Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 28

Тема: Наклони на преодоляване за фронтера

Място
    годеч
    Публикации
    1,304
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Наклони на преодоляване за фронтера

Намерих това в едно списание и го пускам за информация и малко коментар това са параметрите дадени от завода производител с които аз малко не мога да се съглася.Наклонът за искачване ми се вижда голям,и за дълбочината за газенето на вода малка.
    Прикачени картинки Прикачени картинки
    0885 297985 -РАДО

fanatic е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,383
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране До: Наклони на преодоляване за фронтера

Цитат Мнение на godech Преглед на публикациите
    Намерих това в едно списание и го пускам за информация и малко коментар това са параметрите дадени от завода производител с които аз малко не мога да се съглася.Наклонът за искачване ми се вижда голям,и за дълбочината за газенето на вода малка.
    Всичко е точно. Това е истината. Въпроса е че това е при идеални условия. На практика 80% наклон не можеш да качиш защото няма да имаш сцепление, освен ако не си със гуми "сликове" по загрят асфалт. А 30 см. вода е малко, аз съм газил 50 см. не веднъж. Докато не подопиш всмукателя на въздушния филтър ( който е зад преден десен фар ) проблеми няма. И свещите са на това ниво.
    no signature no problems

Място
    София
    Публикации
    1,713
    Точки (при гласуване)
    10

http://ftp.domainbg.com/fanatic/Frontera%20B%20manual/186.jpg

От книжката на Фронтера Б.
    За ОФА не знам, но ми се струват силно преувеличени тия 80%.

Място
    София....
    Публикации
    4,925
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на fanatic Преглед на публикациите
    На практика 80% наклон не можеш да качиш
    А колко става ? Но ако може в градуси горе-долу, че процентите немога да ги обръщам в градуси
    0877 17 07 27 .........и съм заменил "Лимоновите резанки" с "Пияни вишни" :-)

Място
    София
    Публикации
    380
    Точки (при гласуване)
    8

80% наклон значи, че за 100 метра хоризонтално ще се преместиш вертикално 80 метра.

т.е с малко математика формулата за преобразуване на 80% наклон в градуси е atan(80/100)*180/pi() или 38.65°

atan - аркустангес т.е. обратната на тангенс - умножаваме по 180 и делим на пи за да превърнем резултата от радиани в градуси

това е ...
    LR Disco II, Td5

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,383
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на damyan_rm Преглед на публикациите
    80% наклон значи, че за 100 метра хоризонтално ще се преместиш вертикално 80 метра.

т.е с малко математика формулата за преобразуване на 80% наклон в градуси е atan(80/100)*180/pi() или 38.65°

atan - аркустангес т.е. обратната на тангенс - умножаваме по 180 и делим на пи за да превърнем резултата от радиани в градуси

това е ...
    Друго си е да си знаеш. Аз го мислех че е 80% от вертикала. Иначе съм изкачвал по пръст тук на мотопистата 45 градуса. Мерено с лазерна ролетка с градуси. 44 и нещо беше всъщност. А мисля че може и повече.
    no signature no problems

Място
    Русе
    Публикации
    9,262
    Точки (при гласуване)
    0

За катеренето и страничните наклони не съм ги мерил из сокаците-минава на доволно стръмно и наклонено,устройва ме тотал.
    Виж за вода-без да я газирам,на бавни и с повече обороти съм прецапвал през локва от порои дълбока колкото гумата-31' и към 50 метра длъжка.
    ...което ми даде увереност тип "Наутилус" и на следващия порой се набучих в едно езеро и разбрах каква съм лейка когато езерото взе да обливива предното стъкло,аз си стоях седнал до пъпчето във водичка,музичката светна и гръмна,пък край мене плуваха документи,цигари и други опции на ежедневието.
    ...като излязох да си видя простотията водата ми беше до гърдите-за такова ниво верно не става-пък и нали Фронтерата е опелско дърво...

Място
    София
    Публикации
    1,713
    Точки (при гласуване)
    10

Друго си е да си знаеш. Аз го мислех че е 80% от вертикала. Иначе съм изкачвал по пръст тук на мотопистата 45 градуса. Мерено с лазерна ролетка с градуси. 44 и нещо беше всъщност. А мисля че може и повече.
    Това е наклон 100%.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    75
    Точки (при гласуване)
    6

Това за дълбочината изобщо не е вярно.
    С Фронтера 2.3 td редовно газя половин метър, като отивам на вилата, а ми се случва и да я накисна до фаровете и пак излиза, като се има пред вид, че дъното е твърдо - камъни. Случва се да светне лампата на генератора, защото приплъзват ремъците, като се намокрят, но като поработи една-две минути на място, се оправя.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,383
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на batDancho Преглед на публикациите
    Това за дълбочината изобщо не е вярно.
    С Фронтера 2.3 td редовно газя половин метър, като отивам на вилата, а ми се случва и да я накисна до фаровете и пак излиза, като се има пред вид, че дъното е твърдо - камъни. Случва се да светне лампата на генератора, защото приплъзват ремъците, като се намокрят, но като поработи една-две минути на място, се оправя.
    Aко ти се случва често, най-добре също често си сменяй маслата в дифовете. Или още по-добре си удължи одушниците. Защото при рязко охлаждане дифа гълта вода през гарнитурите.
    no signature no problems

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    75
    Точки (при гласуване)
    6

Aко ти се случва често, най-добре също често си сменяй маслата в дифовете. Или още по-добре си удължи одушниците. Защото при рязко охлаждане дифа гълта вода през гарнитурите.
    Това не го знаех, благодаря за съвета, а газенето ми се случва всяка неделя с малки изключения - почти три години вече.

