Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варианти за отопление на Land Rover Defender

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Варианти за отопление на Land Rover 90

    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
    А какво сваляхте от таблото? На моя парното е изцяло от външната страна. Парното ми няма степени и работи само на една степен - изведена с външно ключе. Лостчето отваря и затваря някаква клапа, но не зная за какво. Днес поръчах нов механизъм и ще съм благодарен за всякаква информация касаеща демонтажа и монтажа му.
    Наложи се да отваряме таблото,тъй като,при демонтажа на парното откачихме жилото задвижващо въпросната клапа.Даи информация,от къде си поръчал този механизъм и колко струва.

    Коментар


    • #32
      До: Варианти за отопление на Land Rover 90

      Извинявай "Крис", ама вчера не съм ти видял въпроса
      Както съм писал сваля се само външния "ОиВ" блок (парно и вентилатор) На пъвата снимка долу в ляво се вижда болтчето и държачката на жилото за клапата външен/вътрешен въздух. Когато лоста отдясно на арматурното табло е най-горе (на "О") тогава клапата е затворила притока на външен въздух.(т.е. на сн. 1. няма да виждаш радиатора, а клапата, която сега лежи долу) Когато започнеш да движиш лостчето надолу клапата се отваря (така както е снимана, така е и на колата, върти се напред и надолу за да отвори).Най-накрая клапата е отворена докрай и тогава сработва ключето с двете позиции на вентилатора (бърза и бавна). Другото жило е върху блока ОиВ (пада се зад цигарената кутия)и управлява вертикална клапа която пуска въздуха през обходен канал (студено, на сн.1. дупката в дясно от радиатора) или през радиатора (топло) Това жило се управлява от плъзгача в ляво на арматурното табло (топло/студено). Плъзгачите се свалят като първо се развият болтовете на арматурното табло (два отгоре в двата края и два отдолу) и то се дръпне към шофьора със "све" прибори и лампи, после всеки плъзгач е хванат с два болта хоризонтално за едни силно чупливи пластмаси (най-вече тях търси "Вик" Ако имаш въпроси звънкай че стана дълго писанието.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #33
        До: Варианти за отопление на Land Rover 90

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        По молба на колегата viknrg пускам и снимките от ремонта

        П.П. Ако някой с повечко знания от мен смали формата на снимките ще черпя кутия "лимонови резанки"



        И аз ще черпя с един кашон "лимонови резанки" ако всички който правят някакъв ремонт допълват обясненията със снимков материал.
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #34
          До: Варианти за отопление на Land Rover 90

          Първоначално публикуван от viknrg Преглед на мнение
          Наложи се да отваряме таблото,тъй като,при демонтажа на парното откачихме жилото задвижващо въпросната клапа.Даи информация,от къде си поръчал този механизъм и колко струва.
          Заповядай! http://www.lrseries.com/shop/product...utp1125&page=1

          Дядо Владо, благодаря! Поизясни ми се. Като стигнем до него и има неясни неща, пак ще питам. Още веднъж - благодаря!
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • #35
            От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            От прегледа на темата, а и в други теми не намерих някой да се похвали, че е отоплил Дефендер. Аз имам Дефендер 90 и се чудя как да го стопля. На първо четене съм му сложил допълнителна ел. помпа преди радиатора на парното и това подобри нещата, но не достатъчно. Изолирал съм тавана и други части с Депрон 6мм.
            Някаква идея или препратка към тема където е обяснено как, с какво и т.н. се отоплява Дефендер, освен с грейка и топли обувки. Предварително благодаря.

