Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

    Тъй като в момента сбирам части за слагане на задни дискови спирачки на Самурая имам нужда от клапан за регулиране на спирачното усилие.Въпросите са ми следните:
    В USA мога да закупя подобен клапан готов директно за монтиране на Самурай но ще трябва да чакам докато доиде и тн.подоробности,интересно ми е какво всъшност представлява този клапан има ли начин да си намеря в България някакъв подобен по това което аз виждам клапана си го представям като кранче което чрез промяна на притока на спирачна течност променя спирачното усилие.Има ли някаква алтернатива на подбен клапан или поне от каква кола да търся такова чудо мисля че с нагаждането на тръбичките и разните там резби ще се справя.Какво ще стане ако карам с 4 дискови спирачки без този клапан и вобще възможно ли е безопасното управление без него?
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

  • #2
    До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
    Тъй като в момента сбирам части за слагане на задни дискови спирачки на Самурая имам нужда от клапан за регулиране на спирачното усилие.Въпросите са ми следните:
    В USA мога да закупя подобен клапан готов директно за монтиране на Самурай но ще трябва да чакам докато доиде и тн.подоробности,интересно ми е какво всъшност представлява този клапан има ли начин да си намеря в България някакъв подобен по това което аз виждам клапана си го представям като кранче което чрез промяна на притока на спирачна течност променя спирачното усилие.Има ли някаква алтернатива на подбен клапан или поне от каква кола да търся такова чудо мисля че с нагаждането на тръбичките и разните там резби ще се справя.Какво ще стане ако карам с 4 дискови спирачки без този клапан и вобще възможно ли е безопасното управление без него?
    Ако е клапана, който променя сп. усилие в зависимост от товара на задния мост, то можеш да пробаш с такъв от Лада.

    Коментар


    • #3
      До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

      Някои карат и без това. Руснаците слагат от какво да е западно, стига да стават резбите на холендерчетата. Че руските много блокират.
      Това е най-обикновен пропорционален регулатор. Ако искаш - погледни в руските сайтове. Там му казват "колдун". Магьосник демек.

      Коментар


      • #4
        До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

        Въпроса е обаче какво да търся по моргите от какво по точно.другото което по ме интересува ако карам без него мога ли да причиня някаква авария или пък да се обърна де да знам може би ще пробвам без клапан ако не намеря ще си поръчам д ами донесат от щатско но до тогава ще се пробвам без клапана.
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар


        • #5
          До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

          Че защо ти е, като гледам Дискавърито (93г.) стандартно няма такова, както и много други ...
          ама пък може и да има ефект - знам ли ?
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #6
            До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

            Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
            Въпроса е обаче какво да търся по моргите от какво по точно.другото което по ме интересува ако карам без него мога ли да причиня някаква авария или пък да се обърна де да знам може би ще пробвам без клапан ако не намеря ще си поръчам д ами донесат от щатско но до тогава ще се пробвам без клапана.
            Ами отиваш на кой да е пункт за ГТП и мерите спирачното усилие на преден/заден мост.

            Коментар


            • #7
              До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
              Че защо ти е, като гледам Дискавърито (93г.) стандартно няма такова, както и много други ...
              ама пък може и да има ефект - знам ли ?
              Ами по принцип го дават при монтаж на задни дискови спирачки да се регулира усилието 60% на 40% в полза на предния мост даже някъде го срещнах като 70% на 30% казват че имало опасност от поднасяния но това е по книга а дали е така на практика незнам какво ще се получи след като сложа дискове от зад.
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #8
                До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

                Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                Ами по принцип го дават при монтаж на задни дискови спирачки да се регулира усилието 60% на 40% в полза на предния мост даже някъде го срещнах като 70% на 30% казват че имало опасност от поднасяния но това е по книга а дали е така на практика незнам какво ще се получи след като сложа дискове от зад.
                Само да попитам: защо си решил да ди сменяш? Не спира ли или какво? За какво е упражнението. Ако спира - карай си така, ако не спира - търси причината.

                Коментар


                • #9
                  До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

                  Причината я знам и се казва барабнни спирачки това отваряне ще им е за 4 път надявам се последен постоянно нещо не е както трябва сега течат честно писна ми на дисковите съм сменил само едни накладки и нищо никога не е създавало проблеми само като се сетя какво упражнение е ремонта на тия барабнни и лошо ми става така че съм го решил слагам си дискови и си решава проблем.Веднъж имах щастието да счупя щифт които държи накладка не ми се говори,преди това ми се отлепиха накладки,после не помня кво беше в общи линии постоянно проблеми имам с барабанните.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

