Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Bridgestone Dueler D694

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения за Bridgestone Dueler D694

    За един и същи модел ли иде реч или разликата от малките до големите размери е толкова съществена?
    Щото моите забележки към тая гума са коренно различни, ама аз говоря за LT285/75/16.
    1. Въпреки LT означението - много кекави бордове. При тегло на Диското около 2100кг, изглеждат меки още на 1,8 атм. Едната я пробих на изскочил, но не много остър бордюр.
    2. На асфалт са тихи да, но да не се срещате с дълбока локва, особено само от едната страна на колата - дори и при не много висока скорост волана се мъчи да ви счупи китките.
    3. Аз не съм забелязал да са толкова зле в кал, все пак с ясното разбиране че гумата е АТ - с нищо не е по-лоша от BFG AT, дори е по-добра на странични наклони.
    4. Спирането на лигаво или заледено нанадолнище (асфалт) е приключение.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за Bridgestone Dueler D694

      Хм, това за външния вид на бордовете е вярно. Раздуват се много настрани и изглежда все едно са изпуснали. Но не бих казал че са слаби, аз не съм имал проблеми с тях никога.

      За аквапланинга, усещал съм, но толкова екстремно никога.

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за Bridgestone Dueler D694

        Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
        Хм, това за външния вид на бордовете е вярно. Раздуват се много настрани и изглежда все едно са изпуснали. Но не бих казал че са слаби, аз не съм имал проблеми с тях никога.

        За аквапланинга, усещал съм, но толкова екстремно никога.
        Това, за което говоря, не е аквапланинг. Той се случва, когато гумата заплува по локвата и изгуби контакт с асфалта. В моя случай си е удар, понеже в локвата се образува вълна пред гумата, за което по принцип причината е основно широчината на гумата, но пък съм карал и с по-широки от тези, но МТ, и ударът с тях не е бил толкова силен.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #19
          Re: Мнения за Bridgestone Dueler D694

          Да хвърля и аз едни 5ст.

          Гумите са прекрасни откъм поведение на пътя - сравнено с Grabber AT2 предават много добре информация до шофьора какво и къде се случва, по-тихи са и на вода са по-адекватни също (Grabber-a се удря доста по-леко във водата, но за сметка на това плува доста по-лесно). Cooper Discoverer ATR се справят още по-добре от D694 в тези ситуации. На сняг и плитка кал също се справят, но Grabber-a е по-добър в тези ситуации, но на път са по-шумни и информацията не идва през волана а през купето и слуха. На заледено или отъпкан сняг D694 е по-предвидима и се управлява по-лесно (да не забравяме, че това е всесезонна гума, така че пак е по-игриво от зимните гуми). От изброените тук автомобила е бил най-икономичен до сега с D694 и мисля, независимо от факта, че Cooper-a е с по-плитък грайфер...ами май че това е.

          Относно износването Cooper-а си запази поведението през времето за което ги ползвах. D694 на втората зима беше една идея по-зле от колкото първата в която ги ползвах (до 3-та не стигнах). Откъм грайфер всичките са били доста над законните и всичките изброени са били на не-повече от 2 години употреба от нови. На D694 имам около 30-35 х. км. на Discoverer-ите имах 15 или 20 х.км. за Grabber-ите имам последните 6-7 х.км.

          Причина да не ползвам D694 сега е товарният индес за моят размер и факта, че Grabber-a дойде на много добра цена.

          Относно здравина - гумата е направена изключително добре. Умее да се справя със зъбери всякакви без това да и навреди. Имал съм случаи в които не съм забелязвал сериозен камък, който иначе би срязал гума а D694 просто го обгърна и си продължи, все едно всичко е нормално. На гумаджията наблегнах да я прегледат и стана ясно, че не е имало никакви драми, балони и щети породени от това.

          *всичко това е на Toyota Hilux 2006 с LSD отзад с лека задница (нося обемни не тежки неща). Характерно за колата е че задницата играе а отпред е тежка та има хем недозавиване хем сериозно презавиване, при по-резки движения с педала на газта или волана.

          Дано е полезно на някой
          Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
          Един велосипед също.

          Коментар


          • #20
            От: Re: Мнения за Bridgestone Dueler D694

            Да допълня с моите наблюдения след още една година целогодишно каране и Х+ километри - 4-та зима - НЕ стават за утъпкан сняг , камо ли за лед - станаха много твърди. Грайфера - едва забележимо износване. Лятото и есента по разходки в гората съм минавал през сечища (пънове, неокастрени дървета, остатъци от косо отрязани млади дръвчета) , камънак и трошляк (макадам) - само едната гума има лек белег (повърхностно) от нараняване на борда - за мен са много здрави. Изобщо моето мнение - здрава, износоустойчива гума за СУХ офроуд и асфалт.
            Б. Бонев
            0осем88две6шест71три