Място
    София
    Публикации
    4,915
    Точки (при гласуване)
    18

това е ...
    Това в Закона за движение по пътищата ли го пише ?!
    И още нещо : 80 м. вертикално с лебедка ли се движиш или на самоход ? ( щото за вертикалното излитане съм се консултирал с "Хериър " , но те са с 2 реактивни двигателя , не стават на Фронтера )
    Последно редактиран от Vlado_Ts ; 19-02-09 в 01:00

Място
    гр. София
    Публикации
    514
    Точки (при гласуване)
    8

Ако се зачетеш малко ще видиш, че 80те метра не се движиш вертикално а под наклон 38,65°.

Място
    София
    Публикации
    380
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Това в Закона за движение по пътищата ли го пише ?!
    И още нещо : 80 м. вертикално с лебедка ли се движиш или на самоход ? ( щото за вертикалното излитане съм се консултирал с "Хериър " , но те са с 2 реактивни двигателя , не стават на Фронтера )
    не разбарх кое те смущава ... говоря за триъгълници и евклидова геометрия - не за фронтери, еле' пък хариери или закони за пътищата...

съвсем спекулативно мога да предположа, че се изпозват наклони в проценти вместо ъгли щото стойността в проценти почти съвпада с необходимото допълнитено увеличение на мощността(т.е. силата) за да запазиш равномерното си движение при така променената ситуация
    LR Disco II, Td5

Място
    София
    Публикации
    4,915
    Точки (при гласуване)
    18

не разбарх кое те смущава ... говоря за триъгълници и евклидова геометрия - не за фронтери, еле' пък хариери или закони за пътищата...
    Да де , ама темата е за преодоляване на процентен наклон от автомобили. А по твоята методика и съгласно дядо Евклид излиза , че 100% наклон означава да се движиш под ъгъл 45 градуса спрямо хоризонталата. Следователно , ако се движиш примерно под ъгъл 50 градуса , колко процентен ще е наклона ? Нали все пак няма наклони над 100% . Та ми стана любопитно от къде идва методиката . (Тангенсите отдавна не са ми любопитни )

Място
    София
    Публикации
    380
    Точки (при гласуване)
    8

50 градуса е почти 120% - нищо нередно не виждам в това процентите да са повече от 100 ...
    LR Disco II, Td5

Място
    София
    Публикации
    4,915
    Точки (при гласуване)
    18

50 градуса е почти 120% - нищо нередно не виждам в това процентите да са повече от 100 ...
    Над 100% е само преизпълнението на събираемостта по ДДС примерно или официалната статистика за възход на икономиката .(затова се и казва per cent , т.е. част от 1 цяло. Над 100% говорим вече за "пъти" )
    Аз си мисля че е логично когато говорим че "наклона на пътя клони към 100%" , това да означава , че се движиш почти по вертикала - и това е границата . Над 100% вече го разбирам като лупинг .Какво означава "да преодолееш наклон едно цяло и три пъти" ??? Но може и да греша де . Пък и не е толкова съществено .

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,383
    Точки (при гласуване)
    18

В ръководството на потребителя са написали и проценти и градуси. Сигурно е имало защо. И аз се пулих в началото защо страничния наклон е в градуси а изкачващия/спускащ е в %. Но не се задълбочих толкова в подобни размисли. Предпочитам да ги проверявам на живо.
    no signature no problems

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,805
    Точки (при гласуване)
    19

Просто така е прието. 100% - 45 градуса наклон за шосета. При железниците наклоните се мерят в промили.

Място
    София
    Публикации
    1,713
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Пенчо Преглед на публикациите
    Просто така е прието. 100% - 45 градуса наклон за шосета. При железниците наклоните се мерят в промили.
    Като пътен инженер потвърждавам верността на гореизложеното.
    Просто вертикалното изместване е процент от изминатото хоризонтално разстояние. И когато вертикалното е равно на хоризонталното е нормално да е 100%. А те са равни при ъгъл от 45 градуса. Проста математика.
    При железниците се измерва в промили, поради по-малките наклони.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Преодоляване на локва в умален мащаб
    От Leam във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 0
    Последно мнение: 08-12-08, 21:59
  2. Ходове на окачване и преодоляване на препятствия
    От vokel във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 23
    Последно мнение: 02-06-07, 17:47
  3. Offroad за преодоляване на задръстването
    От RSS във форум Офроуд новини