Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За заводските двигатели на Фронтера

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: За заводските двигатели на Фронтера

    За тези, които питам какво значи DTL? Ами нищо не значи! Какво значи на C20NE NE-to? или DTH и т.н. А и да значи нещо то е за някаква класификация. Поне аз така мисля. А иначе относно поста на Вещер - наистина 2.4 е 125 к.с., а не 136.

    Коментар


    • #32
      До: За заводските двигатели на Фронтера

      Първоначално публикуван от texudo Преглед на мнение
      Искам да добавя нещо , за предстоящите собственици на ОФА КБ-2,0
      Когато купувате ангренажен ремък за мотора C20NE , има вероятност търговците , да ви кажат ,че има ролка! Е да ама ролка няма и ако взете ремък, на който да отговаря със ролка, ремъка няма да е същия , а въпросната ролка си остава за спомен. При мен така се случи и то не от един магазин! Всъшност за да обиколя няколко магазина повода беше цената на ролката, която варираше от 40 до 80 лв. Търговците бяха убедени ,че е с ролка ,защото така им излизало на компа и аз се чудех кво става дали щото е напречно този мотор,дали щото е с виско муфа , после при смяната се оказа,че няма ролка и т.н. Това е което исках да споделя, извинявам се ако не е а тук поста ми.
      успех
      Недей писа фантасмагории!
      Моторът е надлъжно и има ролка!
      Самонатягаща ангренажния ремък,в долната част на ремъка/под водната помпа/-до шайбата на коляновия вал.Видях я с очите си,като правих ремонт на мотора.Пиша за C20NE-двулитровият ДВГ на Фронтера КБ.

      Коментар


      • #33
        До: За заводските двигатели на Фронтера

        Първоначално публикуван от texudo Преглед на мнение
        Искам да добавя нещо , за предстоящите собственици на ОФА КБ-2,0
        Когато купувате ангренажен ремък за мотора C20NE , има вероятност търговците , да ви кажат ,че има ролка! Е да ама ролка няма и ако взете ремък, на който да отговаря със ролка, ремъка няма да е същия , а въпросната ролка си остава за спомен. При мен така се случи и то не от един магазин! Всъшност за да обиколя няколко магазина повода беше цената на ролката, която варираше от 40 до 80 лв. Търговците бяха убедени ,че е с ролка ,защото така им излизало на компа и аз се чудех кво става дали щото е напречно този мотор,дали щото е с виско муфа , после при смяната се оказа,че няма ролка и т.н. Това е което исках да споделя, извинявам се ако не е а тук поста ми.
        успех
        Какво точно имаш предвид под ролка? С20NE има ролка, както ясно ти е написал Maxx. Да не мислиш нещо друго за ролка? Макар, че май на по старите мотори ремъка се опъва от водната помпа и може и да няма ролка. Да не би двигателя да ти само 20NE. То въобще има ли фронтери с такъв двигател. На моя С20NE аз лично съм сменял два пъти ролката на ангренажния ремък и такава има.

        Коментар


        • #34
          До: За заводските двигатели на Фронтера

          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
          Какво точно имаш предвид под ролка? С20NE има ролка, както ясно ти е написал Maxx. Да не мислиш нещо друго за ролка? Макар, че май на по старите мотори ремъка се опъва от водната помпа и може и да няма ролка. Да не би двигателя да ти само 20NE. То въобще има ли фронтери с такъв двигател. На моя С20NE аз лично съм сменял два пъти ролката на ангренажния ремък и такава има.
          20NE не се монтира във Фронтера.Моята ролка е австралийска и още карам с нея/Холден Фронтера-глобализъм,няма майтап/.
          п.п.-Не ми спестявайте едното "x" от ника,че се комплексирам от дължината му...
          На сериозно-имаме отскоро участник "Маxx".

          Коментар


          • #35
            До: За заводските двигатели на Фронтера

            Поправям се и се извинявам Maxxx
            Почвам да се замислям да не са монтирали 1.6 или 1.8 моноинжекция на тази фронтерка. Сериозно говоря.

            Коментар


            • #36
              До: За заводските двигатели на Фронтера

              Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
              Поправям се и се извинявам Maxxx
              Почвам да се замислям да не са монтирали 1.6 или 1.8 моноинжекция на тази фронтерка. Сериозно говоря.
              Два тона кочина с горните моторетки,трябва да я продават с репатратор-забрави...че и напречно сърце.
              Колегата се е омотал или е слушал приказки от 1001 сервиз...