                    На практика задните колела не трябва да блокират преди предните. При спускане на стръмен налкон ако ти блокират задните колела се обръщаш 100% защото задницата те изпреварва. Можеш да го пробваш с ръчна спирачка. Задницата е лека и лесно блокира колелата. Това е идеята на регулатора. При натоварена задница(багаж) да помага повече при спиране. Ако задните спирачки са барабани, те не спират толкова или са изчислени цилиндърчетата. Ако слагаш дискове внимавай какви са апаратите. Трябва да са по-малки от предните. По-добре е да нямаш задни спирачки отколкото да са по добри от предните. Най лесно се пробва на лед или пясък. Или на кално равно място. Гледаш кои колела първи блокират. На стенд е трудно защото не отчита натоварването на предни и задни, само спирачното усилие. Приказките, че няма значение са опасни. Завърташ се като пумпал. Пак казвам: Пробвай с ръчна спирачка. То е все едно да ти спрат задните преди предните. Безкрайно опасно при висока скорост, лед и хлъзгаво. Не, че на сухо е по добре.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

                      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                      Причината я знам и се казва барабнни спирачки това отваряне ще им е за 4 път надявам се последен постоянно нещо не е както трябва сега течат честно писна ми на дисковите съм сменил само едни накладки и нищо никога не е създавало проблеми само като се сетя какво упражнение е ремонта на тия барабнни и лошо ми става така че съм го решил слагам си дискови и си решава проблем.Веднъж имах щастието да счупя щифт които държи накладка не ми се говори,преди това ми се отлепиха накладки,после не помня кво беше в общи линии постоянно проблеми имам с барабанните.
                      Позволи ми да не се съглася съвсем. Първата ми кола беше с барабани спирачки и отпред и отзад - ЗАЗ.Спираше си чудесно. После имах много други. Сега търкалям и един Пасат комби от1991г. Отзад е с барабани.Два пъти сменяни накладки за 230000км. Не изпуска от никъде.Спира повече от добре. За мене извода е да си намериш читави майстори и материали. А много е важно и какви са ти гумите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        На практика задните колела не трябва да блокират преди предните. При спускане на стръмен налкон ако ти блокират задните колела се обръщаш 100% защото задницата те изпреварва. Можеш да го пробваш с ръчна спирачка. Задницата е лека и лесно блокира колелата. Това е идеята на регулатора. При натоварена задница(багаж) да помага повече при спиране. Ако задните спирачки са барабани, те не спират толкова или са изчислени цилиндърчетата. Ако слагаш дискове внимавай какви са апаратите. Трябва да са по-малки от предните. По-добре е да нямаш задни спирачки отколкото да са по добри от предните. Най лесно се пробва на лед или пясък. Или на кално равно място. Гледаш кои колела първи блокират. На стенд е трудно защото не отчита натоварването на предни и задни, само спирачното усилие. Приказките, че няма значение са опасни. Завърташ се като пумпал. Пак казвам: Пробвай с ръчна спирачка. То е все едно да ти спрат задните преди предните. Безкрайно опасно при висока скорост, лед и хлъзгаво. Не, че на сухо е по добре.
                        Ето този отговор чаках значи си трябва клапан и нищо случайно няма аз така или иначе още нямам 100% готовност за подмяната а и ще стане след като се стопли така че ако до тогава не намеря решение за клапана ще си поръчам от Америката.

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Позволи ми да не се съглася съвсем. Първата ми кола беше с барабани спирачки и отпред и отзад - ЗАЗ.Спираше си чудесно. После имах много други. Сега търкалям и един Пасат комби от1991г. Отзад е с барабани.Два пъти сменяни накладки за 230000км. Не изпуска от никъде.Спира повече от добре. За мене извода е да си намериш читави майстори и материали. А много е важно и какви са ти гумите.
                        Позволи ми да не се съглася с теб аз съм първо с по големи гуми от останалите и второ честно незнам на какво се дължат ядовете но смятам да ги премахна за винаги ,а и си падам малко по опитите мисля си че ще се получи ще си каже.
                        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                        тел.088четири 9едно9 4нула4
                        -------------------------------------------------------

                        Коментар


                        • #13
                          До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

                          До колкото се сещам ,става въпрос за така наречения "КАНТАР".Който регулира подаването на спирачна течност към задните спирачки ,спрямо товара на автомобила.Когато е натоварен пуска повече течност и обратно когато е празен намалява дебита към задните спирачки. Ако е това ,спокойно можеш да караш без него.Тогава 4-те колела ще хващат едновременно ,което според мен е за предпочитане на хлъзгави терени. П.П. На камиона от аватара отдавна съм го махнал и съм по доволен.
                          0887632135-Краси

                          Коментар


                          • #14
                            До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

                            Аз кантар нямам и сега тук говорим за клапан с които се променя спирачното усилие на задните спирачки с идеята да не се получават ядовете които е описал по горе колегата drukman.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • #15
                              До: Клапан за регулиране на спирачното усилие.Няколко въпроса.

                              Позволи ми да не се съглася с теб аз съм първо с по големи гуми от останалите и второ честно незнам на какво се дължат ядовете но смятам да ги премахна за винаги ,а и си падам малко по опитите мисля си че ще се получи ще си каже.[/quote]
                              Ами с какво не си съгласен не разбрах. Това за по-големите гуми, пак не го разбрах. Успяват ли да блокират или не? Ако блокират, за какво говорим? Ако не, за какво иде реч?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X