Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При рязко подаване на газ YZF глъхне

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

    Вчера поработих пи вапроса с заглъхването на мотора прочистих всички жихльори на карбуратора (ваздушни и горивни).Разглобих и ускорителната помпа на карборатора почистих я и нея,повдигнах и иглата с едно деление сега е на предпоследното деление.И накрая направих регилаж на сместа ефекта беше изомителен, ето малко снимки от всичко това. А това е и ускоритекната помпа в разглобен вит Снимките от регулажа на карборатора ще качъ утре защото закаснявам за работа.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #17
      До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

      Първоначално публикуван от Lazarov 426 Преглед на мнение
      повдигнах и иглата с едно деление сега е на предпоследното деление.
      Колега, една вметка само към казаното от теб.
      Ако съдим по снимката на иглата - то тя е свалена на предпоследно деление, а не е качена.
      Когато вдигаш зегерката нагоре иглата слиза надолу, т.е. сместа става по-бедна, пада и разхода.

      Коментар


      • #18
        До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

        Аз съм си патил от ето това:




        Тук в канала трябва да има едно много финно О-пръстенче,което много често се случва да е предъвкано и да го няма.Прегледайте моля и този етап,много често се случва да създава проблеми.

        Да и аз сега погледнах,но мисля че за да се повдигне иглата трябва да се мести зегерката надолу не нагоре и Жоро е прав.Дросела е на 4 колелца и внимавай че едното пада и лесно може да бъде загубено.Желателно е тези интервенции да се правят на чисто място,иначе карбуратора е много прост и много надежден.Много често се хвърляме към карбуратора, и го ровичкаме, а проблема в много от случаите не е там.
        Последно редактирано от Петьо Джартов; 23-02-09, 13:40.

        Коментар


        • #19
          До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
          Колега, една вметка само към казаното от теб.
          Ако съдим по снимката на иглата - то тя е свалена на предпоследно деление, а не е качена.
          Когато вдигаш зегерката нагоре иглата слиза надолу, т.е. сместа става по-бедна, пада и разхода.
          ОК на снимката е така,но аз пробвах на всички даления и сега в момента е на предпоследното деление от другата страна просто снимката която сам снимал е когато сам пробвал как ще баде като сложа зегерката на това деление
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #20
            До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

            Ето и обещания матерял от мен за регулажа на карборатора.(Регулиране на сместа ) Тук съм снимъл как регулирам в кой момент ускорителната помпа да подаде нужното гориво.
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #21
              До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

              Проблема най -вероятно е бил в реглажа на ускорителната помпа,ако някой е въртял безпричинно винтчето.Ефекта е че в момента на отваряне на дросела не се впръсква необходимото гориво.На Кавазакито беше заводки така настроено и в резултат дори гаснеше при подаване на газ от ниски.Общо взето правилната настройка е такава че впръскването трябва да стане веднага,обаче не трябва струята да докосва дросела.
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • #22
                До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                Проблема най -вероятно е бил в реглажа на ускорителната помпа,ако някой е въртял безпричинно винтчето.Ефекта е че в момента на отваряне на дросела не се впръсква необходимото гориво.На Кавазакито беше заводки така настроено и в резултат дори гаснеше при подаване на газ от ниски.Общо взето правилната настройка е такава че впръскването трябва да стане веднага,обаче не трябва струята да докосва дросела.
                ОК несам на 100% сигутен но и аз така си мисля,или е от регулажа на помпата или от сместа това че сам повдигмал иглата и почистил видимо чистите жигльори немисля ,че може да помогне чак толкова.Иначе и при ман понякога гаснеше при подаване от ниски обуроти кам високи.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #23
                  До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                  Колега, снимал си, но не си обяснил как става регулирането, а откъде....
                  Аз ще обясня как го правя, аз така си правя мотора и е добре, а и така съм чел, а не съм го измислил де.
                  Паля мотора докато загрее, махам смукача, трябва да работи на стабилни обороти без да "мами". Почвам да въртя винтчето, което е показал колегата на 1-та снимка в едната посока, примерно по часовниковата стрелка. Щом мотора почне да глъхне почвам да въртя в обратната посока- обратно на часовниковата стрелка като броя колко оборота развивам докато мотора пак почне да глъхне. Дойде ли този момент, почвам да завивам винтчето на половината брой обороти, демек средата между двете заглъхвания като завивам още малко по посока на часовниковата, по-малко от половин, за да ми е по богата сместа. Икономиите не ни интересуват.

                  Това е. Може би има и по сложни регулировки, ма не ги знам.

