Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При рязко подаване на газ YZF глъхне

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • При рязко подаване на газ YZF глъхне

    След доста ровене в форумите на саита неможах да открия точен отговор на вапроса ми . При рязко подаване на газ от малки обороти към високи обороти YZF-фа,заглъхва или гасне.ако подаваш постепенно газ няма никакав проблем
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  • #2
    До: При резко подаване на газ YZF

    Прегледай си ускорителната помпа на карбуратора - диафрагма, пружинка, уплътнения.. Може и само да се е задръстила и да трябва да се почисти.

    Коментар


    • #3
      До: При резко подаване на газ YZF

      Знам че е от карбуратора и затова търся точен отговорот компетентни хора а не догатки
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        До: При резко подаване на газ YZF

        Ми тогава що не отидеш при Будин и без това го е поддържал тоя мотор доста време.

        Коментар


        • #5
          До: При резко подаване на газ YZF

          Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
          Прегледай си ускорителната помпа на карбуратора - диафрагма, пружинка, уплътнения.. Може и само да се е задръстила и да трябва да се почисти.
          Ускорителната помпа като свалих карбуратора си работи нормално ,друг е вапроса дали подава точното количество готиво.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            До: При резко подаване на газ YZF

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            Ми тогава що не отидеш при Будин и без това го е поддържал тоя мотор доста време.
            Ок Ванка Будин лесно ще го оправи аз искам да се разясни проблема в форума така че като се случи на друг колега да знае от какво може да бъде.
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              До: При резко подаване на газ YZF

              Отиваш там с един фотоапарат и снимаш какво и как прави Будин, после пускаш тук снимките с разяснения и става супер тема.
              Аз имам поне 10 такива при Будин и са доста полезни.

              Поздрави и успех.

              Коментар


              • #8
                До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                Не е само от ускорителната помпа а самото количество не е точно и мотора си е така най вероятно фабрично и нищо не му е повредено просто му трябва тунинг само с ровичкане в карбуратора нищо няма да постигнеш!Аз имах същия проблем с моя црф който купих нов бях пуснал и същата тема но никой не ми помогна и се наложи да си оправям проблема сам! Решението е просто но за да ме разбереш трябват няколко неща 1:да си много наясно с кейхин фцр карбуратори 2:да си купиш няколко неща и да ми звъннеш по телефона да ти разяснявам каде и какво да смениш и после да обясниш всичко тук пък който разбере разбере а и снимки трябва да направиш че аз забравих да снимам докато тунинговах моя и сега обяснението е малко безмислено ако си съгласен тел е 0888417864 Евгени.
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #9
                  До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                  Евгени, тая Ямаха не е обикновен YZ, доколкото си спомням е с много доработки в двигателя от една италианска фирма Rinaldi - фабрично.
                  Даже и вала е олекотяван и кво ли не още, не съм виждал друга такава.
                  Беше на едно друго момче преди колегата да я купи и съм я карал, няма такъв самолет.
                  Не съм се качвал на кросов мотор който да набира така бързо като тая ямаха.
                  Явно нещо се е запушило или задръстило.
                  Последно редактирано от Chinela; 18-02-09, 19:46.

                  Коментар


                  • #10
                    До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    Евгени, тая Ямаха не е обикновен YZ, доколкото си спомням е с много доработки в двигателя от една италианска фирма-фабрично.
                    Даже и вала е олекотяван и кво ли не още, не съм виждал друга такава.
                    Беше на едно друго момче преди колегата да я купи и съм я карал, няма такъв самолет.
                    Не съм се качвал на кросов мотор който да набира така бързо като тая ямаха.
                    Явно нещо се е запушило или задръстило.
                    Може и така да е но в повечето случай заглъхването е друг проблем. Вървенето се формира от игла и главен жигльор а заглъхването от ускорителна помпа нещо което с теб сме коментирали многократно но ако мотора е каран на писта на предимно обороти над средните този проблем го е нямало или е бил минимален но подкарването на такъв мотор на ендуро трсе или от нов собственик който е карал мотор който е нямал подобни проблеми води до тези изводи.При всички случай е най добре да се косултира с стария собственик щом той е компетентен не може да не знае отговора на този въпрос.
                    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                    Sofrace Offroad Team

                    Коментар


                    • #11
                      До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                      Мотора и сега си е самолет но когато падне на ниски обороти и му дадеш рязко газ забие за момент,само ако я даваш рязко гаста ако я даваш постепенно няма никакъв проблем вобще не забива.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                        Тоя карб не го познавам, тука със сигурност има хора които му знаят и кътните зъби.
                        Но, ако държиш ти да си го правиш, ще се опитам да ти дам съвет.
                        Ускорителната помпа си има зададен дебит.
                        Ако се съмняваш в нея, виж в менюала какво количество гориво трябва да изхвърли за определен брой отваряния на дросела.
                        Премери го и виж - това поне е елементарно и лесно.
                        Второ - обърни внимание на pilot jet-a, той също има отношение в този диапазон на работа.

                        НО първо, поговори с предишния собственик да разбереш как се е държал мотора преди. Поговори с Будката. Виж в менюала какви са оригиналните настройки на карба, виж какво е сменено и тунинговано по него, консултирай се ако прецениш, че е нужно и тогава действай.

                        Коментар


                        • #13
                          До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                          Колеги,мотора си е така от мома,защото му е изваден балансиращия вал.Мисля,че му е казано на новия собственик.И затова му е трудно в ниските обороти.Това е от мен.

                          Коментар


                          • #14
                            До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                            Моита YFZка и тя е така,на нея доста и е бутан двигателя,на оригиналната YFZка също е така но по-малко,а и двигателя и е по-разтоварен от на YZFа.

                            Коментар


                            • #15
                              До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                              и аз имах същия проблем, само че на ВР400. майстора го оправи като регулира сместа(гориво/въздух), а и оборотите се повишиха. сега мотора върви доста повече, но и гори доста повече...
                              ПП: знам че си го проверил, но все пак: може и от мръсен въздушен филтър да заглъхва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X