Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

    КОЛЕГИ, КЪДЕ ДА ТЪРСЯ ПОВРЕДАТА?ДАТЧИКЪТ НА РАЗДАТЪЧНАТА КУТИЯ Е ИЗОЛИРАН.

  • #2
    До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

    Първоначално публикуван от TOTO75 Преглед на мнение
    КОЛЕГИ, КЪДЕ ДА ТЪРСЯ ПОВРЕДАТА?ДАТЧИКЪТ НА РАЗДАТЪЧНАТА КУТИЯ Е ИЗОЛИРАН.
    1. почни да пишаш с малки букви, че така е гадно и някой модератор ще ти го покаже.
    2. напиши какъв е разхода и при какви условия
    3. напиши дали имаш газ
    4. провери за следи от кражби

    Коментар


    • #3
      До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

      Първоначално публикуван от TOTO75 Преглед на мнение
      КОЛЕГИ, КЪДЕ ДА ТЪРСЯ ПОВРЕДАТА?ДАТЧИКЪТ НА РАЗДАТЪЧНАТА КУТИЯ Е ИЗОЛИРАН.
      + Това което ти е казал Ясен какво значи изолиран,че не разбрах там е но не е свързан електрически или не е свързан механично или е изолиран с топлоизолация да не му е студено?
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #4
        До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

        Оти ока тоя човек ... Явно раходът му е прекалено голям.
        Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
        ... какво значи изолиран,че не разбрах там е но не е свързан електрически или не е свързан механично или е изолиран с топлоизолация да не му е студено?
        Санирал си е датчика човека,. Само ти ли не разбра


        ПП.

        Първоначално публикуван от TOTO75
        КОЛЕГИ, КЪДЕ ДА ТЪРСЯ ПОВРЕДАТА?
        Така и врачка не може да ти каже. Трябва малко инфо да дадеш, и да почнеме да умуваме.
        Където Бирата, Там и Аз...

        Коментар


        • #5
          До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

          колеги датчика не е с вързан с елсистемата но си е на място до датчика на километража разхода 20л-100км всички филтри са смянени този разход е на пресечен терен и на бавните скорости

          Коментар


          • #6
            До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

            Че кое му е голямото на това? Моята е същата и в града си дава подобен разход, особено сега в студеното време. Ти пък я караш и на бавни, че и в пресечен терен. Може да провериш дали клапата преди въздушния филтър е в такова положение, че да взима топъл въздух от колекторите, но според мен тоя разход си е напълно нормален.

            За сравнение 2ма колеги единия с пасат другия с мазда 323. По 19 на 100 че и повече в града. Като я караш на дълго разхода ще ти падне до 10л, ако всичко друго си е наред.

            Това всичко от лични наблюдения по моята - 1.7 МИ '97ма, без газова.

            Коментар


            • #7
              До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

              Направи и тест при нормално каране-в градски и извън градски режим и тогава имай претенций за голям разход,ако ти даде такъв.Имам я същата и извън градско при изправен термостат с 90-100км. ми изгаря около 9л. на сто.Градско през зимата стига и до 14л. бензин.А при посочените от теб условия съм надхвълял 20л.Мисля,че не трябва да бързаш да я бъзикаш.Знай,че на сложен терен разход не се засича.А иначе е верно,че инж. и моноинж. Ниви са по-икономични и динамични.Но на терен недей да чакаш икономия,даже и от такава Нива-общо взето разхода е все над 15л,когато си извън пътя.Затова не се притеснявай и карай спокойно.

              Коментар


              • #8
                До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

                Първоначално публикуван от TOTO75 Преглед на мнение
                колеги датчика не е с вързан с елсистемата но си е на място до датчика на километража разхода 20л-100км всички филтри са смянени този разход е на пресечен терен и на бавните скорости
                Продавай я. Щом на бавни на пресечен терен ти е много тоя разход. Аз съм горил 26 литра газ за 5 метра тиня.
                На бавни и на пресечен терен е нормално всеки джип да гори повече
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • #9
                  До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

                  Моята днес в снега ми даде 22л/100км.Снега в Плевен е около 50см.Цял ден само на бавни,а на места даже с блокаж.Кефа е голям, така че съм доволен от разхода.Нека някой да си каже разхода на сняг.
                  Радослав Йончев

                  Коментар


                  • #10
                    До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

                    Първоначално публикуван от Avcho Преглед на мнение
                    Моята днес в снега ми даде 22л/100км.Снега в Плевен е около 50см.Цял ден само на бавни,а на места даже с блокаж.Кефа е голям, така че съм доволен от разхода.Нека някой да си каже разхода на сняг.
                    Колкото налееш. Аз по улици, независимо от състоянието им, повече от 18 бензин/пропан или 10 (метан) не съм успявал.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

                      Забравих да ви кажа, че разхода е с гребло за СНЯГ монтирано на Нивата
                      Радослав Йончев

                      Коментар


                      • #12
                        До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

                        Първоначално публикуван от Avcho Преглед на мнение
                        Забравих да ви кажа, че разхода е с гребло за СНЯГ монтирано на Нивата
                        Ти и рало и закачи, па тогава ни давай разходи

                        ПП. Много ме радват хора, купили си 4х4, карат офроуд с включени бавни и блокажи, и искат да им харчи като мотопед... Е нема как да стане...
                        Където Бирата, Там и Аз...

                        Коментар


                        • #13
                          До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

                          някой знае ли в района на Плевен дали има автосервиз за диагностика на моноинжекцион 1.7 нива?Ел.датчика на раздатката къде дава импулс?Какъв модел е моноинжекцията?

                          Коментар


                          • #14
                            До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

                            Първоначално публикуван от TOTO75 Преглед на мнение
                            някой знае ли в района на Плевен дали има автосервиз за диагностика на моноинжекцион 1.7 нива?Ел.датчика на раздатката къде дава импулс?Какъв модел е моноинжекцията?
                            Ела при мен ще се опитам да ти помогна.Поне мога да ти я чекна и да ти кажа какво не е наред.
                            Обади ми се ако искаш:0888886470 Радо
                            Радослав Йончев

                            Коментар


                            • #15
                              До: ГОЛЯМ РАЗХОД НА БЕНЗИН ОТ ЛАДА НИВА 1.7 МИ

                              авчо, сериозно ли с гребло? я дай снимки или на гъбаркаш? завиждам ви за хубави сняг днес, чух,че и до 60см има в града, куриерите отказваха поръчки,фирми също, обичам сняг
                              [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
                              [/URL]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X