d=1193344643

    Имам проблем с отвиването на болта 110 n-m където се вижда на схемата. Предполагам че се отвива по посока на часовниковата стрелка но при опит за отвиване се върти целия стартер. Пробвах с инструмент за маслен филтър да го задържа, но нестава - кръга е с по голям диаметър.
    Дайте идея как да го задържа да не се върти зада може да се отвие болта. Както и посоката на отвиване далие тая да не взема да го натегна още повече.

    Последно редактирано от Chinela; 23-02-09, 18:26.

  • #2
    До: Стартер разглобяване

    Колега, стартера на Доминатора не се маха от там, а само из под карбуратора.

    Коментар


    • #3
      До: Стартер разглобяване

      Това като го гледам на схемата е двигател на клх нали.
      И става въпрос за болта дето държи магнета за коляновия вал, поне аз така разбирам.
      Сега рискувам да ми се нахвърлят на врата някои от участниците, но ще ти кажа как аз го отвъртах преди няколко седмици.
      Болта се отвива обратно на часовниковата стрелка, като нормален си болт. Но няма да се развие ей така, защото коляновия вал превърта. Да сложиш на скорост и да натиснеш спирачката пак нестава, щото прехвърля през съединителя а той приплъзва. (поне при мен стана така)
      Затова сваляш цялата горна част на двигателя, глава, цилиндър, махаш буталото и оставяш буталния болт да седи на биелата. Подлагаш две ртупчета ЕДНАКВИ под болта аз по-сигурно сложи и едно парцалче та да не надереш болта и отвиваш проблемния болт. После гледай онова щифтче на коляновия вал да пасне точно с слотчетона магнета щото иначе центровката ти заминава. Аз го бях сбъркал и правих операцията повторно. А самия магнет се вади като в него се навие болт, аз установих, че болта от оста на задната гума върши тази работа идеално.
      А защо ще махаш магнета, бендикс ли ще сменяш?
      KAWASAKI Let the good times roll

      Коментар


      • #4
        До: Стартер разглобяване

        Няма нужда да разглабяш двигатела,за да развъртиш болта!Аз пробвах с разни вериги и такъми,но всичко се чупеше и късаше!
        Намираш един голям тръбен ключ и всичко е 6+!
        Късмет!
        Eвгени Филчев
        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

        Коментар


        • #5
          До: Стартер разглобяване

          @GSXR

          Да клх е. И правилно си се ориентирал на бендиска му има нещо но още незнам какво .

          Надявам се да ти се нахвърлят щот това изпълнение ми се струва на първо четене сложно. В сервизната книжkа пише че се ипозлва някакъв си инструмент наречен "flywheel holder" но незнам как му се вика попринцип а е доста размазано че да мога да го определя на нещо.... Но ако няма друг вариант ще го мъча така.

          @kocha
          с тръбен ключ няма ли опасност да се счупи магнита или да го деформира и няма ли да е проблем след това ако е оръфан ?

          Коментар


          • #6
            До: Стартер разглобяване

            Най лесно се развива при гумаджия, с ударен пистолет

            Коментар


            • #7
              До: Стартер разглобяване

              @GSXR
              да КЛХе , и на бендиска му ума нещо но още незнам какво. Надявам се да ти се нахвърлят защото твоя начин на първо четене ми се вижда сложен.

              В сервизната книжка пише че се развърта с помоща на някакъв си инструмент наречен "flywheel holder" но е лоша снимката и немога да го определя на какво прилича. Някой ако знае какво представлява и от къде може да се намери или да се замести с нещо?

              @krumal за съжаление няма как да го закарам трябва сам да го мъча

              @kocha с тръбен ключ няма ли опасност да се счупи все пак това е магнит и със сигурност ще го нарани това няма ли да окаже някакъв проблем след това?

              Коментар


              • #8
                До: Стартер разглобяване

                Колега това в ляво и в дясно от болта не са ли два срещуположни отвора, ако да то точно в тях се слага специален ключ с който се държи контра, но ти едва ли имаш такъв, което не значи че не можеш да си направиш.

                П.П. Не мисля че не е прдвиден начин за задържане на контра.

                Коментар


                • #9
                  До: Стартер разглобяване

                  Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                  Най лесно се развива при гумаджия, с ударен пистолет
                  Точно ......

                  И това n-m не е там за украса а за да ти каже с каква сила трябва да го завиеш като му доиде времето.....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Стартер разглобяване

                    Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                    Най лесно се развива при гумаджия, с ударен пистолет
                    Това е най-удачния вариянт!!!Но иска много атмосфери,до към 11
                    Eвгени Филчев
                    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Стартер разглобяване

                      Аз имам клх и го развивам с пневматичният гаиковерт не си отваряй беля с трабни ключове и подобни защото магнита е много крехьк и се чупи и от най малкото а за ваденето на магнита отиди при някой стругар и той ще ти направи подходящ болт.
                      Последно редактирано от Chinela; 25-02-09, 15:22. Причина: 4 не е равно на Ч

                      Коментар


                      • #12
                        До: Стартер разглобяване

                        Може и с акумулаторен гайковерт. И не слушай водопроводчици щото после ще пускаш тема "търси се магнет".

                        Най-добре е да му търсиш легитимен начин за блокиране , щото сега ще го отвиеш , ама после трябва да го стегнеш с 11 кг. а там ударен гайковерт няма. Требе си динамометричен ключ и контра.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #13
                          До: Стартер разглобяване

                          Предполагам,че вече си се справил,но да го знаеш от мен:
                          Когато искаш да блокираш коляновия вал за сваляне ,или затягане
                          /с необходимото усилие Nm/,на ротора за запалване,трябва да свалиш
                          капака откъм съединителя.След което си приготвяш от плътен здрав
                          плат нещо като" дамски тампон"/аз използвам плат "американ",или "ленен",от чаршаф,които навивам плътно,и стегнато на малко роло/.
                          Този "тампон",го мушкаш от долната страна където се срещат "зъбите"
                          на зъбните колела на коляновия вал,и съединителя.Значи при
                          натоварване на болта на ротора наляво /за отвинтване/,тампона се заклинва между зъбите ,и блокира коляновия вал без да наранява зъбните колела.
                          След отвинтване на болта, връщаш коляновия вал малко назад,за да освободиш тампона/чрез ключ и гайката на коляновия вал откъм съединителя/.
                          При затягане на болта на ротора,е по същия начин,като с "тампона"
                          блокираш зъбните колела на коляновия вал и съединителя,откъм
                          горния край, за да захапят "тампона" при завинтване.
                          ВНИМАНИЕ!!!
                          След процедурата трябва да се огледат зъбните колела, /При използване на неподходящ плат ,"тампона"се разкъсва, и парчета от него се набиват между зъбите на колелата,което може да доведе до дефект на двигателя/

                          Успех!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Стартер разглобяване

                            Май с това ще е най-лесно.Резбата е 22/1.5мм.За бендикса,накаси прожината(която се намира върху ролките)с около 5мм.и всичко ще е ок.
                            Прикачени файлове
                            "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                            Коментар


                            • #15
                              До: Стартер разглобяване

                              Това ще му трябва на втори етап.
                              Той питаше как да отвинти болта ,който държи ротора към коляновия вал.
                              Предполагам,че вече се е справил.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X