Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум при включен преден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум при включен преден мост

    Появава се когато го включа "било то бързи или бавни" и незнам от какво е.Казаха ми че някаква шпилка се е разбила или някакъв лагер но не съм сигурен.Притеснявам се да не стигне до смяна на разнатъчната кутия за това ако можете ми кажете как да го оправа и какъв е проблема.

  • #2
    До: шум при включен педен мост

    Първоначално публикуван от fanfanetko Преглед на мнение
    Появава се когато го включа "било то бързи или бавни" и незнам от какво е.Казаха ми че някаква шпилка се е разбила или някакъв лагер но не съм сигурен.Притеснявам се да не стигне до смяна на разнатъчната кутия за това ако можете ми кажете как да го оправа и какъв е проблема.
    Извинявам се че нахълтвам така в темата,но за каква шпилка говориш,че не ми стана много ясно.Същото чукане или по-точно прещракване го има и при мен,но само при почти пълен ляв или десен завой.Също така от прочетеното във форума съм почти сигурен,че не е от каретата или хъбовете(защото съм с капачки).Съмнявам се в предния диф или още по-лошия вариант-разтегната верига на раздатката...
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

    Коментар


    • #3
      До: шум при включен педен мост

      Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
      Извинявам се че нахълтвам така в темата,но за каква шпилка говориш,че не ми стана много ясно.Същото чукане или по-точно прещракване го има и при мен,но само при почти пълен ляв или десен завой.Също така от прочетеното във форума съм почти сигурен,че не е от каретата или хъбовете(защото съм с капачки).Съмнявам се в предния диф или още по-лошия вариант-разтегната верига на раздатката...
      Ако щрака в завой на 4H или 4L ,това е от предни карета. Предишната ми витара беше така. Рециклирах ги и утихна.
      NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

      Коментар


      • #4
        До: шум при включен педен мост

        Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
        Ако щрака в завой на 4H или 4L ,това е от предни карета. Предишната ми витара беше така. Рециклирах ги и утихна.
        Съгласен съм със теб,но при мен прещракването(а не постоянно щракане),се чува при отпускане на газта и точно това ме учудва,че при пълна форца не прещраква,а след като отпусна газта.И прещракването е толкова злобно,че имам чувството че нещо се "троши" отдолу или по-точно ,като прескачане на зъб,ама незнам от какво...Преди да се примиря,че е веригата на раздатката,"ДАЛИ" това прещракване не е възможно от евентуално оронени шлици на дясната капачка(това дето изпълнява ролята на "хъб"при мен),понеже някъде от там се чува,като отворя левия прозорец...пък и лявата "капачка" съм я свалял,когато проверявах с "какви хъбове съм".Та от тогава имам спомени, че шлиците са някакси "плитки" и ненадеждни(така ми се видяха на мен де....)Възможно ли е така да "прещраква" вътрешно каре....Оох! Толкова много въпроси зададох,че почти сам си отговорих...ПОМАГАЙТЕ!!!
        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

        Коментар


        • #5
          До: шум при включен педен мост

          fanfanetko здравей имах същия проблем оказа се че е от каретата.
          [CENTER][B]Да ме опази [COLOR=Red]Г[COLOR=Black]оспод [/COLOR][/COLOR]от[COLOR=Red] П[COLOR=Black]риятелите[/COLOR] [/COLOR] ми, а от [COLOR=Red]В[/COLOR]раго[/B][B]вете си сам ще се пазя.[/B][/CENTER]

          Коментар


          • #6
            До: шум при включен педен мост

            При мен същите шумове.Смених каретата на кардана и всичко е наред.(daihatso feroza автоматични хьбове)

            Коментар


            • #7
              До: шум при включен педен мост

              Първоначално публикуван от djembi1 Преглед на мнение
              При мен същите шумове.Смених каретата на кардана и всичко е наред.(daihatso feroza автоматични хьбове)
              Здравейте отново,благодаря на всички за изказаните мнения ,но за сега не намирам решение на моя проблем...Явно на никой досега не му се е случвало подобно нещо...,и дано на никого да не се случва!!! " djembi1",при теб прещракване като при мен ли беше,или леко почукване при боравене със съединителя(превключване). Между другото,забравих да представя "джипката":"SUZUKI" GRAND VITARA-98g.J20A-128k.c. и съм от Кюстендил....
              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

              Коментар


              • #8
                До: шум при включен педен мост

                При мен се получи нещо подобно.Шума се чуваше като включване и изключване на запчатка.След като развъртях гумите предни -задни се оправи.Видимо бяха еднакви с много малка разлика.

