Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    Аз пък ги учих ама само по учебници и схеми .И на всичко отгоре имаха гриф секретно , ама защо и аз не разбрах . Трябваше да ходим да ги видим и на живо ама нещо не успяха да организират . Да уточня става въпрос за автомобилите а не за пусковата установка.
    Защото се водят стратегически транспортьори или нещо такова, може да не зная точното понятие, но смисъла е ясен.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #77
      От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

      Приятел,ти явно не си виждал двете машини ,една до друга в реална обстановка.В Самоков имаше 5 ракетни поделения,и половината ми рода,служеше там ,като двама първи братовчеди Красимир и Любен Вардарови,караха Маз,и след това когато дойдоха Татрите в Горното поделение караше единия Татра.От тях знам че Маза,по теглителна сила ,не може да го бие нищо.НИщо че Татрата е по-бърза,но пък те страдали от някакъв проблем със съединителя.

      Коментар


      • #78
        От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

        Той най-вероятно е имал предвид сравнение на татрата с останалите руски камиони, а не с тези от темата, те май са си в друг клас.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #79
          От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

          Факт е че влекачите и другите машини на Татра работят в цял свят . А руските ракетни и други влекачи си останаха само в армията и в Русия .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #80
            От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

            Татрата няма нищо общо с танковия влекач /трейлер/ Маз-537 и за мен си е шосейка , а не машина за армията /мое мнение може би съм пристрастен/.
            Маза няма съединител , той е с хидротрансформатор и планетарна кутия. На тях имаше табелки ,,Забранено отварянето,,. Движението от двигателя към колелата се извършва чрез масло МТ16П. Хидротрансформаторът може да се блокира само при достигането на определена скорост /на първа 25 , втора 35 и трета 45 км.ч./ за да не се товари двигателя има го написано на една от многото табелки на таблото. Когато хидротрансформаторът се блокира движението от двигателят към колелата става твърдо и само тогава двигателя може да се ползва , като моторна спирачка.Планетарната кутия има 3 предни скорости и една задна. Отделно тези предавки могат да станат бавни , като за това си има лостче /въздушно кранче/ и се извършва със сгъстен въздух. Влекача дърпа 50 тона товар и не му пука.МТЛБтата ги качва по две , а танковете по един.
            Двигателят и трансмисията на влекача МАЗ-537 е напълно аналогична с на ракетната пускова установка МАЗ-543 с изключение на това , че на Маз-543 всички 4 оси /8 колела/ са водими и има блокаж на четирите си диференциала и машината е по дълга по спомен 13 м. и кусур.
            Веднъж когато прибирахме само две машини от занятие , а те може би знаете се движат задължително с пожарна кола зад тях , само вечер и бяха ни оставили само един старшина за старши успях да я опъна на макс на правото шосе преди с. Ведраре. С блокиран хидротрансформатор успя да хване 90км с ракетата отгоре 7 тона , но се появява голям дисбаланс от колелата и яко клатене. Иначе ГНП то съм го гледал ,а там рейката е пломбирана ,а резба има още бол , но всички двигатели бяха спънати на 3000 об/мин. Все пак трябва да е ясно , че това е звяр всъдеход създаден повече за джендема , кал и сняг , а и вижте протекторите на гумите. Забравих за двигателя той е танков от 72 ките ДТ-12А , V образен , 12 цилиндров бързооборотен дизел.
            Еееех спомени,спомени стига , че пак се разчувствах , а и тия тъпаци ги нарязоха и разпродадоха.................Поздрави!
            Последно редактирано от traper2504; 20-05-13, 20:57. Причина: Допълнения
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #81
              От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

              Чак и симулатор има за тези зверове.







              Коментар


              • #82
                От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

                Сега виждам темата. И аз съм имал допир с тези Дзверове. 1983-1985 с. Телиш, Плевенско. Карах командния пункт на стартова батарея. Първата година с ГАЗ 63, втората със ЗИЛ 131. На асфалтов път с ГАЗ-ката нямах шанс да следвам пусковата установка (МАЗ 543). С натоварена и заредена ракета и блокиран хидротрансформатор държеше 80-90 км/ч. Едната пожарна, която по инструкция трябва да следва плътно "АГРЕГАТА" (така наричахме ПУ) беше ЗИЛ 157 и той също изнемогваше. Сега се сещам за една дебилна казармена поговорка: "Какво вървиш след нас като пожарна след МАЗ?"

                Коментар


                • #83
                  От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

                  Така в Телиш са МАЗ-543 - в тези години почти навсякъде.

