Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водна помпа за кладенец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Водна помпа за кладенец

    Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
    Препоръчваш турбинна помпа,ами те и потопяемите са с турбина

    Или пък искаш да кажеш центробежна помпа,с която да вади вода от повърхността,ама има 15м. до водата и няма да извади и една капка с нея.

    Трябва му потапяща помпа с височина на водния стълб най-малко 25м.,зависи дали иска да използва вода под налягане или на свободно изтичане.
    Потопяема турбинна. Не съм се изразил правилно. Мисля, че повечето преодоляват 40м вертикално.
    Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

    Коментар


    • #17
      До: Водна помпа за кладенец

      красимир начев е прав. от това което си написал излиза че ще теглиш вода от кладенец на който нивото до водата е 15 метра затова ти трябва само потопяема помпа в противен случай каквато и да вземеш съгласно физичните закони няма да работи защото не може да засмуква вода на по голяма от 8 метра дълбочина т.е. ако нивото на водата е под 8 метра от входа на помпата. друго на което трябва да обърнеш внимание е уплътнението с оглед на това че може да попаднат и чужди частици (песачинки) и то с различен диаметър. но това го пише на характеристиките на всяка потопяема помпа.

      Коментар


      • #18
        За сондажите, които правя, ползвам една италианска помпа(трифазна). Диаметъра и е около 100мм, но когато я включа, водата свършва много бързо. Например казах на чорбаджията на един от сондажите да си купи помпа еди каква си и той ме послуша. Пусна помпата и яколко часа не я спряха. Стана ми интересно мойта как ще се справи с задачата и на 15-20мин мин водата свърши . Пак пуснаха другата и нямаше проблем. Мисля, че малката вадеше около 1.6м3/час.

        Първоначално публикуван от petrini Преглед на мнение
        красимир начев е прав. от това което си написал излиза че ще теглиш вода от кладенец на който нивото до водата е 15 метра затова ти трябва само потопяема помпа в противен случай каквато и да вземеш съгласно физичните закони няма да работи защото не може да засмуква вода на по голяма от 8 метра дълбочина т.е. ако нивото на водата е под 8 метра от входа на помпата. друго на което трябва да обърнеш внимание е уплътнението с оглед на това че може да попаднат и чужди частици (песачинки) и то с различен диаметър. но това го пише на характеристиките на всяка потопяема помпа.
        При нов сондаж, който е на 20-25м дълбочина, и хваща само подпочвени води т.е. да не е пробиван дебел слой скала, пясък винаги ще има. Трябват около 2-3 месеца докато кладенеца се "продуха" напълно от пясъчния нанос. Но това са ми наблюдения от равнината. Не знам как е положението със сондажите по планините и в скални местности. Аз съм ходил само в района на Русе и тук скали няма много. При нас водата се намира между два много твърди слоя земна маса. Между тези слоеве има и доста пясък, и по него се ориентирам кога ще стигна вода. Затова казвам, че помпата трябва да е устойчива на пясъци. Всяка друга загива много бързо.
        Последно редактирано от cveti; 11-03-09, 13:42.
        Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

        Коментар


        • #19
          До: Водна помпа за кладенец

          Здравейте!
          Първо благодаря за отговорите.
          Преди време ползвахме руски потапящи помпи в този кладенец, но това беше преди 89г. и бяха качествени.
          Сега съм се спрял на една българска потапяща помпа на някаква троянска фирма на цена 134лв.Другите помпи, които гледах бяха:
          -италианска-100лв.
          -руска-75лв.
          -полска,пластмасова с поплавък-75лв.
          -китайски два вида, пластмасова с поплавък и метална на фирмата "Гардения".Първата-100лв. втората 55лв.Между другото какво мислите за тази фирма "Гардения"?
          Мисля, че всяка от тях ще върши работа за целите ми, въпреки че не съм гледал параметрите им.Търся повече надеждност и по-дълъг живот.Дебита не е толкова важен.Пясък също няма в кладенеца, днес вадих вода.

          Коментар


          • #20
            До: Водна помпа за кладенец

            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
            Здравейте!
            Първо благодаря за отговорите.
            Преди време ползвахме руски потапящи помпи в този кладенец, но това беше преди 89г. и бяха качествени.
            Сега съм се спрял на една българска потапяща помпа на някаква троянска фирма на цена 134лв.Другите помпи, които гледах бяха:
            -италианска-100лв.
            -руска-75лв.
            -полска,пластмасова с поплавък-75лв.
            -китайски два вида, пластмасова с поплавък и метална на фирмата "Гардения".Първата-100лв. втората 55лв.Между другото какво мислите за тази фирма "Гардения"?
            Мисля, че всяка от тях ще върши работа за целите ми, въпреки че не съм гледал параметрите им.Търся повече надеждност и по-дълъг живот.Дебита не е толкова важен.Пясък също няма в кладенеца, днес вадих вода.
            Гардения?А дали имат части за помпите които продават?

            Аз ти препоръчвам да си купиш от Флуида,сериозна фирма с голямо разнообразие от модели,части на склад.
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #21
              До: Водна помпа за кладенец

              Флуида са перфектни. Само че цената няма да е 100 лева за съжаление.

              Имат си свякакви защити. Изключително надежни ако има много пясък по-бързо им се изхабяват турбините.
              088455338две
              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
              Джамбазов 2010г..

              Коментар


              • #22
                До: Водна помпа за кладенец

                Харесах си българската, а и работи на 20метра.
                Има ли проблем, ако на края на маркуча на потапяща помпа сложа някакъв накрайник за разпръскване?Преди време казваха, че държиш ли пръста си на маркуча, за да пръска по-надалеч може да се повреди помпата.

                Коментар


                • #23
                  До: Водна помпа за кладенец

                  Здравейте, кладенецът ми е 18 м има 3м воден стълб от 15г, поливахме с руска потапяща вибрационна помпа но миналата година изгоря и закупих италиянска за 100 лв параметрите и са същите като на руската и ми върши добра работа 220 V- 280wata , дебит 8л на мин напорен стълб 70 м.
                  [CENTER][B]Да ме опази [COLOR=Red]Г[COLOR=Black]оспод [/COLOR][/COLOR]от[COLOR=Red] П[COLOR=Black]риятелите[/COLOR] [/COLOR] ми, а от [COLOR=Red]В[/COLOR]раго[/B][B]вете си сам ще се пазя.[/B][/CENTER]

                  Коментар


                  • #24
                    До: Водна помпа за кладенец

                    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                    Харесах си българската, а и работи на 20метра.
                    Има ли проблем, ако на края на маркуча на потапяща помпа сложа някакъв накрайник за разпръскване?Преди време казваха, че държиш ли пръста си на маркуча, за да пръска по-надалеч може да се повреди помпата.
                    С поставянето на накрайник просто увеличаваш налягането в системата и трябва да предвидиш помпа работеща на по-голяма дълбочина. Иначе няма как да я повредиш.
                    sigpic

                    Коментар


                    • #25
                      От: Водна помпа за кладенец

                      Кои помпи са за предпочитане за сондажи с дълбочина до 30м, вибрационни или центробежни. Какви са предимствата и недостатъците на всеки един от тях.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Водна помпа за кладенец

                        Вибрационната е евтина, но може да ти съсипе сондажа. Вибрациите сбиват слоевете и особено ако има глина може да спре съвсем.
                        Центробежната е скъпа и поради това трябва да я оскъпиш още повече със защита против работа на сухо.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X