                Коментар


                • #9
                  До: шум при включен педен мост

                  Първоначално публикуван от Dimitar Преглед на мнение
                  При мен се получи нещо подобно.Шума се чуваше като включване и изключване на запчатка.След като развъртях гумите предни -задни се оправи.Видимо бяха еднакви с много малка разлика.
                  Dimitar,след като прочетох написаното от теб,проверих гумите(йокохама-геоландър-А/Т-2),установих,че предна дясна гума има около 3мм по-малък грайфер от другите три.Във вторник ще сменя предните със задните гуми,но дали ще има ефект?,дори и задна да я сложа,пак ще има разлика в оборотите на колелата при 4х4...Незнам, дали не е най-добре,да сложа гумите от един приятел,неговите ми се виждат еднакви и четирите... КОЛЕГИ,ако някой има други предположения за решаване на проблема,моля да ги сподели.Така ми се иска да не е веригата....!?!
                  SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                  Коментар


                  • #10
                    До: Шум при включен преден мост

                    И аз останах учуден,но факт.При положение,че предавателното число при 4х4 е 50на50.
                    И не забравяй еднакво напомпени!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Шум при включен преден мост

                      Щом само едната ти е различна(и то с 3мм) не е от гумите.
                      Виж ако и двете бяха различни...
                      Аз залагам на карета
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        До: Шум при включен преден мост

                        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                        Щом само едната ти е различна(и то с 3мм) не е от гумите.
                        Виж ако и двете бяха различни...
                        Аз залагам на карета
                        Значи,днес следобяд като се прибирах от планината на 4х4 по асфалтов път със сняг и лед и на места чист(например:1 или 2 гуми са на сухо,а другите на сняг и лед),на 2-3 предавка,ПРЕЩРАКВАНЕТО се усети и на прав волан(при положение,че спускам на скорост и без газ).Дали е възможно каретата да прещракват,при това положение и то от време на време...Не съм отварял още дясната капачка("хъб"),да проверя шлиците и,но и това ще го направя във вторник,пък след това...."пак ще пиша".
                        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                        Коментар


                        • #13
                          До: Шум при включен преден мост

                          Здравейте,отново съм Аз.След като извърших редица упражнения за отстраняване на прословутото "прещракване" в предния мост на ВИТАРАТА ми,(проверих шлиците на "капачките",сменях гумите,каретата все още ги изключвам от играта),проблема си остава....М/у другото установих,че м/у тампоните на биалетките и носача има луфт 4-5мм и отгоре и от долу(тампоните са се скапали).Възможно ли е от това да се получи "прещракване",нещо като изместване в предния мост,при отпускане на газта в завой на 4х4....
                          SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                          Коментар


                          • #14
                            До: Шум при включен преден мост

                            може можеее,а може и да не може..качи я на подемника,напъни с една щанга при навит волан и ще си каже....
                            куче или вълк?
                            в клетка ,или свободен?
                            въпрос на личен избор.
                            Вихрен Илиев
                            0888249888
                            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Шум при включен преден мост

                              Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
                              може можеее,а може и да не може..качи я на подемника,напъни с една щанга при навит волан и ще си каже....
                              Биалетките ,че ще ги сменям ще ги сменям,но днес на канала като огледах всички тампони,ми направи впечатление,че двата тампона отстрани на гредите дето държът предния диф,са много меки(като размърдам дифа нагоре-надолу тампоните дават отклонение 1-2см).Та искам да попитам,дали това отклонение е нормално или двата тампона са заминали(понеже този от долу на напречната греда не помръдва).Опитвам се и тях да ги обвиня за това прещракване наподобяващо нещо като изместване на предния мост....заедно със биалетките...Веригата на раздатката я оставям за десерт....
                              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X