Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За заводските двигатели на Фронтера

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: За заводските двигатели на Фронтера

    C20NZ Фронтеров ДВГ. предназначен за английският пазар, има го в вариянт 3.2 и 2.0 За други версии не знам да има. Знам само че е модел предназначен за Англия.
    ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

    Коментар


    • #92
      От: За заводските двигатели на Фронтера

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      но не мога да намеря конкретно за разликите между C20NE и C20NZ.. Инак на външен вид е 1 към 1 с C20NE-то...
      c20nE - Mehrfacheinspritzung - 115PS
      c20nZ - Zentraleinspritzung - 100PS (моно) слага се само на първите Кадети Е и последните Аскони
      Three witches watch three Swatch watches.
      Which witch watch which Swatch watch?

      Коментар


      • #93
        От: За заводските двигатели на Фронтера

        Първоначално публикуван от georgi taskov Преглед на мнение
        ....C20NZ Фронтеров ДВГ. предназначен за английският пазар, има го в вариянт 3.2 и 2.0 За други версии не знам да има. Знам само че е модел предназначен за Англия.....
        Пак ти куца инфото .

        За домашно можеш да провериш какво означават буквичките C , N, E и т.н.

        Само ще отбележа , че посмъртно не можеш да намериш C20NE или NZ с обем 3.2 литра.
        Цифрата "20" означава обем 2 литра !
        ... и не случайно на два пъти ти писах : на ОФА се монтира двигател C20NE , а ти пускаш снимка с двигател на Омега .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #94
          От: За заводските двигатели на Фронтера

          Тоя Владо ша да излезне прав Идeнтификацията на 3.2 в Опел- Воксхол е 6VD1.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #95
            От: За заводските двигатели на Фронтера

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            на ОФА се монтира двигател C20NE , а ти пускаш снимка с двигател на Омега .
            Извинявай, каква е разлика между С20NE на Фронтера и С20NE на Омега?
            C20NE се монтира и на Омега, Вектра, Астра Ф, Фронтера, итн. Кодът на двигатела е същия на всички модели.
            Three witches watch three Swatch watches.
            Which witch watch which Swatch watch?

            Коментар


            • #96
              От: За заводските двигатели на Фронтера

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Тоя Владо ша да излезне прав Идeнтификацията на 3.2 в Опел- Воксхол е 6VD1.
              Ти па! Не думай ! Аз само налучквах
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #97
                От: За заводските двигатели на Фронтера

                имах предвид NZ само а не 20NZ че е 3.2
                Последно редактирано от georgi taskov; 29-10-13, 20:54.
                ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                Коментар


                • #98
                  От: За заводските двигатели на Фронтера

                  Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                  ....Извинявай, каква е разлика между С20NE на Фронтера и С20NE на Омега?
                  .....
                  Ми не знам . Питай Георги Тасков
                  Човекът показва снимка на C20NE на Омега , също така твърди , че го има в гаража и се кълне , че ангренажния ремък се опъва от водната помпа.
                  Аз имам C20NE на ОФА и твърдя , че ангренажния ремък се опъва от отделна ролка . И също пуснах снимки.

                  Ако и двамата сме прави , значи поне една разлика открихме
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #99
                    От: За заводските двигатели на Фронтера

                    Прав е човека, ево и моята Омега:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0700.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5531591

                    Значи, може да има и други разлики
                    Three witches watch three Swatch watches.
                    Which witch watch which Swatch watch?

                    Коментар


                    • От: За заводските двигатели на Фронтера

                      РОЛКАТА СЕ НАМИРА НА ВОДНАТА ПОМПА!!! САМАТА ВОДНА ПОМПА Е ЕКСЦЕНТРИК! И С НЕЯ СЕ РЕГУЛИРА /ОБТЯГА РЕМЪКА!!!!!
                      ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                      Коментар


                      • От: За заводските двигатели на Фронтера

                        Първоначално публикуван от georgi taskov Преглед на мнение
                        РОЛКАТА СЕ НАМИРА НА ВОДНАТА ПОМПА!!! САМАТА ВОДНА ПОМПА Е ЕКСЦЕНТРИК! И С НЕЯ СЕ РЕГУЛИРА /ОБТЯГА РЕМЪКА!!!!!

                        Колега, писането с главни букви се толерира като викане-крещене, имай го в предвид...

                        Поразучих още подробности за разликите на C20NE със и без обтяжна ролка, 1-во двигателите C20NE след 91 година почват да се произвеждат със обтяжна ролка, преди 91 година са без обтяжна ролка, за доказателство, моята Вектра беше произведена през 1989г. и беше без обтяжна ролка, също така на външен вид се различавали по капака на ангренажа в горния им край, ако е заоблен е без обтяжна ролка, ако не е заоблен е с обтяжна ролка, пак за доказателство вижте снимката на темата - пост 99 че е заоблена в горния край, инфото е от бившия ми форум опел клуб България, това е което успях да науча относно разликите им, а колкото до въпроса дали е от фронтера или от омега, вектра, калибра, разликата е най-забележима с просто око при наличието на по-голям картер, монтиран на фронтера - C20NE, това е в общи линии.
                        Последно редактирано от Еделвайс; 31-10-13, 20:11. Причина: пояснение

                        Коментар


                        • От: За заводските двигатели на Фронтера

                          Значи първо да се извиня на всички колеги с които спорих за тая пуста ролка . Оказа се че наистина ролка съществува! Понеже съм си инат, и се хванах няколкло дена да обикалям из всичките пловдивски магазини за авточасти, дето видех марката ОРЕЛ влизах и питах за ролка......! И ...... В Няколко магазина ми казах същото дето и аз си знам но, се оказа че "търговците" на части просто им е по изгодно да продадт ролка в комплект с водната помпа. Но имаше и съвестни такива. Повечето ми излизаха с оправданието че по каталог не им излизала, ама се оказа че им излиза!! Явно за съжаление в България все още търговците са на принципа!! Защо да ти продам само това което ти трябва!! След като мога да ти дам и това което не ти трябва!!
                          ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                          Коментар


                          • От: За заводските двигатели на Фронтера

                            Здравейте на всички,
                            имам питане относно този ДВГ-2,8тди на Фронтера, Ангренажа с ремък или верига е?
                            От 3-4 дни търся да намеря нещо по темата, но освен че е много здрав и надежден друго не виждам.
                            А ако някой може да каже като разход как е(за дълга база), ще бъда много благодарен.

                            Коментар


                            • От: За заводските двигатели на Фронтера

                              И аз като начинаещ да питам.2.2 16 в,или Х22ХЕ е кода по опел.Дали поне е по икономичен ,то ясно ,че екотек мотор има апетит към маслата ,но това се лекува.
                              Въобще някои ако карат такъв ,какво би ми препоръчал да гледам,внимавам и т.н.
                              РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                              0895шест29410 .

                              Коментар


                              • От: За заводските двигатели на Фронтера

                                Много хора карат. Гледай каквото се гледа на всички мотори. Моя например не пипа грам масло повече от нормалното.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X