                  P.S. Май 1983 се уби едно момче от плевенската матем.гимназия. Чавдар му беше името. Но да не беше и предната година.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #84
                    От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

                    И в Кабиле имахме такъв дзвер... Особено като застанеш пред него - изглежда доста внушително (е, в халето до него имаше един БАТ с копачка на окопи, така, че не бе прекалено внушителен )..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

                      Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                      Сега виждам темата. И аз съм имал допир с тези Дзверове. 1983-1985 с. Телиш, Плевенско. Карах командния пункт на стартова батарея. Първата година с ГАЗ 63, втората със ЗИЛ 131. На асфалтов път с ГАЗ-ката нямах шанс да следвам пусковата установка (МАЗ 543). С натоварена и заредена ракета и блокиран хидротрансформатор държеше 80-90 км/ч. Едната пожарна, която по инструкция трябва да следва плътно "АГРЕГАТА" (така наричахме ПУ) беше ЗИЛ 157 и той също изнемогваше. Сега се сещам за една дебилна казармена поговорка: "Какво вървиш след нас като пожарна след МАЗ?"
                      Mоя беше две годишен и с блокиран хидротрансформатор на правата вечерта преди с. Ведраре фанах 90 и взех да връщам газта щото джугана /пожарна/ зад мен го загубих. И в гората по най пресечените терени нищо не можеше да стигне Маза. И да ,,Агрегата ,, е ПУ демек Маза , а ракетата/8к14/ е ,,Издлие,, демек краставица.


                      Това както и да е , но вчера тук съживих темата след две годишната и смърт с една снимка на ППУ на ракетата ,,Тополь,,М.., а днес вече я няма и някой мод пак е играл с гъбата за триене. Може ли да стане ясно какво пак не се е харесало или съм ,,нарушил,,правилата??? На някой хора не им изнася истината написана на ракетата ли???
                      Ей това бе изтрито , прилагам пълно копие на поста ми , а сега изтриите го отново и ми наложете БАН!
                      Последно редактирано от Goblin; 13-02-17, 17:20.
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

                        Ми, не е лошо да махнеш коментара под снимката, надписа на ракетата не важи само за руското ядрено оръжие! Ще се плашим ли?
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

                          Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                          Така в Телиш са МАЗ-543 - в тези години почти навсякъде.

                          P.S. Май 1983 се уби едно момче от плевенската матем.гимназия. Чавдар му беше името. Но да не беше и предната година.
                          Случило се е няколко месеца преди да влезе нашият набор. Момчето е било от набора, който ние сменихме. Возел се е в кабинката до стрелата на кран "Урал", когато кранът се е преобърнал. Жалко за момчето, оставали са му няколко месеца служба... Ама пуста секретност и игра на война! Като се сетя, че подписвахме декларации да не издаваме военна тайна, както и че 5 години не можем да излизаме в капиталистическа държава, а през 1988 г. на студентска бригада в СССР прословутата 8К14 я видях изложена във военно-историческия музей в Киев!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

                            ЧететеПправилата, политическа агитация тук е забранена. Проблема е не снимката, а надписа под нея, който си е чиста руска пропаганда и заплаха незнайно за кой. Това е накарало колегите да я изтрият и вероятно пак ще го направят, ако тоя надпис седи.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #89
                              От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

                              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                              ...а сега изтриите го отново и ми наложете БАН!
                              Това абсолютно никога не е било проблем. Ама ако може - когато ние решим

                              Ако нямаш друг източник на снимки освен дебилни меме-та - със сигурност няма да се задържат дълго. Проверено е.
                              А за истината изписана на ракетата - когато почнат да слагат снимки на подобна техника с прилежащите им надписи на разни западни езици плюс китайски, пакистански, индийски, корейски и прочее - тогава ще се заседят и твоите.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #90
                                От: Руските ракетни носители (МЗКТ-79221)

                                Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                                . Ама пуста секретност и игра на война! Като се сетя, че подписвахме декларации да не издаваме военна тайна, както и че 5 години не можем да излизаме в капиталистическа държава, а през 1988 г. на студентска бригада в СССР прословутата 8К14 я видях изложена във военно-историческия музей в Киев!
                                Спомням си какъв го ядеха нашите свръзки с тая секретност . Схемите на радиостанциите се водеха секретни и се получаваха срещу подпис в секретна секция от операторите и техниците . На един от старшините явно му беше писнало и донесе едно руско радиолюбителско списание където имаше всички подробни схеми с описание на радиостанция Р 140 брой някъде от 1982 година а при нас се водеха секретни през 1988 - 1990 година . Та в повечето отношения биехме и руснаците .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X