Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на Паджеро 2.8тд автомат къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на Паджеро 2.8тд автомат къса база

    здравейте колеги имам въпрос относно разход на паджеро 2.8тд автомат къса база 93г .в града ми харчи около 19/100 ,сменени са всички филтри ,не пуши,двигателя работи нормално

  • #2
    До: разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

    Темата по въпроса
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

      Колега абсолютно нищо нередовно няма в това,ти засечи на ден в града колко километри изминаваш и за колко време(така ще получиш км/ч.).Колкото и да е странно аз вчера изминах по работа за целия ден 75км. за 6ч.(говорим за града център,широк център където винаги е трафик) искам някой желаещ да ми сметне средната скорост(аз си я знам) и да продължава сляпо да твърди и да спори,че джипа му харчел 10-12л градско (да може ,ако в града му има 2 главни улици и може да засича разход на кола)затова сам преценяй нормално ли е.Поздрави
      [FONT=Comic Sans MS]
      [/FONT]

      Коментар


      • #4
        До: разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

        Първоначално публикуван от tsonko Преглед на мнение
        Колега абсолютно нищо нередовно няма в това,ти засечи на ден в града колко километри изминаваш и за колко време(така ще получиш км/ч.).Колкото и да е странно аз вчера изминах по работа за целия ден 75км. за 6ч.(говорим за града център,широк център където винаги е трафик) искам някой желаещ да ми сметне средната скорост(аз си я знам) и да продължава сляпо да твърди и да спори,че джипа му харчел 10-12л градско (да може ,ако в града му има 2 главни улици и може да засича разход на кола)затова сам преценяй нормално ли е.Поздрави
        Що не? Може да харчи 10-12,ама масло...
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #5
          До: разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

          Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
          Що не? Може да харчи 10-12,ама масло...
          Виждал съм и такива.......и то на състезания.Лоша работа
          [FONT=Comic Sans MS]
          [/FONT]

          Коментар


          • #6
            До: разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

            Първоначално публикуван от gondorian Преглед на мнение
            здравейте колеги имам въпрос относно разход на паджеро 2.8тд автомат къса база 93г .в града ми харчи около 19/100 ,сменени са всички филтри ,не пуши,двигателя работи нормално
            много е. моят с големи гуми/32х12.50/ не повече от 15
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

              И на мен ми се струва доста, но много зависи и как го караш.
              Ако не падаш под 3000 оборота може и повече да е

              Коментар


              • #8
                До: разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

                гумите ми са 265/75/15 летни, бриджестон ,карам съвсем нормално,но разхода наистина е голям

                Коментар


                • #9
                  До: Разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

                  Нов съм във форума и като за начало искам да кажа ЗДРАВЕЙТЕ на всички!

                  И аз съм собственик на такова Паджеро от няколко седмици (2,8, къса база, 94г, автоматик, десен волан, гъмите са регенерат специално за кал и са доста големи). Колата е страхотна и благодарение на форума научих доста неща за всичките екстри и копчета! Все още обаче не мога да му сметна разхода, тъй като 100-тина литра ми ги глътна за има няма 500 мили, което в началото ми се струваше нормално докато не установих, че въщност километража отчита нещо между км и мили (при изминати 80км показва 72). Не го ръчкам, а и не съм го карал в силен трафик. Правих няколко излизания в гората, но без сериозни премеждия. Искам да питам на какво би се дължал подобен разхода на гориво. Може ли причината да е запушен филтър или проблем в инжекциона. Колата иначе върви доста добре.

                  Благодаря предварително!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

                    Мда, удоволствието се заплаща
                    51.19 литра за точно 400 км
                    12.8 / 100

                    почти само извънградско със скорост 100 -120
                    и едно минаване на Шипка за 4 часа при силен снеговалеж...

                    това са факти, които не коментирам, само споделям

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

                      Е определено е така! Не съм купувал джипа с мисълта, че ще харчи по 7-8 л. Просто е доста странно, тъй като оня ден за има няма 60-70 км ими свали резервоара с една черта, пък го карах доста спокйно и то със съвем малко отбивки от асфалта. На извънградско повече от 70-80 не съм вдигал и ми е чудно да не би да има някакъв проблем. Veni1 благодаря за информацията. Виждам, че ти дори караш дългата база и наистина 12-13л ми се струват доста приличен разход. При мен както го изчеислявам върви към 17-18л. Ако някой има идея каква може да е причината да даде идея какво да правя. Мерси предварително!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

                        Имах подобни грижи. Установих теч от изгнил участък на горивопровода - темата седи малко по-долу. След отстраняването му не съм излизал от София, разхода е около 13/100.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

                          Първоначално публикуван от mitsu_gs123 Преглед на мнение
                          Е определено е така! Не съм купувал джипа с мисълта, че ще харчи по 7-8 л. Просто е доста странно, тъй като оня ден за има няма 60-70 км ими свали резервоара с една черта, пък го карах доста спокйно и то със съвем малко отбивки от асфалта. На извънградско повече от 70-80 не съм вдигал и ми е чудно да не би да има някакъв проблем. Veni1 благодаря за информацията. Виждам, че ти дори караш дългата база и наистина 12-13л ми се струват доста приличен разход. При мен както го изчеислявам върви към 17-18л. Ако някой има идея каква може да е причината да даде идея какво да правя. Мерси предварително!
                          А как точно го засичаш?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

                            е как как, бре хора?
                            от капачка до капачка
                            после километража...

                            моя показваше 399, и беше готов за 400 км
                            литража е от фактурата...

                            при следващия преход - преди тръгване - фул до тапата, и после - калкулатора...

                            как се засича по друг начин?
                            аз не знам..

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разход на паджеро 2.8тд автомат къса база

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              е как как, бре хора?
                              от капачка до капачка
                              после километража...

                              моя показваше 399, и беше готов за 400 км
                              литража е от фактурата...

                              при следващия преход - преди тръгване - фул до тапата, и после - калкулатора...

                              как се засича по друг начин?
                              аз не знам..
                              Що се караш,аз знам как
                              А дали колегата знае?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X