Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамо - покупка, ремонт...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Динамо - покупка, ремонт...

    Здравейте,спешно търся динамо за 80-ката-ново или втора употреба.
    Благодаря предварително

  • #2
    До: Динамо за тлк80

    ako имаш познати в Англия,динамото е около 100на паунда(добро) с изпращане още 10,за 3,4 дена ще дойде!
    тия в България слагат едни ценииии.....да им седят само по витрината за 500лв ще вземеш ново!
    TЛК 80-4.2ТД
    ТЛК 73-2.4ТД
    ...................

    Коментар


    • #3
      До: Динамо за тлк80

      Виж тук http://www.milneroffroad.com/categories.asp?cID=11281
      В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
      TLC-80 1HD-FT

      Коментар


      • #4
        До: Динамо за тлк80

        този сайт го тествах преди две седмици. Поръчах си пружини за рънера и след 5 дена бяха в Бг срещу колосалната сума зо около 200 лв. При условие че в Тойота ми поискаха 318 лв. за бройка !! с поръчка 1 месец.
        Препоръчвам го ...

        Коментар


        • #5
          До: Динамо за тлк80

          Първоначално публикуван от efo
          Благодаря много за бързите отговори,но ми предложиха вариант за ремонт на динамото,и ако не се получи ще се поръча ново
          В този алтернатор НЯМА нищо,което да не се ремонтира.Моя беше чисто нов,но въртяхме лебедката на загасен мотор и после палих с кабели при което гръмнаха диодната плочкаи комутатора-65 лева и спи градът.

          Коментар


          • #6
            До: Динамо за тлк80

            Динамото е ремонтирано,сменени са четките за 35лв.

            Коментар


            • #7
              До: Динамо за тлк80

              Първоначално публикуван от efo Преглед на мнение
              Динамото е ремонтирано,сменени са четките за 35лв.
              Ако обичаш пиши къде прави ремонта,за да стане темата пълноценна,че може и на някой от нас да се наложи
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • #8
                До: Динамо за тлк80

                Сервиза се намира в гр.Варна-Цветния квартал мисля че улицата беше "Кокиче" а майстора се казва Емо

                Коментар


                • #9
                  Динамо на landcruiser LJ 73 2.4td 1988

                  Здравейте колеги,
                  имам един аматьорски въпрос. От около месец насам,баща ми се оплаква от слаб акумолатор и постоянни проблеми при палене,след употреба на фарове.
                  Акумолатора е на около 6 месеца, 100ач варта и не ми се вярваше така бързо да е сдал багажа,за това пратих баща ми на майстор.....

                  Диагнозата била слабо зареждащо динамоооо. Човека казал,ще го свалим ще разглабяме и умуваме,ако се наложи ще сменяваме части и т.н. Баща ми е доста възрастен и наивен и не ми се ще да го пуснат по пързалката,аз живея в чужбина и няма как да взема отношение....
                  Въпроса ми към вас е ,може ли да имам вяра на майстора,може ли да дава слаб заряд или никакъв ,подлежи ли динамото на ремонт въобще и т.н.
                  Благодаря предварително!
                  TЛК 80-4.2ТД
                  ТЛК 73-2.4ТД
                  ...................

                  Коментар


                  • #10
                    От: Динамо на landcruiser LJ 73 2.4td 1988

                    При този конкретно модел, обикновено проблемът е в реле-регулатора, който е доста специфичен и нищо чудно майсторът да се дзвери, ако не е виждал такова. Не, че е невъзможно проблемът да е в четки или изправителен блок.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Динамо на landcruiser LJ 73 2.4td 1988

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      При този конкретно модел, обикновено проблемът е в реле-регулатора, който е доста специфичен и нищо чудно майсторът да се дзвери, ако не е виждал такова. Не, че е невъзможно проблемът да е в четки или изправителен блок.
                      +1 И при мен го имаше този проблем. Оказа се пъпка между два от контактите на реле-регулатора. Не пипайте алтернатора преди да сте проверили релето.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Динамо на landcruiser LJ 73 2.4td 1988

                        Разгеле тези добичета имат волтметър на зареждането на таблото-какво показва той при различни обороти с товар и без?
                        Преди около година и половина(май) писах тук за моите проблеми със алтернатора-от 6 диода на 2 изводите бяха стопени от корозия и на същата плочка се монтираха по-мощни(целият масраф за 60лв.).За релето и особеностите му също е писано много тук.
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X