Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наклони на преодоляване за фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наклони на преодоляване за фронтера

    Намерих това в едно списание и го пускам за информация и малко коментар това са параметрите дадени от завода производител с които аз малко не мога да се съглася.Наклонът за искачване ми се вижда голям,и за дълбочината за газенето на вода малка.
    Прикачени файлове
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

  • #2
    До: Наклони на преодоляване за фронтера

    Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
    Намерих това в едно списание и го пускам за информация и малко коментар това са параметрите дадени от завода производител с които аз малко не мога да се съглася.Наклонът за искачване ми се вижда голям,и за дълбочината за газенето на вода малка.
    Всичко е точно. Това е истината. Въпроса е че това е при идеални условия. На практика 80% наклон не можеш да качиш защото няма да имаш сцепление, освен ако не си със гуми "сликове" по загрят асфалт. А 30 см. вода е малко, аз съм газил 50 см. не веднъж. Докато не подопиш всмукателя на въздушния филтър ( който е зад преден десен фар ) проблеми няма. И свещите са на това ниво.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Наклони на преодоляване за фронтера

      https://htftp.offroad-bulgaria.com/fanatic/Frontera%20B%20manual/186.jpg

      От книжката на Фронтера Б.
      За ОФА не знам, но ми се струват силно преувеличени тия 80%.

      Коментар


      • #4
        До: Наклони на преодоляване за фронтера

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        На практика 80% наклон не можеш да качиш
        А колко става ? Но ако може в градуси горе-долу, че процентите немога да ги обръщам в градуси
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Наклони на преодоляване за фронтера

          80% наклон значи, че за 100 метра хоризонтално ще се преместиш вертикално 80 метра.

          т.е с малко математика формулата за преобразуване на 80% наклон в градуси е atan(80/100)*180/pi() или 38.65°

          atan - аркустангес т.е. обратната на тангенс - умножаваме по 180 и делим на пи за да превърнем резултата от радиани в градуси

          това е ...
          LR Disco II, Td5

          Коментар


          • #6
            До: Наклони на преодоляване за фронтера

            Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
            80% наклон значи, че за 100 метра хоризонтално ще се преместиш вертикално 80 метра.

            т.е с малко математика формулата за преобразуване на 80% наклон в градуси е atan(80/100)*180/pi() или 38.65°

            atan - аркустангес т.е. обратната на тангенс - умножаваме по 180 и делим на пи за да превърнем резултата от радиани в градуси

            това е ...
            Друго си е да си знаеш. Аз го мислех че е 80% от вертикала. Иначе съм изкачвал по пръст тук на мотопистата 45 градуса. Мерено с лазерна ролетка с градуси. 44 и нещо беше всъщност. А мисля че може и повече.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: Наклони на преодоляване за фронтера

              За катеренето и страничните наклони не съм ги мерил из сокаците-минава на доволно стръмно и наклонено,устройва ме тотал.
              Виж за вода-без да я газирам,на бавни и с повече обороти съм прецапвал през локва от порои дълбока колкото гумата-31' и към 50 метра длъжка.
              ...което ми даде увереност тип "Наутилус" и на следващия порой се набучих в едно езеро и разбрах каква съм лейка когато езерото взе да обливива предното стъкло,аз си стоях седнал до пъпчето във водичка,музичката светна и гръмна,пък край мене плуваха документи,цигари и други опции на ежедневието.
              ...като излязох да си видя простотията водата ми беше до гърдите-за такова ниво верно не става-пък и нали Фронтерата е опелско дърво...

              Коментар


              • #8
                До: Наклони на преодоляване за фронтера

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Друго си е да си знаеш. Аз го мислех че е 80% от вертикала. Иначе съм изкачвал по пръст тук на мотопистата 45 градуса. Мерено с лазерна ролетка с градуси. 44 и нещо беше всъщност. А мисля че може и повече.
                Това е наклон 100%.

