Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за батерията на лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за батерията на лаптоп

    Имам следното питане:
    Когато се работи на лаптоп и е включен в мрежата, трябва ли да му се маха батерията за да се запази живота и по-дълго?
    Lesidren.com

  • #2
    До: Питане за батерията на лаптоп

    Мисля че не трябва да се маха батерията,тя и без това не държи много- нашата държи 2 часа и пада

    Коментар


    • #3
      До: Питане за батерията на лаптоп

      Здравей,

      то това беше коментирано някъде из темите, но не мога да се сетя къде ...
      Както и да е - ако искаш да запазиш батерията - да, трябва да се махне, защото чипа в нея отчита циклите заряд-разряд.
      Чел съм, че е най-добре батерията да я оставиш на около 40% разредена и да я махнеш. Чел съм също, че някои ги държали и в хладилника , но тук вече не знам.
      Само че като нямаш батерия, щом спре тока спираш и ти, което пък би се решило, ако включиш лаптопа към UPS.
      Според мене обаче няма смисъл да махаш батерии - ако батерията е читава, то тя и след 2-3 години би трябвало да държи почти колкото е била в началото (казвам почти). Тъй че ти след 3-4 години примерно ти ще имаш един морално остарял и вече бавен преносим, с обаче почти нова батерията А пък според мене като стане лаптопа на 3-4 години (даже са му много) е хубаво да го шитнеш и да си вземеш нов - лично мое мнение. Аз обаче с моя не мисля да направя така, защото ако реша да го продам, няма да мога да му взема кой знае колко, въпреки, че е перфектен, но просто е стар вече. Тези пари, които бих могъл да му взема да кажем след още 2 години, то бих могъл да ги събера и да ги добавя към тези, които ще дам за нов лаптоп. А пък този предпочитам да го дам на някой от родата, на който би могъл да му върши работа за нещо. Абе истината е, че аз съм такъв човек, че не обичам да продавам (не важи само за лаптопи)
      Последно редактирано от HD; 19-02-09, 08:38.
      Hristo Draganov
      http://htftp.domainbg.com/HD/

      И аз искам България чиста ! ! !

      Коментар


      • #4
        До: Питане за батерията на лаптоп

        Първоначално публикуван от ДЕТЕЛИНА ТОДОРОВА Преглед на мнение
        Мисля че не трябва да се маха батерията,тя и без това не държи много- нашата държи 2 часа и пада
        А колко очакваш да държи?
        Всичко зависи от батерията (от нейния капацитет) - има батерии, които държат и по 3-4 часа (а и повече), има и такива, които държат по час и нещо, това фабрично.
        Че моя лаптоп е на 2 години вече и държи към 2 часа.
        Освен това времето зависи от това, какво правиш в момента на лаптопа - ако нищо не правиш, батерията ще изкара повече, ако обаче гледаш филми, играеш игри и такива неща, батерията ще изкара много по-малко, защото понеже товариш процесора и другите компоненти, то те харчат повечко енергия, а оттам и батерията по-бързо пада.
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #5
          До: Питане за батерията на лаптоп

          Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
          А колко очакваш да държи?
          Всичко зависи от батерията (от нейния капацитет) - има батерии, които държат и по 3-4 часа (а и повече), има и такива, които държат по час и нещо, това фабрично.
          Че моя лаптоп е на 2 години вече и държи към 2 часа.
          Освен това времето зависи от това, какво правиш в момента на лаптопа - ако нищо не правиш, батерията ще изкара повече, ако обаче гледаш филми, играеш игри и такива неща, батерията ще изкара много по-малко, защото понеже товариш процесора и другите компоненти, то те харчат повечко енергия, а оттам и батерията по-бързо пада.
          Ами лап топ имаме от скоро,тъй като другия не се знае кога ще се прецака и незнаех,че толкова малко държи батерията

          Коментар


          • #6
            До: Питане за батерията на лаптоп

            Първоначално публикуван от ДЕТЕЛИНА ТОДОРОВА Преглед на мнение
            Ами лап топ имаме от скоро,тъй като другия не се знае кога ще се прецака и незнаех,че толкова малко държи батерията
            Извинявам се, ако съм се изказал недостатъчно разбираемо - исках да ти кажа, че изобщо не е малко, според мене е нормално. Все пак отново да кажа, всичко зависи от капацитета на батерията - твоята с какъв капацитет е? (колко mAh - на самата батерия го пише)
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • #7
              До: Питане за батерията на лаптоп

              Да се изкажа по Стефански:
              никой не ще да направи лаптоп със свястна зарядна схема.

              Най-общо, съвременните литиево-йонни и литиево-полимерни батерии не стареят от цикли и броенето им е безсмислено. От презаряд се повреждат, но това обикновено е уредено в зарядното устройство. За стареенето на батерията са от значение два фактора - степен на зареденост и температура. Обратно на оловните батерии, които страдат от изтощаване и на студено, литиевите точно така трябва да се съхраняват - изтощени и на студено. Най-добре в хладилник. Това, обаче, донякъде е безсмислено. Човек очаква в батерията да има ток, иначе за какво му е?

              Освен това, ако батерията не е в лаптопа, сигурността на данните силно намалява. Става много по-зле от настолен компютър без UPS. Всичко в лаптопа (дискова памет, настройки на ОС, оптимизации за разход на енергия) е предвидено с идеята, че батерията си е на мястото и внезапно спиране на тока не се очаква, каквото и да правят ЧЕЗ, ЕОН и ЕВН. Разликите в начина на работа на лаптоп и настолен компютър са принципни и не всички настройки са достъпни, за да се настрои едното като другото.