            Коментар


            • #21
              От: Мнения за Bridgestone Dueler D694

              Акурата ми дойде заводски с такива гуми от щатите. Нищо не става от тях. Купих я чисто нова през м. Май 2008.Още през м. Юли ги подарих на един приятел както си бяха чисто нови.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #22
                От: Мнения за Bridgestone Dueler D694

                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                Акурата ми дойде заводски с такива гуми от щатите. Нищо не става от тях. Купих я чисто нова през м. Май 2008.Още през м. Юли ги подарих на един приятел както си бяха чисто нови.
                Щатските са Revo 2
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bs_duelerat_revo2owl_ci1_l.jpg
Прегледи:1
Размер:14.2 КБ
ID:5448327
                На пръв поглед разликата с 694 е незначителна
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bridgestone_D694_2.jpg
Прегледи:1
Размер:13.4 КБ
ID:5448328
                Но явно не е само външна, понеже в общи линии в Щатите отзивите за Рево-то са преобладаващо отрицателни, докато останалия свят приема D694 за не-лоша АТ гума.
                Знам, че за тебе АТ е съкратено от АнаТема, ама на някои хора са им такива нуждите
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения за Bridgestone Dueler D694

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  Акурата ми дойде заводски с такива гуми от щатите. Нищо не става от тях. Купих я чисто нова през м. Май 2008.Още през м. Юли ги подарих на един приятел както си бяха чисто нови.
                  и с какво ги замени? По-добро ли се оказа?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения за Bridgestone Dueler D694

                    Замених ги с летни през лятото и зимни през зимата. Ясно е че няма всесезонни гуми дори само за асфалт, камо ли за нещо повече. И ако все пак се подлъжеш да купиш такива то нито през зимата нито през лятото, нито на пътя и нито извън него ще имаш добри резултати. Разбира се трябва да имаш и някаква база за сравнение.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения за Bridgestone Dueler D694

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      Знам, че за тебе АТ е съкратено от АнаТема, ама на някои хора са им такива нуждите
                      Е... не е така баш. През зимния сезон си карам Вранглера със зимни АТ-та, но Акурата е чист паркетник, дори ламинатник и няма причина да не е с класически зимни гуми, защото мястото и не е извън пътя. Разбира се, че АТ-тата на Вранглера извън пътя са компромис, но пък големите бели стават при големи скорости и по шосетата, а няма как да ги заобиколя. Определено зимата АТ-то е правилния избор освен ако не живееш в гората и не се налага да се движиш по шосетата. А в гората... колкото-толкова

                      edit/

                      Опааааа. Моля, за извинение. Сега погледнах спесификацията и всъщност колата ми е пристигнала с този модел, който няма нищо общо с дикутирания в тази тема и наистина нищо не става от нея. Още един път sorry
                      Последно редактирано от elbgt; 29-01-13, 11:58.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения за Bridgestone Dueler D694

                        Значи, отдавна се каня да напиша и аз няколко думи за тези гуми.
                        Купих ги заради "имиджа" на марката и заради това, че бяха с пресен ДОТ.

                        Това са най-лошите гуми, които съм докосвал някога. Тези гуми не държат въобще на мокро, на магистралата с над 100 е равносилно на руска рулетка, а влизането в локва е последвано от рязки мятания наляво или надясно. Преди седмица на пътя между Бистрица и Железница, без дори да е мокро, просто беше влажно и студено, Жипа се пързаляше като на лед, само със задното предаване беше абсолютно невъзможно да карам без занасяне.
                        Тази гума е зле във всяко едно отношение, сравнявам я с коя да е обикновена гума за кола. Като ги сложих на Жипа, свалих някакви Ханкок, всесезонни, но със шарка като летни, на 4 години и 30% грайфер. Ми във всяко едно отношение държаха по-добре, на всякакъв терен. Едни зимни гуми на Мерцедеса ми, Yokohama W Drive, държат много повече на кал и мокра трева, за асвалт и сняг да не говорим.
                        Другото, което ме фрапира е, колко е твърда тази гума и каква вдървена возия има. Размерът, който е моя, е 255/70/16, като смених оригиналните 235/65/17 и си мислех, че ще "омекотя". Да ама не (на две атмосфери при това). Явно борда е много дебел, което за мен е минус.
                        Като единствено достойнство може да се каже твърдо, че на 20000 км за една година и каране определено с пернишки акценти, грайфера не е мръднал. Шум на практика отсъства.
                        С две думи - пластмасова, твърда и тежка гума, НЕ купувайте!
                        На кал и трева държи по-малко от обикновена зимна гума, а на мокро си е направо ОПАСНА!
                        Надявам се да съм бил полезен

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения за Bridgestone Dueler D694

                          Първоначално публикуван от bpavlov Преглед на мнение
                          Значи, отдавна се каня да напиша и аз няколко думи за тези гуми.
                          Купих ги заради "имиджа" на марката и заради това, че бяха с пресен ДОТ.