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                Недей писа фантасмагории!
                Моторът е надлъжно и има ролка!
                Самонатягаща ангренажния ремък,в долната част на ремъка/под водната помпа/-до шайбата на коляновия вал.Видях я с очите си,като правих ремонт на мотора.Пиша за C20NE-двулитровият ДВГ на Фронтера КБ.
                Именно за този мотор и аз говоря, само дето изядох една сричка,имах предвид, че не е напречно. Значи какъв е случая при мен като оставих джипката за смяна на ремъка и си тръгнах да върша друга работа момчето дето го обслужваше ми се обади и ми каза следното:
                Този ремък е по-дълаг, няма никаква ролка, било то паразитна или обтягаща! И аз в шах , също ми каза: " ще ти взема един нормален ремък 16 лв струва и ще го монтирам" и ще ти прибера ролката в жабката". Добре ама след твоя пост аз го наврях на кучето в..... а момчето ми е съученик, няма да ме излъже. И сега се чудя къв е случая, дали това чуди си работи без ролка, иначе дори като погледнеш капака дето е на ремъка се вижда ,че има място за ролка,отляво на водната помпа малко над шайбата на коляновия вал . Само да ми оправят елекритката и свалям капака да видя.
                -----------------------------
                Потвърждавам няма ролка!
                Последно редактирано от maxxx; 26-08-09, 09:49.

                Коментар


                • #38
                  До: За заводските двигатели на Фронтера

                  Гледай, гледай! Че като нищо някой "умник" може да е спестил 20-30 лева и да е сложил ремък от Тико ...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    До: За заводските двигатели на Фронтера

                    Първоначално публикуван от slav_iliev Преглед на мнение
                    За тези, които питам какво значи DTL? Ами нищо не значи! Какво значи на C20NE NE-to? или DTH и т.н. А и да значи нещо то е за някаква класификация. Поне аз така мисля. А иначе относно поста на Вещер - наистина 2.4 е 125 к.с., а не 136.
                    Напротив всяка буква значи нещо , за въпросното DTH и DTL
                    D - Diesel
                    T - Turbo
                    L - Low power
                    H - High power
                    Съответно 115 к.с. или 125к.с. Фронтера 125 к.с. не съм виждал ,но може и да има.

                    Коментар


                    • #40
                      До: За заводските двигатели на Фронтера

                      Да питами аз. От два дена заглеждам една Фронтреа, и се просто забравих да погледна какъв е двигателя
                      Можете ли по снимката дя ми кажете?
                      Прикачени файлове
                      Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

                      Коментар


                      • #41
                        До: За заводските двигатели на Фронтера

                        Първоначално публикуван от kamcho Преглед на мнение
                        Да питами аз. От два дена заглеждам една Фронтреа, и се просто забравих да погледна какъв е двигателя
                        Можете ли по снимката дя ми кажете?
                        Междинката-X20SE,купето трябва да е на "А" серията,но с пружини отзад,вместо с ресьори.От края на '95 накъде,до '97 година.
                        https://forum.offroad-bulgaria.com/s...ad.php?t=66317
                        Сравни снимката с тези на колегата,неговия джип е като описанието горе.
                        Последно редактирано от maxxx; 31-08-09, 18:49. Причина: сгрешена сигнатура

                        Коментар


                        • #42
                          До: За заводските двигатели на Фронтера

                          Първоначално публикуван от kamcho Преглед на мнение
                          Да питами аз. От два дена заглеждам една Фронтреа, и се просто забравих да погледна какъв е двигателя
                          Можете ли по снимката дя ми кажете?
                          Прилича на двигателя на моята Фронтера. X20SE 96г. И аз събирам още информация и по-точно за разликите от базовия модел.
                          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                          Коментар


                          • #43
                            До: За заводските двигатели на Фронтера

                            А колко разновидности има на скоростни те кутии монтирани Опел Фронтера
                            Георги Владимиров

                            Land Rover ‎Discovery 1 v8 3.5

                            Коментар


                            • #44
                              До: За заводските двигатели на Фронтера

                              Първоначално публикуван от suravia Преглед на мнение
                              А колко разновидности има на скоростни те кутии монтирани Опел Фронтера
                              Мисля, че са 2 разновидности "MSG" и "MSU" ако не се лъжа май така бяха символите. при единия вариянт скорости и раздадка са в един корпус и с общо мазане, а при другия са отделно.
                              0877 83 30 90 - Жоро

                              Коментар


                              • #45
                                До: За заводските двигатели на Фронтера

                                Първоначално публикуван от stanlypld Преглед на мнение
                                Мисля, че са 2 разновидности "MSG" и "MSU" ако не се лъжа май така бяха символите. при единия вариянт скорости и раздадка са в един корпус и с общо мазане, а при другия са отделно.
                                А дали могат да се заменят една със друга защото се оказва, че тази със отделната раздатка е със по-бавни бавни от другата!!!
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X