Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser HJ60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Land Cruiser HJ60

    Най- накрая я взех. След дълго чесане по главата, и консултации с Венци и Пламен Петрови, Митко Фулдата, и други мои приятели и капацитети в Офроуда, се реших да сменя 70-ката с 60-ка. Благодаря на всички за съветите.
    Надявам се, че няма да съжалявам, макар, че малко се отдалечавам от екстремния офроуд. Но от друга страна е много по добра за дълги преходи, като експедицията Ком-Емине, където не се гони време, а в същото време трябва повечко място за багаж.
    Яд ме е само , че пак всичките ремонти започват от начало. Така беше с Нивата преди време, после 70-ката. Тъкмо ги направя , както трябва и айде нова любов. Ако бях така и с жените... .
    И друго - досега не ми се е случвало да взема добре поддържана джипка. Собственика на последната, дори ми заяви най отговорно- "Ми кво да и правя, тя не се разваля...". А то всъщност работа по нея има колкото искаш. Ама щом се движи , значи е ОК .

    Направи ми впечетление , че няма нито една тема за ТЛК60. Че са редки- редки са, ама все пак съществуват. В Пловдив има още една (доколкото знам аз), и тя е на един приятел съфорумник- Антон Пенчев, ама и той си трай . Ще се радвам, ако има и други собственици на този автомобил, или съфорумци , които четат из руските сайтове ( то и аз чета, ама , като не мога да превеждам ), да споделят инфо и опит.

    А ето от къде аз черпя информация:
    http://www.land-cruiser.ru/ повечето го знаете,
    http://www.buschtaxi.org/cms/ на немски.
    И двата сайта си имат и форуми.

  • #2
    Здрасти,Цанко и честито.Ще ви чакам заедно с Стефчо и Жоро,ако се е възстановил да покараме .Направил съм интересни трасета.

    Коментар


    • #3
      Цанко още веднъж честито! За тази Toyota-а твоята романи могат да се изпишат но все едно със сигурност е един от най-достойните 4х4 за всички времена. Вземи сега направи и малко снимки, дай ги тука и ние да я видим...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Айде честито и от мен,
        да минеш много безавариини километри с него.
        Няма ли да се организирате да си направите едно преходче пак до Персенк да мога да го видя на живо в действие
        http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

        Коментар


        • #5
          За съжаление нямам фотоапарат, но направих все пак една снимка с телефона:
          [/url]
          Благодаря за пожеланията, но за разходките още е много рано.
          Първо трябва да я преведа в добро техническо състояние, защото доста работи излезнаха.
          Цвета няма да остане същия , защото този нещо не ме кефи.

          Забравих да спомена , че двигателя е 4000 куб. дизел без турбо. Задните полуоски са, като на УАЗа - разтоварени (вадят се лесно , без да се свалят гуми, главини и спирачни апарати), и доколкото разбрах от братушките тези полуоски трудно се чупят и издържат по големи гуми.

          Коментар


          • #6
            Да Цанко, точната дума е разтоварени полуоски и това е прерогатив само на супер здравите машини. При тази конструкция полуоската предава само въртящия момент а не участва като силов елемент на окачването за което имат грижа съответно два конични лагера. Този тип полуоски са най-сигурния признак за това дали една машина е предназначена за свръхтежка експлоатация!
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              има ги из София тия динозаври...









              60-тката е повратният момент в историята на ЛендКрузър - от полу-военно "камионче" към комфортен високопроходим 4х4... Пожелавам ти след време да вземеш 80-ка - има един много голям плюс: пружинно окачване...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Е.ати гнилоча.На колегата ще му трябват повече средства за купе,а от каде ще го вземе нямам представа.Това купе като го гледам нема правене.

                Коментар


                • #9
                  еее за втори път го пускате тоя джип тука... аре кажете телефона на собственика на личен... явно е, че не е каран от поне година предвид предното стъкло...
                  аиде лек ден
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #10
                    той LJ73 само се фука с тая снимка на някакъв пред неговия блок е ама доколкото си спомням от предишни теми не се продава ! а той просто показваше че има още 60-ки не е само 1.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      ЕЕЕЕЕЕ Цанко честито и със здраве да си я караш и нея да я качим на връх Богдан като 70-ката междодругото малко офтопик даи снимки от Богдан ако имаш щото никои не качи из форума а си беше яко
                      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                      тел.088четири 9едно9 4нула4
                      -------------------------------------------------------

                      Коментар


                      • #12
                        В немското мобиле ги има колкото си искаш ,а като тази има една 100 пъти по-добра на 3200 евро

                        Коментар


                        • #13
                          В Добрич от 3 месеца се продава една такава Тойота. Бензинов двигател, мисля 4.2л, с газова уредба/бутилката е огромна, явно има апетит/. Купето в идентично състояние с това на снимките на Тедо. Дори си помислих дали не е същата кола/ ръждата по калниците е на същото място, страничните огледала липсват, а Тх регистрацията е сравнително нова/ Собственика иска 3500 лв - с което събуди интереса ми. Ако някой може да сподели още мнения и информация за този джип ще ми бъде от полза.

                          Коментар


                          • #14
                            Честито и от мем.Автомобила е страхотен и се справя не по лошо от късите бази при всякакви условия.
                            Днес се върнах от КОМ-ЕМИНЕ на което учасвах с FJ62,това и е трето състезание за тази година и машината не се предава.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X