                          Това са най-лошите гуми, които съм докосвал някога. Тези гуми не държат въобще на мокро, на магистралата с над 100 е равносилно на руска рулетка, а влизането в локва е последвано от рязки мятания наляво или надясно. Преди седмица на пътя между Бистрица и Железница, без дори да е мокро, просто беше влажно и студено, Жипа се пързаляше като на лед, само със задното предаване беше абсолютно невъзможно да карам без занасяне.
                          Тази гума е зле във всяко едно отношение, сравнявам я с коя да е обикновена гума за кола. Като ги сложих на Жипа, свалих някакви Ханкок, всесезонни, но със шарка като летни, на 4 години и 30% грайфер. Ми във всяко едно отношение държаха по-добре, на всякакъв терен. Едни зимни гуми на Мерцедеса ми, Yokohama W Drive, държат много повече на кал и мокра трева, за асвалт и сняг да не говорим.
                          Другото, което ме фрапира е, колко е твърда тази гума и каква вдървена возия има. Размерът, който е моя, е 255/70/16, като смених оригиналните 235/65/17 и си мислех, че ще "омекотя". Да ама не (на две атмосфери при това). Явно борда е много дебел, което за мен е минус.
                          Като единствено достойнство може да се каже твърдо, че на 20000 км за една година и каране определено с пернишки акценти, грайфера не е мръднал. Шум на практика отсъства.
                          С две думи - пластмасова, твърда и тежка гума, НЕ купувайте!
                          На кал и трева държи по-малко от обикновена зимна гума, а на мокро си е направо ОПАСНА!
                          Надявам се да съм бил полезен
                          Здравейте. Аз мисля че ако се шофира рисково и с бърза скорост при мокър асфалт при пресен или отъпкан сняг абсолютно всякаква гума на света е опасна.От голямо значение за безопасноста по пътищата е спазването на дистанция и разумна скорост при опасни условия. Не мисля и че в Bridgestone Dueler пък толкова няма екип по контрол които оцени и да прецени дали да пусне една гума на пазара ако не са направили необходимите тестове за качеството на гумата при всякакви условия.
                          Имам въпросните гуми от година. До момента без никакви проблеми съм нагазвал и излизал без буксувания в кал и тиня 25 см горски черен път след седмица дъжд . На мокра трева по нагорнище , на плажна ивица с дълбок пясък . пробвал съм ги и на заснежена покривка в Румъния. Там където условията на пътя са провокативни, на бавна скорост и със съвсем нормални движения не мисля че някои ще има проблеми . Това е от мен до момента за 11000 км пробег с BRIDGESTONE DUELER A/T 694

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнения за Bridgestone Dueler D694

                            Първоначално публикуван от bpavlov Преглед на мнение
                            Значи, отдавна се каня да напиша и аз няколко думи за тези гуми.
                            Купих ги заради "имиджа" на марката и заради това, че бяха с пресен ДОТ.

                            Това са най-лошите гуми, които съм докосвал някога. Тези гуми не държат въобще на мокро, на магистралата с над 100 е равносилно на руска рулетка, а влизането в локва е последвано от рязки мятания наляво или надясно. Преди седмица на пътя между Бистрица и Железница, без дори да е мокро, просто беше влажно и студено, Жипа се пързаляше като на лед, само със задното предаване беше абсолютно невъзможно да карам без занасяне.
                            Тази гума е зле във всяко едно отношение, сравнявам я с коя да е обикновена гума за кола. Като ги сложих на Жипа, свалих някакви Ханкок, всесезонни, но със шарка като летни, на 4 години и 30% грайфер. Ми във всяко едно отношение държаха по-добре, на всякакъв терен. Едни зимни гуми на Мерцедеса ми, Yokohama W Drive, държат много повече на кал и мокра трева, за асвалт и сняг да не говорим.
                            Другото, което ме фрапира е, колко е твърда тази гума и каква вдървена возия има. Размерът, който е моя, е 255/70/16, като смених оригиналните 235/65/17 и си мислех, че ще "омекотя". Да ама не (на две атмосфери при това). Явно борда е много дебел, което за мен е минус.
                            Като единствено достойнство може да се каже твърдо, че на 20000 км за една година и каране определено с пернишки акценти, грайфера не е мръднал. Шум на практика отсъства.
                            С две думи - пластмасова, твърда и тежка гума, НЕ купувайте!
                            На кал и трева държи по-малко от обикновена зимна гума, а на мокро си е направо ОПАСНА!
                            Надявам се да съм бил полезен
                            Не мисля че си напълно обективен! Аз в момента съм с такива, като съм им навъртял над 20К, вкл. и 2 зими. Има си някои забележки - пързаля се зловещо на "лигаво" (когато току що е заваляло), но пък за аква ланнинга и това че са по-зле на трева и кал от обикновени зимни, въобще не съм съгласен! И важното за да е полезно едно мнение е да се сравняват сравними неща (АТ с АТ), а не по принцим да се изкаже някакво мнение...
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X