                  Коментар


                  • #24
                    До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                    Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
                    Колега, снимал си, но не си обяснил как става регулирането, а откъде....
                    Аз ще обясня как го правя, аз така си правя мотора и е добре, а и така съм чел, а не съм го измислил де.
                    Паля мотора докато загрее, махам смукача, трябва да работи на стабилни обороти без да "мами". Почвам да въртя винтчето, което е показал колегата на 1-та снимка в едната посока, примерно по часовниковата стрелка. Щом мотора почне да глъхне почвам да въртя в обратната посока- обратно на часовниковата стрелка като броя колко оборота развивам докато мотора пак почне да глъхне. Дойде ли този момент, почвам да завивам винтчето на половината брой обороти, демек средата между двете заглъхвания като завивам още малко по посока на часовниковата, по-малко от половин, за да ми е по богата сместа. Икономиите не ни интересуват.

                    Това е. Може би има и по сложни регулировки, ма не ги знам.
                    Като го завиваш винтчето обедняваш сместа, а като го развиваш я обогатяваш.За F-CR карбуратор и при отворен ауспух нормалната настройка е 1 1/2-2 оборота от завито докрай положение.
                    offroad фен
                    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                    Коментар


                    • #25
                      До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                      Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                      Като го завиваш винтчето обедняваш сместа, а като го развиваш я обогатяваш.За F-CR карбуратор и при отворен ауспух нормалната настройка е 1 1/2-2 оборота от завито докрай положение.
                      Да, явно в обяснението ми е грешката. По часовниковата бедна смес, обратно богата.
                      Другото лЕво е било.

                      Коментар


                      • #26
                        До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                        незнам дали тука е мястото за моя проблем но понеже е идентичен смятам да попитам.Имам хr 400 които при мн-леко подаване на газ не поема и гасне,при цяло подаване на газ поема и се исцепва нормално.Като го исцепя после не даржи стабилни ниски или гасне,веднага ритам и започва да даржи перфектни обороти.И така след исцепване или гасне или не даржи стабилни обороти или пак ги даржи перфектни.

                        Коментар


                        • #27
                          До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                          Първоначално публикуван от kimbo73 Преглед на мнение
                          незнам дали тука е мястото за моя проблем но понеже е идентичен смятам да попитам.Имам хr 400 които при мн-леко подаване на газ не поема и гасне,при цяло подаване на газ поема и се исцепва нормално.Като го исцепя после не даржи стабилни ниски или гасне,веднага ритам и започва да даржи перфектни обороти.И така след исцепване или гасне или не даржи стабилни обороти или пак ги даржи перфектни.
                          Колега започни от наи лесното вземи отвори и почисти всички жигльори на карборатораАз лично се самнявам да не би нивото на горивото да ти е малко и след като го изпомпаш мотора да не му достига горивото и затова да гасне(провери и нивото как е).
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #28
                            До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                            Първоначално публикуван от kimbo73 Преглед на мнение
                            незнам дали тука е мястото за моя проблем но понеже е идентичен смятам да попитам.Имам хr 400 които при мн-леко подаване на газ не поема и гасне,при цяло подаване на газ поема и се исцепва нормално.Като го исцепя после не даржи стабилни ниски или гасне,веднага ритам и започва да даржи перфектни обороти.И така след исцепване или гасне или не даржи стабилни обороти или пак ги даржи перфектни.
                            Ако си с оригинален карбуратор въобще нямаш ускорителна помпа,така че това е съвсем нормално.Сложи си по-голям жигльор за ниските и си вдигни оборотите.Ако искаш да си перфектен-тунинг карбуратор.
                            Много е вероятно обаче твоя просто да е мръсен,щом чак гасне.Иначе глъхненето при рязко подаване ще го имаш винаги ако нямаш ускорителна помпа
                            offroad фен
                            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                            Коментар


                            • #29
                              До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                              Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                              Ако си с оригинален карбуратор въобще нямаш ускорителна помпа,така че това е съвсем нормално.Сложи си по-голям жигльор за ниските и си вдигни оборотите.Ако искаш да си перфектен-тунинг карбуратор.
                              Много е вероятно обаче твоя просто да е мръсен,щом чак гасне.Иначе глъхненето при рязко подаване ще го имаш винаги ако нямаш ускорителна помпа
                              мерси колега за инфото,аз сам с оригиналния карборатор и явно от там идва проблема защото преди да пиша тука пробвах доста настройки и резултата беше отрицателен,също така проверих и реглажа на клапаните,зацепването на веригата и почистих карбуратора/който беше идеално чист/.Можеш ли да ми кажеш евентуално колко да вдигна размера на жигльора за празния ход/от 55 пробвах на 60-нямаше голям резултат/или евентуално какъв карбуратор ще е най-подходящ да сложа с оскурителна помпа,за да има ефект.Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • #30
                                До: При рязко подаване на газ YZF глъхне

                                Аз съм с XR 400 и съм със 62 малък жигльор.
                                Никога не съм усетил забиване и чудене.
                                Мотора се чувства и доста нервен като за ХР

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X