Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво помага това "фолио"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво помага това "фолио"

    Днес както си карах из града и пред мен зави и взе да се движи един Нисан Навара /не че е от значение марката и модела на возилото/ с черен матов цвят. Като го наближих доста забелязах , че този матов цвят /без блясък/ всъщност се дължи на това , че целия пикап е облепен с нещо като фолио - черно и с много, много малки релефни квадратчета. Ама беше облепен напълно - където трябва да е боя, то имаше фолио/ не знам дали наистина е фолио това/ и по най-малките извивки. Все пак ръбовете на фолиото се припокриваха лекичко. Та питам Ви за какво помага толкова това фолио Боята ли пази

  • #2
    До: С какво помага това "фолио"

    http://miro-folio.com/al.html

    Коментар


    • #3
      До: С какво помага това "фолио"

      Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
      Иване, посетил съм този сайт, ама не разбрах отговора ето на този въпрос:
      Първоначално публикуван от rmihalev Преглед на мнение
      Та питам Ви за какво помага толкова това фолио Боята ли пази
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        За предния капак, броня знам , че има фолиа които пазят от камъчета отхвръкнали от предната кола, ама за облепяне на цялото возило...

        ... а пък пусто и снадките си личаха все пак
        Последно редактирано от Goblin; 17-02-09, 19:13.

        Коментар


        • #5
          До: С какво помага това "фолио"

          Най-вероятно е имитация на карбон.Аз съм виждал Астра с подобни капаци.Основната цел на фолиото при въпросната Астра няма да го коментирам....
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            До: С какво помага това "фолио"

            Фолиото предпазва боята при по леки хард разходки из гората.Използува се когато джипката ни се свиди и не искаме да се надраска.Според мен излишен харч защото собствениците на паркетниците не се чувствуват добре в момента който се чува скърцането на клоните по ламарините.Ако ще си избираме място за преминаване то това не е OFFRoad.
            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

            Коментар


            • #7
              До: С какво помага това "фолио"

              Ако беше го снимал темата щеще да стане мн. интересна.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #8
                До: С какво помага това "фолио"

                Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                Фолиото предпазва боята при по леки хард разходки из гората.
                А какво следва да се използва за предпазване на фолиото?
                БИО пчелен мед и пчелни продукти
                0888 66 59 73

                Коментар


                • #9
                  До: С какво помага това "фолио"

                  Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                  Иване, посетил съм този сайт, ама не разбрах отговора ето на този въпрос:
                  Предполагам, че пази гъзарията на собственика да има боя на квадратчета(макар и фолио).
                  Същото като да си купиш пикап и да ходиш по кафетата с него.
                  ГЪЗАРИЯТА е в основата на всички на пръв(а и не само) поглед безсмислени действия.
                  Моята кола и мотори нямат никакъв външен вид, не привличат погледи и мацки и в никакъв случай не са гъзарски. Самият аз не съм гъзар и не разбирам хората с въпросното поведение. Така че всичко, което съм написал, е възможно да не е вярно, но аз така виждам нещата.

                  Имаше сайт на някаква фирма, която облепя автомобили с фолио, в него пишеше какви са му предимствата, но не мога да намеря сайта.
                  Последно редактирано от Ivan_J; 18-02-09, 09:17.

                  Коментар


                  • #10
                    До: С какво помага това "фолио"

                    Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                    Предполагам, че пази гъзарията на собственика да има боя на квадратчета(макар и фолио).
                    Същото като да си купиш пикап и да ходиш по кафетата с него.
                    ГЪЗАРИЯТА е в основата на всички на пръв(а и не само) поглед безсмислени действия.
                    Моята кола и мотори нямат никакъв външен вид, не привличат погледи и мацки и в никакъв случай не са гъзарски. Самият аз не съм гъзар и не разбирам хората с въпросното поведение. Така че всичко, което съм написал, е възможно да не е вярно, но аз така виждам нещата.

                    Имаше сайт на някаква фирма, която облепя автомобили с фолио, в него пишеше какви са му предимствата, но не мога да намеря сайта.

                    Имаме обща позиция по въпроса Май ще трябва да се запознаем
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      До: С какво помага това "фолио"

                      Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                      Предполагам, че пази гъзарията на собственика да има боя на квадратчета(макар и фолио).
                      Същото като да си купиш пикап и да ходиш по кафетата с него.
                      ГЪЗАРИЯТА е в основата на всички на пръв(а и не само) поглед безсмислени действия.
                      Моята кола и мотори нямат никакъв външен вид, не привличат погледи и мацки и в никакъв случай не са гъзарски. Самият аз не съм гъзар и не разбирам хората с въпросното поведение. Така че всичко, което съм написал, е възможно да не е вярно, но аз така виждам нещата.

                      Имаше сайт на някаква фирма, която облепя автомобили с фолио, в него пишеше какви са му предимствата, но не мога да намеря сайта.
                      Здравейте колеги,
                      това е сайта и въпросната Навара....http://4ward.bg/carbon.html

                      Коментар


                      • #12
                        До: С какво помага това "фолио"

                        Аха! Фирма за печат, реклама и т.н свързано с рекламата. Както си даваме да направят рекламно пано или лепенка на форума, така са измислили БИГ лепенка. Ясна е работата. То си го и пише "Carbon" демек за Мега Гъзарите!
                        Някой да пусне тема в Тунинг.бг и да гледаме сеир.

                        Коментар


                        • #13
                          До: С какво помага това "фолио"

                          Незнам защо сте ми изтрили мнението по горе но излезнах че съм прав
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #14
                            До: С какво помага това "фолио"

                            Това за "гъзарията" е ясно, но аз гледах по дискавъри едно предаване, с такова фолио замениха боята, в смисъл че вместо да дадат 2500 паунда за боя, залепиха такова фолио само за 1000. Имаха чузможност да избират каквото си искат. Беше нещо като латекс, нагряваха го за да го изпъват и да вадят въздушните балончета, а също и когто се преразтегнеше за да му възтановят формата.
                            -------Honda CR-V 128к.с.--------
                            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                            Коментар


                            • #15
                              До: С какво помага това "фолио"

                              резултата е същия като при бодилифт на витара - изглежда добре (айде на сеира )

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X