              И така, ако имаме лаптоп, с който не вършим нищо важно и чиято батерия много се нагрява при работа на лаптопа, е добре да я съхраняваме отделно. Ако пък лаптопът е добре направен и топлината от другите му части не отива в батерията, може всякак. Ако пък данните ни струват повече от една батерия, тя задължително трябва да седи вътре.

              Коментар


              • #8
                До: Питане за батерията на лаптоп

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                От презаряд се повреждат, но това обикновено е уредено в зарядното устройство.
                Може би това е отговора! За да задам въпроса ми направи впечатление , че видях разлика м/у зареждането на батерията на лаптопа и на телефона.
                На телефона когато се зареди батерията, се появява надпис, че за да се запази батерията трябва да се изключи от зарядното. На лаптопа, когато се зарежда иконката показва % на заряд и когато достигне 100%, се сменя с друга иконка която показва, че вече незарежда, а само е вързан към мрежата!
                Да се надявам, че зарядното ще пази батерията!
                Благодаря на всички за информацията!
                Lesidren.com

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за батерията на лаптоп

                  Освен всичко казано по-горе е хубаво да се отчете фактът, че нито конекторът на батерията нито ключалката са предвидени за непрекъснат режим монтаж - демонтаж и съответно не трябва да се учудваме ако и те почнат да правят номера в един момент.

                  Конкретно по темата за махането на батерията... Противник съм. При фирмите които имат представа как трябва да се направи зарядното, батерията и не пестят от материали, след три години работа, батерията още кара 5ч. та не виждам ползата от файдата.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за батерията на лаптоп

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Освен това, ако батерията не е в лаптопа, сигурността на данните силно намалява.
                    .......
                    Ако пък данните ни струват повече от една батерия, тя задължително трябва да седи вътре.
                    Именно заради това не бих си махнал батерията, и не го и правя (махам я, само като му правя профилактика )
                    Майната й на батерията, една нова струва малко над 100 евро, къде не съм ги дал, дет се вика

                    П.П. За циклите заряд-разряд малко неправилно съм се изразил гледам, той чипа че ги отчита, отчита ги (при евентуален рециклаж чрез смяна на елементи, ще трябва да се смени и чипа. Абе като при тонер касетите е), но Ясен е прав за другото , а и за всичко останало

                    Първоначално публикуван от rfi Преглед на мнение
                    Да се надявам, че зарядното ще пази батерията!
                    Надявай се, то друго не остава

                    Абе вижте какво, аз батерията я приемам за консуматив - колкото изкара изкара, това е положението, всичко друго е компромис.
                    Последно редактирано от HD; 19-02-09, 12:58.
                    Hristo Draganov
                    http://htftp.domainbg.com/HD/

                    И аз искам България чиста ! ! !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за батерията на лаптоп

                      Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                      Извинявам се, ако съм се изказал недостатъчно разбираемо - исках да ти кажа, че изобщо не е малко, според мене е нормално. Все пак отново да кажа, всичко зависи от капацитета на батерията - твоята с какъв капацитет е? (колко mAh - на самата батерия го пише)
                      Това пише на батерията,мисля че е слаба-19V=4.74A

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за батерията на лаптоп

                        Първоначално публикуван от ДЕТЕЛИНА ТОДОРОВА Преглед на мнение
                        Това пише на батерията,мисля че е слаба-19V=4.74A
                        Не е слаба по тт данни. Не я я вади, освен ако не е наложително за профилактика на лаптопа.Аз за ходене в гората съм си взел инвертор за 220 Волта, но това е за супер спешни неща. Иначе ако наоколо има нормално захранване, винаги си го ползвам.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за батерията на лаптоп

                          Първоначално публикуван от ДЕТЕЛИНА ТОДОРОВА Преглед на мнение
                          Това пише на батерията,мисля че е слаба-19V=4.74A
                          Това са данни на зарядното устройство, а не на батерията.

                          Данните на батерията ги пише на самата нея, най-често трябва да се свали, защото надписът е на някоя вътрешна повърхност. Освен това, данните на батерията са безсмислени без данни за лаптопа и какво се прави с него.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за батерията на лаптоп

                            Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                            една нова струва малко над 100 евро, ...

                            70лв максимум за комплект нови елементи, а подмяната ще я направят безплатно в някои електронни работилници, ако ти продадат батерията.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за батерията на лаптоп

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              70лв максимум за комплект нови елементи, а подмяната ще я направят безплатно в някои електронни работилници, ако ти продадат батерията.
                              Това е другия вариант, иначе аз горе имах предвид нова оригинална.

                              Първоначално публикуван от ДЕТЕЛИНА ТОДОРОВА Преглед на мнение
                              Това пише на батерията,мисля че е слаба-19V=4.74A
                              Наистина това са характеристиките на захранващия адаптер на преносимия компютър - че изходното му напрежение (на буксата) е 19 волта и е с 4,73 ампера ток.

                              Ето примерно една батерия - с червено съм ти оградил характеристиките на батерията, която е литиево-йонна, на 10.8 волта и е с капацитет 4400 mAh (милиамперчаса). Погледни на твоята батерия какво пише.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от HD; 19-02-09, 16:20.
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X