            Коментар


            • #36
              От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Дърпаш акумулатора в задната част на сандъка. Изрязваш дупка в ламарината зад глезените. Взимаш радиатор от парно 1 брой (някакво). Правиш му кожух и слагаш 2 бр. 12V вентилатори като на компа, ама по-големи. Маркучи. Готово. Като ти стопли долу копитата, другото не е важно.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #37
                От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                Има и друг вариант. Аз работя също по този въпрос ,ако имам врме утре ще ти снимам какви съм ги творил на моя.
                Георги 00356/ 77777016 Малта
                Lаnd Rover 110 /Series II‎

                Коментар


                • #38
                  От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Дърпаш акумулатора в задната част на сандъка. Изрязваш дупка в ламарината зад глезените. Взимаш радиатор от парно 1 брой (някакво). Правиш му кожух и слагаш 2 бр. 12V вентилатори като на компа, ама по-големи. Маркучи. Готово. Като ти стопли долу копитата, другото не е важно.
                  Брях,като те слушам и направо се стоплих.А може ли като си взема Дефендъра от теб да ми топли копитцата?
                  Жоро,ще чакаме да видим и твоя вариант,че в моя наистина много студено.Ама моя духа от всякъде,затова първо ще опитам да го уплътня.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                    Здравейте колеги.Незнам дали е нормално като гледам всички се оплаквате от парното,мойто е оргинално и духа доста прелично топло.След стартиране на мотора за много кратко време достига работна температура и парното духа топло и на копитцата и на стаклото.Температурата вътре в доста голямото купе е прелична за каране по анцунг при полужение,че навън е доста под нулата.
                    тел.0878908334-ИВО:roll:

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                      Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                      Брях,като те слушам и направо се стоплих.А може ли като си взема Дефендъра от теб да ми топли копитцата?
                      Жоро,ще чакаме да видим и твоя вариант,че в моя наистина много студено.Ама моя духа от всякъде,затова първо ще опитам да го уплътня.
                      Ши уплътниш дядовия. Тоз модел са така. Пък и докато стане ще е лято. Вероятно.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                        Първоначално публикуван от Ивайло Христов Преглед на мнение
                        Здравейте колеги.Незнам дали е нормално като гледам всички се оплаквате от парното,мойто е оргинално и духа доста прелично топло.След стартиране на мотора за много кратко време достига работна температура и парното духа топло и на копитцата и на стаклото.Температурата вътре в доста голямото купе е прелична за каране по анцунг при полужение,че навън е доста под нулата.
                        Ако Дефендера ти е последния модел, без люковете под стъклата, може и да нямаш проблеми. А ако си младеж, може и по потник, ако има подгряващ екеземпляр на съседната седалка.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                          Не духа от желюзите, а от дъгата на вратата. Поне при мен. Бе и от други дупки разни, ама все няма време за туних.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Оспамихме темата и вече трябва да се казва "Откъде ми духа Дефендъра и как да го уплътня и отопля?"Има тема за парното на Дискавъри,ама двете купета нямат нищо общо.Обаче Петракиев бди и сигурно ще се погрижи да ни събере писаниците в отделна тема,белким някой се появи с решение.
                            Моя духа от вратите,не от жалузите.Тедо,твоя бая стегнат изглежда,ама ако и той не може да се уплътни,случая май е безнадежден.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Първоначално публикуван от stoianovm Преглед на мнение
                              Оспамихме темата и вече трябва да се казва "Откъде ми духа Дефендъра и как да го уплътня и отопля?"Има тема за парното на Дискавъри,ама двете купета нямат нищо общо.Обаче Петракиев бди и сигурно ще се погрижи да ни събере писаниците в отделна тема,белким някой се появи с решение.
                              Моя духа от вратите,не от жалузите.Тедо,твоя бая стегнат изглежда,ама ако и той не може да се уплътни,случая май е безнадежден.
                              Не съм казал никъде, че не е уплътнен. Има двойни гумени уплътнения за прозорци там където трябва, включително и на вратите. Просто питам дали някой е измислил как до го отоплим допълнително и то като за хора, а не като за нас. При моето отопление се получава конденз навсякъде по прозорците с изключение на двете предни, които допълнително обдухвам когато е необходимо с електрическа духалка, монтирана в средата на една ламаринка, която свалям през лятото. Засега само съм чувал, че имало някаква много учена печка, но била скъпа.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Умната печка се казва Webasto.Ето я темата на колегите,които я имат,може накой от тях да ти е полезен:
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=23641&page=1
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X