Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум при включен преден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Шум при включен преден мост

    Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
    Благодаря ти Йосифе,че ми обърна внимание,щото покрай тази среща на SUZUKI в Копривщица,май никой не чете другите теми....Благодаря ти,че ми спести разправиите с шайбите(материал,стругар и т.н.) Значи...след всички експерименти които извърших покрай това "прещракване",проблема остава да е в предния диф...Йосифе,тъй като ми даде зелена светлина за въпроси към теб,искам да те попитам:Имаш ли на представа как става зацепването на предния диф при мен и какво може да се повреди в този включвател,че при натоварване да прещраква(изключва,изпуска)? От по-горните постове сигурно си разбрал,че на мойта VITARA пр. диф се включва чрез електро-пневматична помпа,която въздейства в/у някакъв включвател вътре в дифа(и явно той изпуска ...).Тука в Кюстендил никой не е чувал за такъв диф...VITARATA е 98г.,същите има и с "обикновен" диф(като старите),на мойта защо са сложили такъв?-да им се чуди човек...Помагайте!!!
    Ако проблема се окаже в предния диф,не се ебавай да го ремонтираш.Слагай обикновен от старата Витара.Не забравяй да паснат предаватерните числа.Ако някой ти иска много пари обади се,ще намерим.0887626660
    [url]www.4x4varna.com[/url]

    Коментар


    • #32
      До: Шум при включен преден мост

      и моите биалетки се чуват от тях трака

      Коментар


      • #33
        До: Шум при включен преден мост

        Първоначално публикуван от jeephuligan Преглед на мнение
        и моите биалетки се чуват от тях трака
        Не е от биалетките,не е и от всичко друго изброено от мен в предишните постове...Извинявам се,че не съм писал за решението на проблема,понеже бях малко сърдит на някои от компетентните в този форум,даже си мислех,че отговарят избирателно(само на свои хора),но както и да е вече ми мина...! Искам да Благодаря, на малкото колеги,които все пак се опитаха да помогнат за решаването на проблема,и особенно на Йосиф от Варна, който по телефона ми даде много ценен жокер...! И..така...,прословутото "прещракване" се оказа от прословутия "пневматичен включвател в предния диф".След като беше отремонтиран(побългарен),вече работи безупречно 5-месеца..!?! Тъй като поста стана мн.-дълъг,ако някой има същия проблем(а, ще има и все повече,понеже това се оказа фабричен дефект на модел-9,мога да обясня по-подробно ....
        SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

        Коментар


        • #34
          До: Шум при включен преден мост

          Уважаеми vadoiv, с облекчение прочетох това което сте установили защото аз съм собственик на същия модел Витарка 2000кубика първа регистрация 1999г. и скоро разбрах, че имам същия проблем като Вас. При включено 4 по 4 при натоварване предното изключва. Като дам един метър назад и пак тръгна напред предното включва но като се натовари отново изключва. Моля Ви да ме светнете какво трябва да направя.

          Коментар


          • #35
            До: Шум при включен преден мост

            Значи идеята ми е първо да си намеря манометър който да е до 1 ат. и да се опитам да проверя какво налягане прави електрическата помпа. Ако всичко е наред да се проверят дали не изпускат свързващите маркучета и накрая не дай си боже отваряне на преден диференциал и каквото сабя покаже....

            Коментар


            • #36
              До: Шум при включен преден мост

              Здрасти Колега, малко късно видях темата,но ще се опитам да помогна!! Не си написал от къде си,но твоят "човек" е Ясен.Сервиза му се намира в София,на ъгъла на околовръстното и разклона за с.Бистрица. Телефона му е 0885283177. Прецаканият "включвател" се заварява,след което трябва да си купиш ръчни хъбове....Успех!!!
              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

              Коментар


              • #37
                До: Шум при включен преден мост

                Благодаря за инфото но аз съм от Търговище и София ми идва малко далеч и така до колкото разбирам трябва да се разглоби предния диференциал и там където се намира устройството което трябва да се включва с пневматиката се прави заварка и т. н.