                Коментар


                • #9
                  До: Наклони на преодоляване за фронтера

                  Това за дълбочината изобщо не е вярно.
                  С Фронтера 2.3 td редовно газя половин метър, като отивам на вилата, а ми се случва и да я накисна до фаровете и пак излиза, като се има пред вид, че дъното е твърдо - камъни. Случва се да светне лампата на генератора, защото приплъзват ремъците, като се намокрят, но като поработи една-две минути на място, се оправя.
                  Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Наклони на преодоляване за фронтера

                    Първоначално публикуван от batDancho Преглед на мнение
                    Това за дълбочината изобщо не е вярно.
                    С Фронтера 2.3 td редовно газя половин метър, като отивам на вилата, а ми се случва и да я накисна до фаровете и пак излиза, като се има пред вид, че дъното е твърдо - камъни. Случва се да светне лампата на генератора, защото приплъзват ремъците, като се намокрят, но като поработи една-две минути на място, се оправя.
                    Aко ти се случва често, най-добре също често си сменяй маслата в дифовете. Или още по-добре си удължи одушниците. Защото при рязко охлаждане дифа гълта вода през гарнитурите.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: Наклони на преодоляване за фронтера

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Aко ти се случва често, най-добре също често си сменяй маслата в дифовете. Или още по-добре си удължи одушниците. Защото при рязко охлаждане дифа гълта вода през гарнитурите.
                      Това не го знаех, благодаря за съвета, а газенето ми се случва всяка неделя с малки изключения - почти три години вече.
                      Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Наклони на преодоляване за фронтера

                        Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                        80% наклон значи, че за 100 метра хоризонтално ще се преместиш вертикално 80 метра.

                        т.е с малко математика формулата за преобразуване на 80% наклон в градуси е atan(80/100)*180/pi() или 38.65°

                        atan - аркустангес т.е. обратната на тангенс - умножаваме по 180 и делим на пи за да превърнем резултата от радиани в градуси

                        това е ...
                        Това в Закона за движение по пътищата ли го пише ?!
                        И още нещо : 80 м. вертикално с лебедка ли се движиш или на самоход ? ( щото за вертикалното излитане съм се консултирал с "Хериър " , но те са с 2 реактивни двигателя , не стават на Фронтера )
                        Последно редактирано от Vlado_Ts; 19-02-09, 01:00.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Наклони на преодоляване за фронтера

                          Ако се зачетеш малко ще видиш, че 80те метра не се движиш вертикално а под наклон 38,65°.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Наклони на преодоляване за фронтера

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Това в Закона за движение по пътищата ли го пише ?!
                            И още нещо : 80 м. вертикално с лебедка ли се движиш или на самоход ? ( щото за вертикалното излитане съм се консултирал с "Хериър " , но те са с 2 реактивни двигателя , не стават на Фронтера )
                            не разбарх кое те смущава ... говоря за триъгълници и евклидова геометрия - не за фронтери, еле' пък хариери или закони за пътищата...

                            съвсем спекулативно мога да предположа, че се изпозват наклони в проценти вместо ъгли щото стойността в проценти почти съвпада с необходимото допълнитено увеличение на мощността(т.е. силата) за да запазиш равномерното си движение при така променената ситуация
                            LR Disco II, Td5

                            Коментар


                            • #15
                              До: Наклони на преодоляване за фронтера

                              Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                              не разбарх кое те смущава ... говоря за триъгълници и евклидова геометрия - не за фронтери, еле' пък хариери или закони за пътищата...
                              Да де , ама темата е за преодоляване на процентен наклон от автомобили. А по твоята методика и съгласно дядо Евклид излиза , че 100% наклон означава да се движиш под ъгъл 45 градуса спрямо хоризонталата. Следователно , ако се движиш примерно под ъгъл 50 градуса , колко процентен ще е наклона ? Нали все пак няма наклони над 100% . Та ми стана любопитно от къде идва методиката . (Тангенсите отдавна не са ми любопитни )
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X