Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързо помпане на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бързо помпане на гуми

    Колеги някой правил ли е тази щуротия
    http://vasi.net/2009/01/23/kak_bystr...hat_shinu.html
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-02-09, 13:11. Причина: Корекция на адрес

  • #2
    До: Бързо помпане на гуми

    Колега сайте нещо не работи

    Коментар


    • #3
      До: Бързо помпане на гуми

      Работи. Пръска се някакъв лесно запалим аерозол и като драснеш клечката гумата се напомпва и залепва за джантата
      Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

      Коментар


      • #4
        До: Бързо помпане на гуми

        Флакон с пропан бутан, например. Или просто бензин. Малко количество.

        Някой от форума беше пробвал, ама не помня кой.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Бързо помпане на гуми

          Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
          Работи. Пръска се някакъв лесно запалим аерозол и като драснеш клечката гумата се напомпва и залепва за джантата
          Пробвал? Real? Дезодорант-пръскащ-палиш=Напомпва се.

          Това ще е доста полезно за колегите които карат с доста свалено налягане в гумите. Но дали е реално?

          Коментар


          • #6
            До: Бързо помпане на гуми

            Аз съм помпал така.Няколко пъти основно с бензин.Става.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              До: Бързо помпане на гуми

              Първоначално публикуван от Suzuki_Sj410 Преглед на мнение
              ... Това ще е доста полезно за колегите които карат с доста свалено налягане в гумите. Но дали е реално?

              Точно за каране с ниско налягане на гумите полза няма никаква.
              Тази процедура се използва за залепяне на разбортирана гума. Реална е, но по принцип има и опасност да я предОбриш ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Бързо помпане на гуми

                Пробвал съм го и става. (стартов спрей).
                Налага се донапомпване, но за прилепване към джантата е ок.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: Бързо помпане на гуми

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Точно за каране с ниско налягане на гумите полза няма никаква.
                  Тази процедура се използва за залепяне на разбортирана гума. Реална е, но по принцип има и опасност да я предОбриш ...
                  Е,... нали няй-голямата опасност от карането с ниско налягане е гумата да се разбортира. Начинаещ съм още, но все пак.

                  С това нещо само се "залепя", а после си я помпаш с коНпресорчето, така ли?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бързо помпане на гуми

                    Първоначално публикуван от Suzuki_Sj410 Преглед на мнение
                    С това нещо само се "залепя", а после си я помпаш с коНпресорчето, така ли?
                    Точно. Това се ползва за да вдигне рязко налягане, и да вкара гумата, където трябва. После обикновено си е мека.

                    А компресора си е задължителен атрибут на джипката, щом ще се излиза извън пътя, или ще се ходи на майната си.

                    Даже ако си забелязал по сериозните експедиции си носят и прилично количество резервни гуми.

                    Не знам само дали хубав компресор с прилично голяма бутилка не би свършил по-добра работа, стига мястото да позволява ползването му.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бързо помпане на гуми

                      Това не е помпане! А Бортиране (залепване на гумата за джантата) за да започне помпането, Правили сме го в планината (аз гледах) - работи.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бързо помпане на гуми

                        До преди 3-4 години това беше масов метод за бортиране на големи гуми по гумандижниците. Тировите така ги бортираха. После събраха парички и си купиха оборудване
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бързо помпане на гуми

                          Колегите правилно отбелязаха,че спрея "старт газ",(основното съдържание е етер)-е подходящ за тази цел.
                          -А за напомпване ,аз ползвах бутилка от въгледвуокисен пожарогасител,зареждах я с аргоновата смес за телоподаващото.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бързо помпане на гуми

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            ... Правили сме го в планината (аз гледах) - работи.
                            А преди това моята гума (31") я залепихме с твоя компресор. Имаш ли представа какъв му беше дебитът?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бързо помпане на гуми

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              А преди това моята гума (31") я залепихме с твоя компресор. Имаш ли представа какъв му беше дебитът?
                              Май е този http://www.tjm.com.au/Default.aspx?tabid=63 , за съжаление го продадох с Тойотата и сега пак съм си поръчал, че без него не става

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X