                Коментар


                • #38
                  До: Шум при включен преден мост

                  Точно така....и след като се завари(дано се светнеш кое точно трябва да се завари),дифа ти става постоянно зацепен,като обикновен, и трябва да сложиш хъбове(ръчни или автоматични),иначе ще ти върти постоянно,понеже предполагам,че и ти си с капачки както бях и аз.
                  SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                  Коментар


                  • #39
                    От: Шум при включен преден мост

                    И при мен пращи и пука много странно чак ме хваща страх да я карам на двойно, по това което чета оплакванията при мен са същите и не ми се мисли в какви филми ще се вкарвам тепърва. Другата седмица тръгвам по майстори. При мен обаче има скъсан маншон на лявото каре и се моля това да е проблема защото си мисля че така ще ми излезе най-евтино. Витарката ми е 99" J20A дълга база и е с автоматични хъбове.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Шум при включен преден мост

                      колеги здравейте искам да споделя моят проблем, имам проблем като включа хъбовете и сам на задно отпред почва да вие нещо,а като включа и предния мост започва да запъва и не иска да върви. джипчето е сузуки витара 1.6 1997 година

                      Коментар


                      • #41
                        От: Шум при включен преден мост

                        Първоначално публикуван от krumcho_89 Преглед на мнение
                        колеги здравейте искам да споделя моят проблем, имам проблем като включа хъбовете и сам на задно отпред почва да вие нещо,а като включа и предния мост започва да запъва и не иска да върви. джипчето е сузуки витара 1.6 1997 година
                        Виенето при включени хъбове може да е от заминали лагери или изядени корона и пиньон , а запъването е в следствие на различни предавателни числа на двата моста. Най-вероятно е чупен предния диф и след това е качен различен. С какви скорости ти е Витарата.
                        0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                        Коментар


                        • #42
                          От: Шум при включен преден мост

                          Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                          Виенето при включени хъбове може да е от заминали лагери или изядени корона и пиньон , а запъването е в следствие на различни предавателни числа на двата моста. Най-вероятно е чупен предния диф и след това е качен различен. С какви скорости ти е Витарата.
                          С рачни скорости значи онзи ден един витараджия ми каза да дигна предното и задното колело и да бележа гумите и да запозна да вартя задна и да гледам предната на 3 оборота трябвало да се савпаднат ама при мен на 4 се савпадат. А кой лагери може да се отишли

                          Коментар


                          • #43
                            От: Шум при включен преден мост

                            Първоначално публикуван от krumcho_89 Преглед на мнение
                            С рачни скорости значи онзи ден един витараджия ми каза да дигна предното и задното колело и да бележа гумите и да запозна да вартя задна и да гледам предната на 3 оборота трябвало да се савпаднат ама при мен на 4 се савпадат. А кой лагери може да се отишли
                            Добре ти е казал да провериш , но трябва да ти съвпадат на всеки един оборот точно. Раздатката е с верига и е 50/50 , при еднакви дифове гумите се въртят еднакво. Търси си преден диф 8/41.
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • #44
                              От: Шум при включен преден мост

                              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                              Добре ти е казал да провериш , но трябва да ти съвпадат на всеки един оборот точно. Раздатката е с верига и е 50/50 , при еднакви дифове гумите се въртят еднакво. Търси си преден диф 8/41.
                              колега значи снощи свалих прения кардан и дигнах задните гуми и само на задно и го няма това виене и предния дефренцял си въртеше добре след това го закачих и изкарах витарката на вън да е пробвам и виенето изчезна ама след 5 6 километра пак се поеви забелязах че на завой изчезва. След това спрях изключих единия хъб и спря да вие. също така имам и още един проблем като е на 4x4 и изключа предното продължава да работи и от веднъж изключва. и си мисля че този проблем ще излезе раздадка

                              Коментар


                              • #45
                                От: Шум при включен преден мост

                                Първоначално публикуван от krumcho_89 Преглед на мнение
                                колега значи снощи свалих прения кардан и дигнах задните гуми и само на задно и го няма това виене и предния дефренцял си въртеше добре след това го закачих и изкарах витарката на вън да е пробвам и виенето изчезна ама след 5 6 километра пак се поеви забелязах че на завой изчезва. След това спрях изключих единия хъб и спря да вие. също така имам и още един проблем като е на 4x4 и изключа предното продължава да работи и от веднъж изключва. и си мисля че този проблем ще излезе раздадка
                                Има логика , ама от къде идва натоварването в раздатката ? От различен диаметър на гумите и от различни дифове !!! Като махаш единия кардан елиминираш раздатката и може да караш даже и без диф. Ако не си оправиш дифа , ще се наложи да правиш , сменяш и раздатка. На сняг , лед или в гората ще го усещаш по малко. Сцеплението е по малко. Пробвай на сух асвалт , включи на бавни и опитай да караш на право 20-на метра. Ако върви много трудно и се надига колата и имаш чувството , че иска да ,"крачи" имаш 100 % разлика в дифовете. Като изключиш на задно може да дадеш и малко на заден за да освободиш напрежението в раздатката. П.С. От къде си.
                                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X